Как може да се удължи лутеалната фаза?

  • 3 970
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 879
здравейте!
Имам съмнение, че моята лутеална фаза е много кратка. Може би около 9-10 дни, но не съм сигурна.
Пробвам да забременя с моя партньор, но нещо не се получава.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 334
Това твои съмнения ли са или на лекарят ти?За да се потвърди къса ЛФ,трябва да се следи:

1.Има ли овулация-доказана от лекар обаче
2.Да се изследва прогестерон след тази доказана овулация
3.Да се отхвърли евентуален проблем на жълтото тяло.

Иди на лекар. Peace

# 2
  • Мнения: 879
Предният месец цикъла ми дойде на 8 Юни, после на 26 имах срязваща болка долу ниско, сега ми дойде на 6 Юли. Предположих, че това е овулационна болка на 26 за това си помислих, че моята лутеална фаза е къса. Този месец цикъла ми беше доста обилен и имах много съсиреци( извинявам се ако съм твърде подробна), но беше само 3 дена, днес ми е 4 ден и имам само капки.
Ходила съм на лекар, но за годишен преглед и ПАП, но за да ме изследват за овулация.

# 3
  • Мнения: 9 077
Можеш поне да ползваш метода на базалната температура - тук има много информация как точно се прави. Ще си направиш графика и ще видиш кога ти е овулацията. Без да знаеш кога е била, не може да се говори за къса ЛФ и проблем с прогестерона.
Ако пък се установи такова нещо - както Аня е обяснила вече начина - най-често предписват прогестерон (Дуфастон или Утрогестан), който се пие след доказана овулация, по схема. както Аня е писала, трябва да се види какво става с жълтото тяло. Като цяло, едни хормонални изследвания ще са много информативни в случая.
Запомни, че прогестерон се изследва на 7 ден след доказана овулация. Много лекари го назначават когато йм скимне...

 Hug

# 4
  • Мнения: 879
Не съм ходила на лекар, за да ми установи ову-то, защото мисля че е рано. Иначе точно 10 дни преди да ми дойде имах прерязване долу ниско и после започнаха да ме болят гърдите за това си помислих, че е било овулация, но това ми дава само 10 дни за имплантиране, което не се е получило явно.

# 5
  • Мнения: 862
Само от срязващата болка и болките в гърдите, трудно ще прецениш кога ти е била овулацията. Не си преписвай диагнози сама, остави това на лекаря ти  Wink
Купи си тестове за овулация ако не ти се мери БТ. Ако след 3 месеца следене на овулацията, забележиш че наистина имаш проблем с лутеалната фаза, вече можеш да посетиш гинеколога си и да обсъдите тревогите ти.
Успех ти желая и дано забременееш скоро  Peace

# 6
  • Мнения: 59
Само от срязващата болка и болките в гърдите, трудно ще прецениш кога ти е била овулацията. Не си преписвай диагнози сама, остави това на лекаря ти  Wink
Купи си тестове за овулация ако не ти се мери БТ. Ако след 3 месеца следене на овулацията, забележиш че наистина имаш проблем с лутеалната фаза, вече можеш да посетиш гинеколога си и да обсъдите тревогите ти.
Успех ти желая и дано забременееш скоро  Peace
Имате много добра клиника и специалисти по стерилитет точно в Плевен, скъпа! Wink
Вместо да се терзаеш отиди на гинеколог за фоликулометрия и хормонално изследване. Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт