как да намаля кърмата

  • 4 218
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Моля помогнете. Искам да намаля кърмата, защото хвърлям по толкова колкото и давам на малкия че и повече. Опитвам се да не се цедя до края но ме е страх да не получа мастит. От самото начало се цедя след всяко кърмене защото чувствам гърдите си напрегнати и вдигам температура. Общо взето храня малкия 15-20 минути се се цедя по 40  Cry И кърмата продължава да ми се увеличава.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Спри да цедиш толкова. Нали знаеш, че колкото повече цедиш, толкова повече кърма се образува.
Аз бях в същото положение. Опитай да ограничиш течностите. Аз вечер почти не пиех вода  Tired поради тази причина.
И в никакъв случай не изцеждай до край. Опитай въобще да не цедиш, само ако имаш мноого напрежение.
Предполагам, че бебчето ти е малко. Скоро ще има нужда то повече мляко и нещата ще се регулират.  Hug
Това което изцеждаш нали сърхраняваш във фризера  Peace

# 2
  • Мнения: 1 464
Прави си компреси с намачкан зелев лист,дръж го постоянно в сутиена докато не изсъхне и сменяй с нов,поразрови се в библиотеката имаше такива теми Simple Smile

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Щом цедиш е нормално да ти се увеличава кърмата. Спри цеденето. Ако гърдите ти се напрягат много, цеди толкова, колкото да омекнат, но не и повече. Между кърменията прави студени компреси, успокояват. Постепенно ще спреш да цедиш изобщо. Гърдите ти ще се регулират според нуждите на бебето. Това с цеденето е затворен кърг, бебето се наяжда ти продължаваш да цедиш, организма усеща, че трябва да произвежда повече и пак така ....

# 4
  • Мнения: 502
  Спри да цедиш.Гледай бебето да се нахрани и ако все още усещаш гърдите си пълни,само лекичко ги поизцеди,колкото да освободиш напрежението.Бебето ти е малко,просто му давай по-честичко да суче,вместо да се цедиш.  Peace

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Щом цедиш е нормално да ти се увеличава кърмата. Спри цеденето. Ако гърдите ти се напрягат много, цеди толкова, колкото да омекнат, но не и повече. Между кърменията прави студени компреси, успокояват. Постепенно ще спреш да цедиш изобщо. Гърдите ти ще се регулират според нуждите на бебето. Това с цеденето е затворен кърг, бебето се наяжда ти продължаваш да цедиш, организма усеща, че трябва да произвежда повече и пак така ....
  PeaceПодкрепям, освен това пий по-малко течности.

# 6
  • Мнения: 851
Докато намалее защо не даваш в банката за кърма, вместо да хвърляш. Има много бебенца, които се нуждаят, а майките им не могат да ги кърмят. Hug

# 7
  • Мнения: 67
Почнах да не цедя до края и на втория ден вдигнах температура, иначе кърмата ми беше понамаляла, но трябваше да се изцедя заради температурата и напрежението и сега пак имам много.  Cry
didiana И аз бих искала да я давам някъде а не да я хвърлям но пия хормони за щитовидната жлеза а на страницата пише че не трябва да приемам никакви лекарства.  Sad

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
А като пиеш хормони бебето ти суче ли? Или е времемен период и затова цедиш и хвърляш?
Много кофти .. то бебето е най-добрата помпа ..
Успех!  Peace

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Купи си и пий Лецитин /1200мг/, студени компреси между кърменията, топли непосредствено преди кърмене.
Емо беше на месец и нещо, когато вдигнах температура, пих даже антибиотик /педи ми го предписа/, но не съм цедила до край никога. Кърмене на поискване е най-доброто решение. Дано се оправиш по-скоро  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 742
И аз цедях и хвърлях...А ако си я бях замразявала във фризера сега бебето ми нямаше да има запек от адаптираното мляко.

# 11
Не винаги намаляване на цеденето спомага за намаляване на кърмата.Защо не се обадите наистина в банката за майчина кърма.Там работят висококвалифицирани специалисти ,които ще ви дадат отговор на много въпроси.А и ако я дарявате там ще помогнете на много болни бебета.тел са 828-15-10,822-09-03 Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 252
Най-добре е да кърмиш на поискване. Всеки път щом усетиш някакво неразположение слагай бебето на гърдата.
Ползата от цеденето е по-малка отколкото вредата му.

# 13
  • Мнения: 396
Не винаги намаляване на цеденето спомага за намаляване на кърмата.Защо не се обадите наистина в банката за майчина кърма.Там работят висококвалифицирани специалисти ,които ще ви дадат отговор на много въпроси.А и ако я дарявате там ще помогнете на много болни бебета.тел са 828-15-10,822-09-03 Heart Eyes

Писала е , че пие хормони.

Мисля, че освен намалянето на течностите, можеш  да направиш и МАЛКА  диета, защото наистина скоро бебето ще я изяжда всичката!
И аз хвърлях, във Варна нямаше къде да я давам, не знам и сега дали има, а нямах познати които се нуждаеха.
Жалко наистина!

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При толкова голямо излишно количество може да не е разумно рязко да спреш да цедиш, защото може да се получи проблем. Искаш ли да погледнеш тук за някои мерки, които позволяват постепенно намаляване на кърмата до приемливи количества:
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/

Общи условия

Активация на акаунт