Какво да правя?

  • 1 475
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Детенцето ми е на 1 год.В момента е с бронхиолит, който този път лекуваме вкъщи по мое настояване, заради условията в болницата/детската клиника към Алекс.болница/.Когато беше на 6 мес.пак беше с бронхиолит.Да не говорим за "дребните"хремички и вирусчета които изкара през тази годинка. Незнам как да я закаля и да не боледува толкова често.За съжаление не мога да разчитам на нашата лична лекарка за съвети, защото на нея май не и пука много ,много.Може да звуча малко крайно, но май повечето поликлинични педиатри не се развиват ама хич.Иска ми се да намеря свестен педиатър, чудя се да търся ли мнение на алерголог / заради повтарянето на бронхиолита/. Незнам какво да правя.Иска ми се да знам , че мога да разчитам на свестен лекар, а не както стана тази неделя- отиваме на дежурен лекар, защото детето вдигна темп. на фона на АБ, който пиеше заради кашлица която не беше слязла още в гърдите, тя ми казва" Ако искате да ви дам направление за болница" ShockedАз ли трябва да знам.
Нещо стана много дълго и объркано май.
Незнам от какво имам нужда- от съвет, от съчувствие или просто да споделя.
 Cry

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Напълно те разбирам. И сина ми доскоро беше така. Вирус след вирус, но го водя и при друг лекар. Много съм доволна от него. Изписва АБ в краен случай и никога не ме плаши излишно. Аз се панирам страшно много и от най-малкото нещо, но след консултация с него се успокоявам.
Джипи-то издава само направленията за задължителните изследвания и ваксинира, нищо друго. Паралелно ходим и при двамата лекари за консултациите. Така съм по-спокойна, защото когато и да звънна на джипи-то все не ми вдига телефона.
Моят съвет е - намери си свестен педиатър, който да си разбира от работата т.е. да не се опира само на стари знания и да е на разположение по всяко време. Това е много важно, защото в някои ситуации трябва да се реагира веднага.
Бързо оздравяване на детенцето   Hug

# 2
  • Мнения: 1 085
Само искам да кажа че стискам палци всичко да е наред и не се притеснявай. Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Май имаш нужда главно да споделиш, може би и от някаква доза съчувствие...

Миличка, аз съм, в някакъв смисъл, твоето бебе след 35 години.

Първият си АБ съм получила преди годинка, от там нататък - бронхити, астми, пневмонии... абе, ужас. Сега рядко имам пристъпи, общо взето, нямам проблеми, имам си чудесно бебче...

Каквото и да ти разправят за вълшебни имуностимуланти (особено за толкова малко бебче), за вълшебни хомеопати и всевъзможни други щуротии - ако имаш "бол пари" едва ли ще навредят, но и вероятността да помогнат е минимална към никаква.

Има, обаче, известно количество евтини или безплатни неща, които също няма да помогнат особено, но поне ще имаш усещането, че правиш нещо, а и... облекчават. Малко.

1. Морето. Лятото. Особено полезно нещо, в частност, рано сутрин (разбирай 5 - 6, не 8 - 9). Йодните изпарения и др. подобни глупости - абе, не знам каква е случката, ама има ефект.

2. Планината. Зимата. Визирам високите планини, боровите гори.

3. Разходките. Във влажно време изобщо не го извеждай.

4. АБ. Избягвай ги всячески.

5. Инхалатор. Вземи си. За разлика от вълшебните прахчета, това наистина помага. Всеки път при най - малкото съмнение за нещо можеш да правиш инхалации с физ. р-р.

6. Пчелно млечице и прополис - като стане по - големичко детенце, обаче, имат наистина добър ефект.



7. Някои неща, за които не съм усетила истински ефект, но се препоръчват от "народната медицина" и дори и да не помагат, със сигурност не вредят.

- Кори от нар на чай.
- Дюли, особено - желе от дюли, прави се от сърцевините и семките.

....

Имаше и други, ама не се сещам в момента - майка ми е "домашния лечител" в семейството. Simple Smile

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ох, не знам.......
Габриела направи бронхиолит на 45 дни, бяхме в болница - колко рев съм изревала, колко притеснения съм изяла, само аз си знам..........  Sad

# 5
  • Мнения: 752
Малката ми дъщеря направи първия бронхиолит на 4 месеца. Лежахме в болница, АБ, и така през месец два е със това заболяване. Започнаха все по-чести спазми, Вентолин.............. От една година сме на Сингулер. Има подобрение, спазмите са много рядко, минават и без Вентолин, но пък не му знам страничните ефекти (уж няма, ама знае ли човек).
Както katiABV каза нейните дребни правила са много полезни. Миналата година след морето отидохме на планина, но препоръчвам борова (моите наблюдения са, че има страхотен ефект) и петното от последния бронхиолит изчезна.
Успех, миличка! Консултирай се с повече педиатри, намири си "твоя" педиатър и дано ви помогне!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано всичко се оправи Praynig

# 7
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ами какво да правиш...?Разбирам отчаянието ти, то доста ти се е насъбрало  Hug. Потърси педиатър, който да ти преглежда детето на частно, да си вдига телефона винаги, да е в час...Влез в белия списък, оттам избери или питай мами от твоя район.Ако имаш възможност - прескочи безсилие и отчаяние и търси адекватен педиатър.Има ги - като редки птици, но ги има.  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 131
Мила,пробвай при хомеопат.Малките деца се повлияват доста добре.Опитай.Ако не помогне няма и да навреди.

# 9
  • Мнения: 100
Благодаря на всички.
Днес пак бяхме на преглед защото от в4ера има страхотна хрема и кашлицата се засили.Оказа се че е настинка най-вероятно, защото гърдите не са по-зле.
Иначе инхалатор имам.Точно заради това отказах да стоим в болница заради едните инхалации.

# 10
  • Мнения: 100
Наистина много ми се иска да си намеря свестен педиатър, дори и да е платен.Винаги ми се иска и второ мнение.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Обърни се към алерголог. Синът ми като бебе правеше през 2 месеца бронхиолити. Попаднахме на добър детски алерголог( какво попаднахме, тя е единственият в града ни специалист  Confused) и за няколко месеца успя да го стабилизира. Пиеше по схема Зиртек и още разни работи, които обаче му помогнаха.

# 12
  • Мнения: 117
Сина ми направи бронхит на год. и пет месеца, понеже имаше АБКМ преди това и бронхита бил със бронхоспазми, личната ме прати в детската клиника към Алекс.болница. След престоя там се оказа че лекуват с урбазон, защото той бързо и лесно изчиства бронхите (както каза друг лекар от същата клиника, така е по лесно). В резултат на тяхното лечение детето излиза с чисти дробове, но не здраво т.е. не са излекувани децата, а просто са готови да ги изпишат. Нас ни изписаха с температура 38 и на въпроса ми какво да правя, тя каза ами трябва ви специалист ние за настинки нищо не правим. Затова ти препоръчвам да си стабилизираш детето вкъщи и да си сигурна, че е здраво. След престоя там се лекувахме още 15 дни с лекарства, личната се удиви като ни видя как излизаме от там. Пиша го по подробно защото при престоя имаше няколко майки, който стояха за 2,3, или 4 път.
Тогава много ни помогна Ехинацея капки на доктор Тайс, то се пие независимо от другите лекарства и от тогава се лекуваме с хомеопатия.

# 13
  • Мнения: 3 929
Абсолютно подкрепям мерките, които е посочила katiABV. Просто трябва да започнеш да каляваш детето. Чистият въздух е най-лечебното нещо при такива болести. Заведи го на Сандански, на Велинград, на Циговчарк - там, където има БОРОВИ гори. Ако имаш възможност - смени два клемата - морски с планински. Рязката смяна в надморската височина също е един вид лечение. Използвай топлия сезон, за да го направиш, въпреки че по-добре е това да стане пролетта. Аз така смятам да направя, защото синът ми изкара 2-3 бронхита и 1 пневмония. Да не говорим, калко АБ изпи.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Дано детенце бързо се оправи.А по въпроса за педиатрите
съм съгласна и нашият от време на време задава такива въпроси,
че се чудя аз ли съм лекаря или тя.

Общи условия

Активация на акаунт