Възможно ли е?

  • 1 067
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Здравейте момичета,
искам да ми кажете мнението си за следното:
След направена цветна снимка , док. ми каза , че тръбите са трудно проходими с множество сраствания!Направена лапароскопия с диагноза двустранно непроходими тръби, поликистозни яйчници и съвет за инвитро!Посетих инвитро специалист, който от своя страна , като видя цветната снимака и протокола от лапарото каза, че не съм за инвитро, а да пробваме инсеминация!Та въпроса ми е според вас има ли смисъл с тези трудно проходими , под голямо налягяне тръби да пробваме с инсето или директно да искам да почваме процедурата по инвитрото?Доста се пообърках!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Ако диагнозата ти е двустранно непроходими тръби ,не виждам смисъл от инсе.За инсе се изискват  проходими тръби.При кой инвитро специалист си ходила?

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 11:10 от zabche

# 2
  • Мнения: 334
Д-р Александров от Варна!

# 3
Здравей Kambichka,
Акександров се води за най добрият лекар по инвитро във Варна, но аз съм много разочарована от него и от глупостите, които ми наговори. Най-добре се консултирай с още някой специалист щом имаш толкова различни мнения. Аз лично се отказах да правя каквото и да било във Варна (ние сме за инсеминация), но това си е мое мнение. Пожелавам ти успех.  Hug

# 4
  • Мнения: 3 294
Аз съм с една непроходима тръба и една проходима , но нагъната и ми беше казано че при инсеминация може да се получи извънматочна бременност , затова моят съвет е да се насочиш към инвитро и към друг специалист в тази област . Успех . Peace

# 5
  • Мнения: 334
Благодаря за отговорите!А дали е удачно да си направя още една цветна снимка, защото са ми махнали някакви сраствания и да проверя каква е ситуацията след това?И колко време след лапарото е удачно да я направя тази снимка?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Предполагам, че един месец след лапарото можеш да направиш цветната снимка, но имай впредвид, че при ЦС понякога резултата не толкова точен, защото се получават спазми. След като при лапароскопията резултатът ти е двустранно непроходими тръби, мисля че изобщо не си за инсе. Но се консултирай с още един лекар поне. Аз поне не бих разчитала на инсе, ако съм на твое място, но ... ти избираш ... Успех! Peace

# 7
Сама решаваш какво да правиш, но според мен е по-добре да преминеш към инвитро. не си губи времето и нервите с инсета. успех, каквото и да решиш. Hug

# 8
  • Мнения: 616
Ами възможно е, но нищо няма да се получи или дори по-лошо - може дасе стигне до извънматочна бременност. Странно решение  newsm78
Инсеминация при непроходими тръби си е направо абсурдно. Потърси и друг специалист извън Варна. Успех!

# 9
  • Мнения: 19
Здравей Mindi,

 аз имам същия случай като теб.Ако е удобно би ли споделила какжо са те посъветвали докторите.На мен ми казаха след лапарото и след като ми доиде да пробвам няколко месеца по естествен път да забременея но силно се съмнявам да стене.Ще съм ти благодарна ако ми отговориш.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз не бих си губила времето с инсе, а пък и в твоето положение много би ме било страх от извънматочна.

Общи условия

Активация на акаунт