Моля за съвет - Майчин дом Варна

  • 4 828
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Здравейте момичета! През септември ми предстои раждане със секцио във Майчин дом Варна. От там ми казаа , че трябва да си избера специалист. Бите ли ми препоръчали някого? И какъв точно е реда за записване на дата за раждане.

# 1
  • Мнения: 2 476
Не бих ти препоръчала въобще тази болница.

# 2
  • Мнения: 99
Защо избра там?Ако там ти следят бременността,защо не доктора, който те следи? Rolling Eyes

# 3
аз също не бих ти я препоръчала,там бях на консултация не по здравна каса,но 10 дена преди да родя отидох в АГ на ВИП етажа,мисля че направих най доброто решенеи,отделно от консултацията изсипах доста пари за техните им глупости ,но......живи и здрави да са

# 4
  • Мнения: 327
Майчин дом не е ли болницата с родилката,която изпадна в кома newsm78На мен лично и през ум не би ми минало да ходя там,но твоя работа Peace

# 5
  • Мнения: 399
Не бих ти препоръчала въобще тази болница.
аз също не бих ти я препоръчала,там бях на консултация не по здравна каса,но 10 дена преди да родя отидох в АГ на ВИП етажа,мисля че направих най доброто решенеи,отделно от консултацията изсипах доста пари за техните им глупости ,но......живи и здрави да са
Подкрепям с две ръце!  Peace Но все пак жената пита друго... Peace
Майчин дом не е ли болницата с родилката,която изпадна в кома newsm78На мен лично и през ум не би ми минало да ходя там,но твоя работа Peace
Да,точно това е "болницата"!  Sad

# 6
  • Мнения: 2 960
Не бих ти препоръчала въобще тази болница.
аз също не бих ти я препоръчала,там бях на консултация не по здравна каса,но 10 дена преди да родя отидох в АГ на ВИП етажа,мисля че направих най доброто решенеи,отделно от консултацията изсипах доста пари за техните им глупости ,но......живи и здрави да са
Подкрепям с две ръце!  Peace Но все пак жената пита друго... Peace
Майчин дом не е ли болницата с родилката,която изпадна в кома newsm78На мен лично и през ум не би ми минало да ходя там,но твоя работа Peace
Да,точно това е "болницата"!  Sad


моят горещ съвет е/без да искам да предизвиквам безмислени спорове ,има достатъчно такива истерии вече из форумите/ да не раждаш в Майчин дом.Избери си Окръжна или АГ...по сигурно е според мен-ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ,подкрепено от доста срещи,пресконференции и допирни точки с варненски лекари  bowuu

# 7
  • Мнения: 2 100
И аз ти препоръчвам да не раждаш там... Rolling Eyes Но пък ако си твърдо решила и нищо няма да те разколебае...дано се включат майки, доволни от някой лекар  Confused

# 8
  • Мнения: 63
И аз ти препоръчвам да не раждаш там... Rolling Eyes Но пък ако си твърдо решила и нищо няма да те разколебае...дано се включат майки, доволни от някой лекар  Confused
и аз така  Peace

# 9
  • Мнения: 1 896
Аз пък препоръчвам Майчин дом. Има много предимства.
- добри условия, което за мен е важно;
- уважение към пациентите, за много неща имаш възможност да избираш, родилката и бебето са личности, на някой нещо да му говори това;
- бебетата са при майките от самото начало, за мен абсолютно задължително положение.

Аз раждах и двата пъти при д-р Яков старши. Много подробно сме обсъждали и двата пъти предварително нещата, изказвала съм му предпочитанията си, той си даваше своето мнение и така заедно стигахме до решенията за ражданията. Втория път ми позволи да опитам нормално раждане, макар че първото беше секцио. Дадоха ми възможност да се опитам да родя без намеса,без системи, изчакаха ми раждането да започне само, въпреки преносване от 10 дни, не ме притесняваха докато раждах, бях сама в отделна стая, никой не ми е говорил глупости и не ме е бърникал през пет минути. Накрая се стигна до секцио, което беше по спешност през нощта и всичко беше супер. Бебето ми дадоха веднага след като поспах, защото бях изтощена, не ми го вземаха изобщо до изписването, защото така пожелах.
Страшно ми е мъчно за Елвира, обаче такива истории се случват във всички болници, просто на другите места не им се дава толкова медийно внимание, а и пациентите на държавните болници са по-малко склонни да си търсят правата.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 638
Доколкото разбирам ,нито една от вас не е раждала в "Майчин дом" и все пак има мнение за клиниката, което е учудващо. Аз пък ти препоръчвам"Майчин дом", условията им нямат равни във Варна, отношението към пациента също, внимателни, вежливи, не съм се притеснявала за нищо. Раждала съм и в Окръжна, истински ужас,персонала е толкова груб, все едно ти правят услуга, не ми се говори за там изобщо. Относно лекарите в "Майчин дом" мисля че трябва просто да си избереш , моя лекар е д-р Яков, имам близки раждали и при други специалисти там, и също са много доволни, а колкото до случая с майчето в кома мисля, че никой и никъде не е застрахован, и в други болници са се случвали инциденти. Денят в който ще раждаш го избирате заедно с лекаря ти, така че първо него уточни. Желая ти безпроблемно раждане.

# 11
  • Мнения: 345
Благодаря на всички за мненията. Тъй като аз съм от Бургас, а тук частни клиники нямаме, та затова се насочи към Варна. Искам да помоля момичетата , които имат отрицателно мнение да ми пишат какво точно ги притеснява, за да мога да преценя и аз реално какъв е риска. Защото да ви кажа честно изобщо не ми се иска да раждам тук в Бургас именно поради отвратителните условия и отношение.

# 12
  • Мнения: 593
Условията в една болница и човешкото отношение  са точно толкова важни за една родилка, колкото трудния избор на израждащ лекар. В тоя смисъл,.... а и  като раждала и в АГ и в Майчин дом бих ти препоръчала втората клиника. Не че там всичко е идеално и безупречно, но самата атмосфера вдъхва успокоение, поне за мен, въпреки лошите мисли, свързани с пострадалото момиче преди няколко години, които не ме напускаха, докато не  видях  че е живо и здраво дедето ми. А ако ще става нещо лошо, то може да се случи и при най-добрия. Просто се прекръстих, влизайки залата и си казах дано този път всичко мине по-добре от първия!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз пък съм раждала в АГ Варна и повече крака ми няма да стъпи там. Минаха 13 години и още ми е ужасна травмата от там. В същото време съм оперирана, коремно , от извънматочна в Майчин дом, което е по-сложно от раждане, ами да ви кажа въобще не мога да сравня удобствата и грижите на лекарите там, с ония тъпаци от АГ.И така, понеже съм била и на двете места, сега избора ми е Майчин дом, и нищо не би ме разколебало.
 А за тези дето споменават случая с Елвира постоянно, да ви напомня че в АГ такива случай завършват фатално дори на ВИП етажа,ама явно не сте в течение. http://www.socialrights.org/article1596.html

Изчетете линка, който давам, и стига сте гледали само това, на което е дадена гластност.В него е описано подробно отношението на доста нафукани лекари.
В АГ поне веднъж месечно има смъртни случаи, които никъде не се споменават.

# 14
  • Мнения: 1 919
Раждах в Майчин дом-доволна съм ! Интересно ми е какви са доводите на тези който не са доволни, там ли са раждали или просто слухове....

Pukanka   Sick това е ужасно...

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 21:42 от galentinass

Общи условия

Активация на акаунт