локална пречиствателна станция

  • 21 440
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
 Здравейте от мен. Предстои ни строеж на къща 170 РЗП. Тъй като няма канализация искам да помоля  тези които са монтирали локална пречиствателна станция да споделят мнения , опит , евентуални разочарования. Колко излиза на месец поддръжката на системата , през какъв период от време се изпразва контейнера и т.н.  newsm12 newsm17

# 1
  • Мнения: 1 426
щом е пречиствателна значи за тази с дрожите ли, които папкат......    Sick ствава въпрос?

# 2
  • Мнения: 278
 Май така , през тоалетната и каналите се пускат през определен период ли , или всеки ден микроорганизми , в резултат на които се извършват биологични процеси .

# 3
  • Мнения: 1 426
смятаме да сложим това нещо на нашия обект и ходих гледах и разучих - съроръжението се почиства 1-2 пъти годишно най-добре зимата преди да е паднал първия сняг (по-малко мирише извадения материал и може да се използва за градината), пречистената вода е кристална , НО за да работи добре и да папкат гадинките трябва да има повечко материал....... иначе започва да понамирисва и се усеща в тоалетните. Имат ли много храна, работи добре и няма проблем с миризмата. Като екстра веднъж седмичко се пускат дрожи в тоалетната, колкото една лъжица.

# 4
  • Мнения: 192
Аз съм с това http://www.techno-plast.net/product6.php

Сложете задължително отдушник на канала, изведен на най високата точка  (на покрива).
Понамирисва около капака сега в жегите, но мисля да и направя шахтичка и отдушник извън оградата.

Бактерии заселих преди около месец, сега само допълвам. В къщата изобщо не мирише въпреки че все още не са поставени тоалетните, а само са изведени тръбите им.

# 5
  • Мнения: 278
Аз съм с това http://www.techno-plast.net/product6.php

Сложете задължително отдушник на канала, изведен на най високата точка  (на покрива).
Понамирисва около капака сега в жегите, но мисля да и направя шахтичка и отдушник извън оградата.

Бактерии заселих преди около месец, сега само допълвам. В къщата изобщо не мирише въпреки че все още не са поставени тоалетните, а само са изведени тръбите им.

   Къде си ги заселила тези чудеса ?????? Ама наистина ли са гадини? Някаква такса годишна или месечна там не се ли плаща за поддръжка ? А водата ви къде отива. Станаха много въпроси  #Crazy #Crazyама ...

# 6
  • Мнения: 278
 Може ли някаква информация , на каква сума излиза инсталацията изцяло заедно с монтажа ? newsm17

# 7
  • Мнения: 192
Залесил, а не залесила Simple Smile

"Гадините" са прах която се разтваря в топла вода и се наливат през wc-то.

После се сипва "поддърща" доза всеки месец.

Цената на бидона е около 1500 лева, за монтаж ми излезе около още 1500.

Оттича се в попивен кладенец, точно както на линка!

# 8
  • Мнения: 278
 Извинявай ,не съм погледнала , че си мъж. Благодаря за инфото. Така както гледам , ще трябва да ми разкопаят целия двор който е около 460 кв.м. и като се има впредвид и къщата 170 РЗП ???Ще трябва добре да се проучи. Hug

# 9
  • Мнения: 41
Момичета ,да ми дадете съвет?Започваме строеж,но в проекта ни искат да бъде заложена и пречиствателна станция от малките,защото няма канализация.Някой да ме посъветва за фирма,която е изпитана,защото има много ,но ме е страх да не сгрешиме , а парите не са малко.Има някакви български ,но ми казаха ,че са пълно "фалшименто".За сега съм впечатлена от тая фирма www.hg-sons.hit.bg - техните са чешки,но ми се иска да получа съвет от някой ,който вече има пречиствателна станция.
Виждам,че темата е стара ,но ако някой вече има такава пречиствателна станция -нека сподели.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 57
Погледни и тези, също не са български - http://traidenis.eu/

# 11
  • Мнения: 11
Момичета ,да ми дадете съвет?Започваме строеж,но в проекта ни искат да бъде заложена и пречиствателна станция от малките,защото няма канализация.Някой да ме посъветва за фирма,която е изпитана,защото има много ,но ме е страх да не сгрешиме , а парите не са малко.Има някакви български ,но ми казаха ,че са пълно "фалшименто".За сега съм впечатлена от тая фирма www.hg-sons.hit.bg - техните са чешки,но ми се иска да получа съвет от някой ,който вече има пречиствателна станция.
Виждам,че темата е стара ,но ако някой вече има такава пречиствателна станция -нека сподели.

Ние поръчваме точно от тая фирма в момента и ако можеш да чакаш след две седмици ще ти дам по-подробна информация.Но мисля ,че си на прав път и ако нямаш време,просто действай!Видях  я поставена пречиствателната станция- няма никаква миризма и не трябват никакви консумативи,съвременен вариант с електонно управление на различни степени на пречистване в зависимостот това колко хора сте в къщата.Харчи ток колкото една обикновена ел. крушка.

# 12
  • Мнения: 32
Ние монтирахме преди 3 месеца пречиствателна станция от Техно-пласт. Монтирахме си я сами (демек аз и още двама сьседи,единият от които изкопа дупката с минибагерче, даже жената не ни контролираше какво правим) и цялата работа излезе около 2600 лв. Относно монтажа задьлжително трябва да се изведе трьба ф40 на покрива като отдушник за да не мирише. За самата експлоатация - още не я ползваме постоянно за да кажа дали е наистина ефикасна или не.

# 13
  • Мнения: 1 426
нашата е чешка, водата се влива в реката с разрешение от Басейнова дирекция (над 3 месеца чакахме разрешението)

# 14
  • Мнения: 803
Не е скъпа поддръжката й, не мирише, удобна е. Като стойност е равна на качествена голяма яма, а като перспектива и екологичност на ползване е на светлинни години. Но! Големият проблем е какво да правиш с пречистената вода. Ако ще трябва да копаеш попивен кладенец, работата и стойността й стават двойни. Не вЕрвай, като ти говорят, че ще поливаш двора. Няма да поливаш, а и зимата е още по-сложно. Ако наистина има река, дере и разрешително за отвеждане - слагай.
p.s. отдушник на покрива се слага задължително, независимо дали има пречиствателна станция или септична яма.

Общи условия

Активация на акаунт