Може ли без сок???

  • 2 235
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 080
Здравейте момичета,
искам да се допитам до вас дали мога да започна да захранвам след един месец без да съм давала сокчета.
Искам да кажа, трябва ли да съм давала сокчета за "подготвяне" на стомахчето или няма такова нещо.
И ако може така - добре ли е да започна с плодово пюре, както казва нашата лекарка, или някаква каша?!?
Или пък да не изстисквам сока, ами да пюрирам плодовете - ох незнам.    newsm78 newsm78 newsm78
Благодаря предварително!!!
 Hug Hug Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз също сметам до сеедмица да захранвам.Не съм давала сокове ще ги включа по-късно,но се двоумя и аз дали плпдово  или зеленчуково да пробвам да захраня.защо толкова бързаш да захранваш изчакай поне да стане 4 месеца?

# 2
  • Мнения: 1 080
искам да се допитам до вас дали мога да започна да захранвам след един месец без да съм давала сокчета

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Не е задължително, дори е препоръчително да не започваш захранването със сок.
Най-ранната възраст, на която може да започнеш захранване, е навършени 4 месеца. На 6 навършени е по-добре.
Може да започнеш с плодово пюре, със зеленчуково пюре или с каша-с каквото прецениш. Аз лично залагам на зеленчуковото.
Пюрирани плодове=пресни плодове, не е добра идея на вашата възраст. Сурови плодове-и то не всякакви, може да се дават не по-рано от 6 навършени месеца.

# 4
  • Мнения: 1 080
Vivi,
Благодаря за отговора!!!
А когато детето е на АМ, не е ли по - добре да се започне на 4 мес. - така са ми казвали.
Или няма значение дали е на АМ или кърма.
А с плодово замества ли се хранене или само със зеленчуково?!?

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
От това, което съм чела по сайтовете за детско хранене-няма значение дали бебето е на кърма или на АМ.
С плодово пюре не се замества хранене.
Чисто плодово пюре съм давала само докато захраня с него. След това съм добавяла към кашите, киселите или съм смесвала с АМ.
Или пък, много рядко- когато се е налагало да позалъжа глада на Иво до следващото "сериозно хранене", ако по някаква причина се е случвало да объркаме дневния режим.
Със зеленчуково съм замествала обедното хранене, но иво ядеше само домашни пюрета, приготвени с кърма или АМ. Чисти зеленчуци не съм давала никога.

# 6
  • Мнения: 583
Давала съм само 2 пъти сок и още ме е яд, че се подведох по педиатъра. Захраних с плодове пюре , но само няколко дни без да измествам млякото. Сега вече яде зеленчуково , а от вчера и каша.

# 7
  • Мнения: 22 343
Изобщо не е необходимо да се дават сокчета преди захранването.
Захраних първо с оризова каша, после зеленчукови пюрета, плодови, сега ядем месни и т.н.
Сокчета чак след 1г, може и по-късно.
Що се отнася за възрастта за захранване, препоръчително е след 5-6месец, но най-добре е да се водите по детето. ако започне да проявява интерес към храна, да посяга и т.н., да може да стои само стабилно, тогава е готово за захранване.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз започнах на почти пет навършени месеца да захранвам със зеленчуково пюре.Все още сме на 3 зеленчука.Сокчета няма да дам преди годинката.А за междинно хранене скоро започнах с плодово,но не замествам хранене с него. Grinning

# 9
  • Мнения: 502
аз сокчета дадох чак в края на 10 месец. захраних в края на 5 месец с оризова каша, след това започнах зеленчуково пюре, плодово пюре, жълтък, сирене, месно пюре.

# 10
  • Мнения: 690
дадох сок за пръв път през 8 месец и то разреден с вода ... оттогава съм давала сок няколко пъти - предпочитам  пресните плодове в момента  Hug
започни захранването със зеленчук или каша  Peace
аз захраних при навършени 5 месеца, в началото на 6 месец със зеленчук  Peace

# 11
  • Мнения: 46 434
Не е задължително, дори е препоръчително да не започваш захранването със сок ...

 Peace Защото сокът е прекалено агресивен за стомахчето на бебето. Кашата и пюретата с амного по-щадящи Simple Smile
А плодовете - на парчета, когато им дойде времето на пресните плодове.

# 12
  • Мнения: 3 376
Аз бих изчакала,4 месеца ми се вижда рано все още за захранване.

Най-добре без сокчета изобщо,поне още няколко месеца/

# 13
  • Мнения: 3 367
Moже! Нашите деца до днес са пили сок сборно не повече от 10 пъти в живота си,ей ги на здрави и прави. Захраних след  6 навършени месеца,с оризова каша=зеленчуци-плодове-месо.Яйца дадох след година,шоколад/ягоди/ядки-след 2

# 14
  • Мнения: 2 131
На Алекс дадох сок след като стана на годинка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт