ако някой удари детето ви?

  • 5 793
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Как ще реагирате ако видите или разберете че някой е ударил/удря/ детето ви?Независимо дали е баба,дядо,близък роднина или някой от детската градина.А шляпването през ръката позволено ли е от друг страничен човек освен родителското тяло?
Аз лично само при мислълта че някой ден може да се случи и полудявам.Не говоря за бащата,ако си го позволи,а за странични хора.Пускам темата,защото ми е чудно само аз ли съм така. Thinking

# 1
  • Мнения: 2 171
Не бих позволила на никой да удари детето ми Naughty. Дори и татко му, ако го шляпне, ми става неприятно. Ако баба или дядо си го позволят най-вероятно бих направила остра забележка и бих дала да се разбере, че може да преустановят срещите си с детето ми. Най-деликатно е положението с лелките в детската градина Confused. Имам информация, че ги пошляпват през ръцете и по дупетата, неприятно ми е, но не си позволявам да направя забележка и мълча, защото се опасявам, че след това ще си го "изкарат" отново на детето ми. А ако някой страничен човек удари детето ми през ръцете на детската площадка да речем, със сигурност ще си има сериозна неприятност с мен Wink.

# 2
  • Мнения: 3 164
Ако някой удари някое от моите деца, ще станем на кълбета  box

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
не позволявам да ми се бият децата от който и да било. то децата се стресират от по-висок тон и гледане накриво.... какво остава за бой
за сега май не ми се е случвало друг възрастен да посяга... не знам как бих реагирала
а за детски бой.... хм.... доста е сложна тази ситуация.... хем ще ми се иска да защитя детето си, хем нямам право да посягам ....

# 4
  • Мнения: 1 820
Вчера спорихме с моя свекър как на една съседка детето го гледала бабата.Прибира се жената от работа,влиза и какво да види.Бабата вдига ръка над малкия.Вдигнала едни панайри майката....и т.н.няма значение.Та спора беше,за това.Казах че ако някой удари моето дете и аз резбера или видя ще ги убия.Че просто това ще е последното им виждане на детето ми.Какви били тия разсъждения - който го гледал имал право да наказва.Тръгнахме от там че има разлика от наказване,до биене,и от това че никой няма право независимо какво е направило.дадох му ясно да разбере че такива волности може да си позволява но не върху моето дете.Питах го подготвя ли  ме или какво  JoyНакрая стигнахме до остри изказвания и аз казах всеки да си гледа децата! ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 164
А за детски бой е друго Wink изчаквам родителя на другото дете да реагира/ако бият мойте/ и ако не се намеси никой своевременно, се намесвам Crossing ArmsНяма да оставя да ми пребият детето/цата, че виждаш ли не било редно Naughty

# 6
  • Мнения: 2 171
И аз нямах предвид детски бой Peace. Обикновено, ако се сдърпат с някое връстниче ги оставям сами да се разберат, а ако нещата загрубеят, се намесвам да ги разтърва.

Случва ми се обаче да виждам невротизирани баби по улиците и градинките да дърпат и влачат ревящи деца и да раздават шамари и винаги съм се питала дали родителите са наясно с възпитателните мерки на бабите Thinking.

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 16:56 от Астарта

# 7
  • Мнения: 1 820
Не за детския бий.Там е друго вече имах в предвид възрастен човек,независимо близък или не.Това което пита Астарта дали родителя е наясно с възпитанието на неврозните баби например. #Crazy

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Никой няма право да бие дете, дори и родителите. Ха да се опита някой, ще си има сериозни ядове (хеле пък градинските лелки- там и до съд ще стигна! Не са назначени да пошляпват децата, а да ги обгрижват, ако не знаят как да НЕ стигнат до пошляпване, значи са си сгрешили професията)
 Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 1 896
Хайде и тук да го кажа - да се удрят децата в училище, градина или у дома, в България е незаконно. Не знам защо никой не говори и не пише за това и хората не го знаят. Има няколко десетки държави, които вече са криминализирали боя и България е сред тях. Сред останалите тече кампания от международни институции като Съвета на Европа например, за да го криминализират и те. С други думи - престъпление е да се шамарят децата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Не ми се е случвало и сега се замислих как ли бих реагирала - сигурно ще вдигна скандал. И ние не си позволяваме да бием детето, освен в много редки случаи леко пошляпване по дупето, ако направи някоя голяма беля и то само в случаите, ако преди това сме и обяснявали защо въпросното нещо не трябва да се прави.

# 11
  • Мнения: 3 929
Много ми е неприятно, ако науча, че свекърва ми е ударила, дори леко, сина ми. Споменавам свекърва ми само, защото свекър ми не си позволява - само веднъж - два пъти в мое присъствие при крайна ситуация(което, естествено, не го  оправдава), а майка ми е категорично против всякакъв вид насилие над дете. Няколко пъти намекнах на свекърва ми, че не одобрявам методите й на възпитание, т.е. удрянето или пошляпването по дупето или през ръцете, въпреки че самата аз съм си позволявала неведнъж да плясна сина си. Но съм категорична, че не желая баба му да си позволява да го удря, доре да я ядосва или да не я слуша. Свекърва ми смята, че има право да гледа детето така, както тя намери за добре, щом съм й го оставила. Друг е въпросът, че това се случва много рядко, но...да не отклонявам темата.
Има и много случаи, когато синът ми е направил нещо, което според нея е нередно, а аз като не го ударя, тя го приема много навътре и започва да ми отправя намеци, че не си възпитавам детето и т.н. Мъжът ми веднъж й каза, че й позволява да го удари, ако не слуша, но повече не й е повторил. Сигурна съм обаче, че никак не му е приятно, когато научи, че майка му е ударила сина му, при условие, че той, самият, не си позволява да го удря.
Категорично съм против - още веднъж - някой да удря детето ми. Против съм и когато някой си позволи да го възпитава, особено ако е в противовес на възпитанието, което аз му давам.

# 12
  • Мнения: 3 376
Незнам как бих реагирала..но само като видя на площадката,че друго дете посяга и го удря ми се качва кръвта в главата,представям си ако видя голям човек умишлено да го удря. Close

Предполагам,че последствията няма да са добри.Каквото и да стане не одобрявам детския бой.Аз не си позволявам да удрям сина си,какво остава за други хора???

# 13
  • Мнения: 3 367
Малко настрани-защо децата са оставени на "нервни баби"? Не мисля че е работа на възрастен човек да търчи подир 3 год звяр,не бих си позволила честно казано да критикувам ако ми се прави подобна услуга. Не би ми било приятно,спор няма,не бих позволила и да продължи и бих търсила алтернативи за дете -гледане, но проблемът за мен не е в бабата или детето,а в мен че съм я ангажирала.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако я удари близък човек ще го понеса някак си, но непознат ако си позволи тази операция ще имаме неприятности големи.

Общи условия

Активация на акаунт