Покашляне на бебе на почти 2 месеца

  • 6 005
  • 22
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Пак здравейте!
Дано не са много глупави темите и въпросите ми, но много ми помагате и за това си питам като се притесня  Embarassed!

Та въпроса ми е за покашлянето. Моето момченце като спи кашля, но не всеки път и не продължително. Все едно си прочиства гърлото, ама нали не диша още през устата защо ще го прочиства  newsm78? Не може да му е сух въздуха, пак защото все още диша само през носа. А нослето му още си хърка, въпреки че пръскам редовно физиологичен разтвор.
Имали ли сте такива случай и дали е притеснително? Минават ми всякакви мисли през главата и само се моля да е добре детенцето  Praynig!

# 1
  • Мнения: 14 472
може да е от многото слюнка, която се появява при започване на избиването на зъбите. нищо, че първия му зъб може да се покаже на 7-8 месеца, първите признаци са много по-рано. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 43 904
А лекаря ви каза....?

# 3
  • Мнения: 1 763
И моето бебе долу-горе на тази възраст започна да се дави със слюнки и да кашля. Първото зъбче му изби на 5 месеца. Аз понеже съм голяма паника, редовно ходим на лекар за тази кашлица и слава богу няма нищо, само бебешко лигавене.

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

Ами точно това не съм я питала, защото обикновено имам много питанки и все нещо забравям  Embarassed! А и тя се появи по-често от вчера. Иначе доки всеки път му слуша дишането, сърчице и т.н
Има логика да е слюнка и се моля да е такова безобидно обяснението   Praynig! Ако продължава ще отида пак при докиА!

# 5
  • София
  • Мнения: 43 904
Ами обади й се, запази час за утре, иди да прегледат детето. Такива неща изискват специално внимание....

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако е по упорита кашлица се консултирай с лекар. Иначе може да е от секрета от нослето примерно. Просто трябва сама да прецениш има ли нужда от лекар или е нещо безобидно. Ние няма как да го разберем онлайн   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 307
. Ние няма как да го разберем онлайн   bouquet
Така е Peace
Но бебе на 2 месеца да си прокашля .... Трябва да го чуе лекар!
Дано няма проблем!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 742
И моето покашя,покихва.На консултацията педито каза,че е нормално.Пита ме:"ти не кихаш ли?"

# 9
  • Мнения: 3 034
честно казано не разбрах защо си решила, че не диша през устата, а и също не разбрах защо ако диша през носа според теб не му влияе сухия въздух  newsm78
та, по темата: моят син е "слюнесто бебе", буквален превод на английския термин (още по-точно "произвеждащо много слуз"), такива бебета има много. те имат много слюнка и задържат смес от слюнка и мляко, която затруднява дишането им. неприятно е, защото трябва често да се почиства нослето. израства се, както и коликите - когато носните кухини се уголемят, оттичането става бързо и проблемът изчезва. кашля леко и само от време на време откакто се е родил досега. гледан е от лекари, кислородните му нива мериха, всичко му е наред. за въздуха: бебетата с подобни симптоми дишат и прес устата, и през носа - зависи дали е затруднено дишането в момента. сухият въздух изсушава еднакво и лигавицата на устата, и тази на носа и съответно влошава състоянието. решението е овлажнител освен разтвора за капане в носа. нито едното от двете не разрешава кардинално проблема, но го облекчава, докато не се израсте.

# 10
  • Мнения: 94
Моето бебе също покашля и също е на два месеца, смятам че е от слюнката - задавя се леко с нея и за това

# 11
  • Мнения: 1 516
Нослето на синът ми похъркваше почти до края на втория месец , за всеки случай направихме микробиологично изследване, нямаше бактерии за щастие. Мисля, че трябва да говориш с педиатърката си. А аз в първите месеци ходех на консултация с листче с въпроси  Embarassed

# 12
  • Мнения: 3 069
При всички положения трябва да се консултираш с педиатъра ви.
А въздуха в стаята да не би да е много сух?
При нас е така и всяка вечер пускам овлажнителя и няма проблем.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Може да е от слюнката, като много мами са казали, но може и да е понастинало, което се съмнявам да е така, но непременно да го чуе доктор - много сте малки за да чакате даже и ден.

Моята бебка така я водих три дни под ред заради прокашляне, но се оказа от слюнката и опитите и да проговори, но докато разбера от какво е се изприщих.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 524
Нослето на синът ми похъркваше почти до края на втория месец , за всеки случай направихме микробиологично изследване, нямаше бактерии за щастие...
цитирам радостчето, понеже със сходни симптоми на бебето на наши познати се оказа че има коки и се лекуваха след това. общо взето дари, най- добре е с педиатъра да го обсъдите, тук можем само да гадаем дали е сух въздух, зъбки ли не дай боже друго Peace

Общи условия

Активация на акаунт