Ремонтът в банята приключи. А сега?

  • 2 383
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 585
Обърнах се към една строителна фирма да ми извършат ремонт. Направиха ми оферта, стиснахме си ръцете и започнаха. Закупих неща, които ми харесват - теракот, смесители, фаянс и всичко каквото трябва. Казаха, че ще  стане за шест седем дни, стана за седемнадесет. Добре, че имаме и друга баня и тоалетна. Снощи я сефтосах, взех си един душ. А тая вечер, прибирайки се от работа, ме посрещнаха две съседки отдолу. Едната има мокро петно на стената на хола, а другата, петно и три чучурки в банята на стената.
Сега имам красива баня, която нямам морално право да ползвам по предназначение. Чудя се какво да правя, да отида първо при президента, или да подам една жалба в Комисията за защита на потребителите.
Документи имам офертата и протокол. Парите ги платих.
Боли ме лявата половина на главата и едното ми око е кървясало.
Обърнах се към фирма, защото не исках да търся различни майстори и да ги снабдявам с материали. Исках да си платя като бял човек и да си я ползвам със здраве.
Каква я мислехме, каква стана.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 08:30 от Вълкът с дълъг ник

# 1
  • Мнения: 824
Много непритяно.
Обърни се пак към въпросната"фирма".Ако не ти окажат съдействие се обърни към КЗП.Успех.

# 2
  • Мнения: 3 376
Ужас,много неприятно наистина Confused

Естествено,че не можеш да оставиш нещата така.И според мен първо трябва да говориш с фирмата и оттам ако не прояват разбиране да вземеш по-радикални мерки.
Успех,дано се справите по-бързо с проблема.

# 3
  • Мнения: 824
А,да!Както и да се развият от тук натам обстоятелствата,на твое място не бих пропуснала да направя реклама на "фирмата".Всъщност,за коя фирма иде реч?

# 4
  • Мнения: 97
Обърни се първо към фирмата ако ти откажат да довършат работата си, се обърни към комисията за защита на потребителите.

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много неприятно,обади се веднага във фирмата,да дойдат да си оправят проблема,явно са спестили от нещо  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 036
Най - добре извикай  ВиК
и те като кажат че проблема е от ремонта в банята ,
ще имаш очи да извикаш дадената фирма и да кажеш че вината  е в тях.
Понеже могат и да отрекат.
После викаш и комисията за защита на потребителите и
се съставя жалба и вече по процедурния ред.

# 7
  • Мнения: 3 294
Наистина е много неприятно и жалко това което ти се е случило , мисля че Деси е дала много добър съвет  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз мисля, че това е отговорът на въпроса ти!  
Най - добре извикай  ВиК
и те като кажат че проблема е от ремонта в банята ,
ще имаш очи да извикаш дадената фирма и да кажеш че вината  е в тях.
Понеже могат и да отрекат.
После викаш и комисията за защита на потребителите и
се съставя жалба и вече по процедурния ред.

# 9
  • Мнения: 4 585
Говорих с президента на фирмата, има желание да си изпипат работата, от тук нататък за тяхна сметка. Идваха у нас, взеха решение да не ползвам душа, ако изсъхне, топката е във фаянсаджиите, ако не - във водопроводчиците. Отавих ги да играят плажен волейбол. Засега ще се въздържа да занимавам КЗП и да изплющя името на фирмата. Рових за инфо за фирмата, ползва се с добро име в града.
Благодаря на всички ви, ще ви информирам в понеделник, ако ви е интересно.

# 10
  • Мнения: 3 036
На всяка цена да кажеш какво стана.
Но да ти кажа с много мека ръкавица пипаш.
Даваш сумата му пари,живееш сред торби цимент ,майстори ,
накрая да не можеш да използваш банята.
То добре че съседите са разбрани хора.
Да не вземат да се жалват ,че тогава става ....

# 11
  • Мнения: 3 376
Щом от фирмата са проявили разбиране това е добре.

А за съседите-все пак той не продължава да ползва банята,а и се случва,все пак всички сме имали някакви битови неволи,така че не ми се вярва за един път да започнат да искат да подават жалби..

# 12
  • Мнения: 72
Аз бях потърпевша от такъв ремонт на комшиите. Оказа се сифона на новата им душкабина. Но добре че на моята баня и предстои ремонт, а и апартамента ми е застраховам и ми изплатиха щетата  Laughing

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз бях потърпевша от такъв ремонт на комшиите. Оказа се сифона на новата им душкабина. Но добре че на моята баня и предстои ремонт, а и апартамента ми е застраховам и ми изплатиха щетата  Laughing
Ти ся хвалиш ли ни се, а?  newsm78 Joy hahaha Joy hahaha Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Вълк, благ човек си ти, но ако през почивните дни, мокрото вместо да изсъхне се увеличи... че даже и прокапе  Confused.

Общи условия

Активация на акаунт