Отговори
  • Мнения: 18
Голямата ми дъщеря често боледува и  когато я спра от градина  и вземаме храната.Направи ми впечатление ,че понякога дават скапани ягоди , мухлясали череши, развален/шупнал/ айрян,миризлив ориз ,плесенясал хляб.На въпроса ми към служител от детската градина "Защо вчера получихме развалено мляко" ми беше отговорено:Ти знаеш ли колко гадно мирише след като отворим кофичката .Караме ги бързо да го пият докато не се е развалило!А пък и то е от най -евтиното .За такава такса такова качество!Останах с впечатлението ,че на "нашите" деца се дава храна ,която буквално могат да ядат само животните. Как може за бъдещето на България да се мисли по този начин... #Cussing out

# 1
  • Мнения: 205
Аз храна от дет. градина не съм вземала,от яслата да .Доволна бях и то много.Абсолютно смятам че храната е съобразена с възрастта и нуждите на детето.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 11:34 от астери

# 2
  • Мнения: 1 896
За съжаление нещата на много места действително стоят така,както си ги описала.
Причината накратко е следната.Обикновенно от Общината се обявява конкурс за зареждане на детските заведения с хранителни продукти.Фирмите участват на търг с оферти и обикновено печели тази, чиято оферта е най-ниска.В последствие за да се вмести в ниската оферта, която е предложила и да реализира все пак някаква печалба снабдява детските градини и ясли с продукти с по-ниско качество, които съответно са на по-ниска цена. В случая персонала на детското заведение няма пряка вина за случващото се и в известен смисъл е с "вързани ръце", защото другата алтернатива е да остави децата гладни.
Изход от създалата се ситуация аз лично виждам в подаване на жалба до съответната служба в Общината, както от родителите на децата, така и от ръководството на въпросната детска градина относно лошото  качество на хранителните продукти и надеждата от там все пак да вземат някакви адекватни мерки. 

# 3
  • Мнения: 2 197
Досега не съм имала проблем с храната в яслата. Като се отбележи, че дъщеря ми сигурно изяжда на още няколко деца храната, защото винаги е много гладна. Не знам каква е храната, но аз проблеми нямам - ако ми е чак такъв проблем ще си гледам детето в къщи. Определено за 40 лева не очаквам да им дават синьо сирене и авокадо.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Така е печелят фирмите с най ниски цени на офертите. Не съм чувала да им дават развалена храна обаче. През лятото им дават от плодовете само диня. Към основното ястие детето ми казва, че има и салатка. А това си е добре според мен. Аз като я взема от градина и давам задължително плодове вместо да я тъпча с боклуци от рода на зрънчо,чипсове, солети, вафли  и т.н. Като гледам колко майки след градина купуват от тези продукти си мисля, че в градината децата им се хранят по здравословно. Гледам и вечер да си хапва прясно приготвена храна, салатка и мляко. Компенсирам до колкото мога.

# 5
  • Мнения: 4 841
Аз съм много доволна от храната в детската градина на сина ми. Обикновено ОДЗ в средностатистически пренаселен квартал в София.
Менюто го намирам за балансирано, количеството - за напълно достатъчно, а за качеството - не мога да си представя, че госпожите биха дали на децата плесенясал хляб  Crazy
Имам 100% доверие на тези жени, като се започне от госпожите, директорката, лелките, готвачките, та дори и "чичовците-пазачи". Сигурна съм, че не биха дали на детето ми нещо, което не биха дали и на собствените си деца  Peace

# 6
  • Oslo
  • Мнения: 659
В двете детски градини от които имам впечатления храната е отлична. Лятото често има таратор, супите са без застройки, няма вафли, меденки и др. подобни. Сега десерта често е кайсии, диня или череши, а зимата банани, портокали, мандарини. 2 пъти седмично месо в основното ядене(за супите не знам точно), в петък риба. Пият много мляко - и прясно и кисело. Проблем според мен е малкото количество, особено в 3 и 4 група децата си дояждат с филии с шарена сол.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 826
 Децата ми ходят на градина до обяд.Взимам им всеки ден храната от градината и обядват у дома.Така че имам наблюдения.Да подчертая,че храната не се готви в градината-докарва се от млечна кухня.Развалена храна никога не е имало,плодовете са сравнително добри.Друг е въпроса дали е здравословна.Понякога наобяд дават печени на скара кебапчета и кюфтета.Второто е мазно,супата е рядко с плуващи в нея 5 картофчета.Та така-храната не е некачественна,просто е нездравословна.И не се доверявайте прекомерно на изнесеното меню.Примерно ако пише супа пиле,може да очаквате бульон с пилешко кокалче и малко кожа. Sick

# 8
  • Мнения: 7 640
в нашата ясла храната е отлична- и готвеното, и плодовете.

# 9
  • Мнения: 18
Да храната е разнообразна!Готвят хубаво ,но ми се случи и айряна и черешите и ягодите и хляба.Става дума за детска градиня ,която се намира в област Пловдив.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да храната е разнообразна!Готвят хубаво ,но ми се случи и айряна и черешите и ягодите и хляба.Става дума за детска градиня ,която се намира в област Пловдив.

Подай оплакване. Все пак става въпрос за деца.

Общи условия

Активация на акаунт