Дали се оставяме на страхът да ни завладее??

  • 1 182
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 604
Понеже при мен с всеки изминал ден, желанието да имам друго детенце се отдалечава, искам да ви питам следното:
Има ли майки които имат по едно детенце и след преживяната загуба на второ дете не се решават на нова стъпка?
Това е моята дилема да си остана само с дъщеря си и да не преминавам отново през ада на преживяното·Има ли и други
майки които са преминали през тази дилема и са останали само с едно детенце ?

# 1
  • Мнения: 3 166
Ами аз съм от майките, които имат друго детенце. След първата загуба много исках възможно най-бързо да забременея отново и да имам бебе. След като това се случи, но загубих и него всичкият ми кураж се изпари. Казах си, че НИКОГА вече. С времето наистина страхът ставаше по-голям, а куражът съвсем изчезваше. Не смеех дори на лекар да отида - поне да разбера причините. Момичетата тук ме убедиха. Бяха ми нвереотяна подкрепа в моментите, когато ме гонеха най-ужасните ми страхове. Днес съм им безумно благодарна за това, че ми вдъхна кураж да пробвам отново. Hug
От собствен опит и от онова, което наблюдавам тук съм убедена, че в повечето случаи в един момент желанието за бебе надделява над страха. Който все пак си остава завинаги де. Никога не изчезва - не би било нормално да не се страхуваме.
Дай си време - на мен вторият път ми трябваше почти година, докато първият нямах търпение да минат 6-те месеца. Вярвам, че и пр теб в един момнет нещата ще се уталожат мъничко и ще събереш кураж... И тогава вече всичко ще бъде наред! Peace

# 2
  • Мнения: 3 016
Ичони ,аз съм от тези майки. Имам почти 7 годишен син , другият месец ще стане една година откакто загубих второто си дете и все още не мога да се  реша от страх .Така силно ме е завладял, че незнам дали ще ме напусне  този страх от неизвестното.Знам обаче че сина ми не бива да остава сам в този живот. Дано се преборя скоро .

# 3
  • Мнения: 604
Браво на Светлето и дано този път всичко да е наред Hug Praynig

Ренка и аз разсъждавам точно като теб, а лошото е че скоро ще навърша 36г,
и нямам много време за чудене·Мислех си че с течение на времето ще става по-
 добре, но уви смелостта ми се изпарява с всеки изминал ден·

# 4
  • Мнения: 651
Аз не бях от майките с по едно дете преди загубата, но след загубата бяха толкова много моментите, в които си мислех, че няма да опитам пак. От 16 годишна живеех с мисълта, че никога няма да мога да забременея /по мнение на "кадърни " лекари/ и за мен тази загуба беше едва ли не потвърждение на факта, че аз деца няма да имам. Страхът ме изяждаше денонощно и не бях сигурна, че мога да мина по този дълъг и трънлив път отново. Така и не събрах смелост да опитам пак. С половинката ми бяхме в непрекъснато обтегнати отношения, защото аз непрекъснато си търсех оправдания да отложим още и още опитите. И колкото повече време минаваше, толкова повече ме беше страх. Ако не беше той сега нямаше да имам най-прекрасното дете на света, създадено с много любов и параноичен страх в сърцето на мама. Щом влязох в осми месец бременността ми стана кошмарно патологична и тогава просто бях парализирана от страх. Но след кошмарно раждане, се появи моето слънчице и сега знам, че всеки миг от този безкрайно страшен период си е заслужавал.  Peace

# 5
  • Мнения: 581
 Никога досега не съм се оставяла на този страх да ме завладее.Такава дилема за мен не съществува, категорично искам поне още едно дете.Обаче мъжа така и не преодоля своя страх и не ще и да чуе за повече деца, та направо не знам как ще се оправя с него по този въпрос.
 Ичони, Рени, от сърце ви пожелавам да се решите да имате още деца, стегнете се и не се давайте на страха.Аз за себе си знам, че горчиво ще съжалявам, ако оставя нещата така и лиша дъщеря си от сестра/брат.

# 6
  • Мнения: 42
Аз също съм от майките,които са с 1 дете.Не съм се оставила на страха да ме завладее,но имам реална представа ,какво ме очаква при една последваща бременност.Тъй като,вероятността да се повторят нещата при мен са 50/50.Не ми се искаше да оставам с 1 дете,но не искам и да го подлагам отново на стрес.Не знам нещата са много сложни..............

# 7
  • Мнения: 604
Така е момичета нещата са сложни·
А и дъщеря ми от няколко дни само за
братче говори и без да знае ми бърка
в прясната рана Sad·

# 8
  • Мнения: 1 008
Аз се страхувам неописуемо много да съм бременна отново. Но съм сигурна за себе си, че го искам. И ще имам още деца!
 Мисля, че причината едното дете да остане само е неоснователна. Аз имам брат и мога да разчитам на него за абсолютно всичко. Но съм създала и свое семейство... брат ми един ден ще създаде негово... Неминуемо всеки си гледа живота...
Децата са егоисти, със или без брат/ сестра, голямото дете ще си расте и ще ви носи радост. Тази радост може да е двойна или тройна ако имате повече деца, но според мен трябва да ги искате заради себе си. Страх винаги ще има. На моменти ще ви побеждава той, на моменти вие, но със сигурност си заслужава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт