Оскъдна менструация, проблем ли е това?

  • 3 967
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте, д-р Мазнейкова!
Не зная до колко това е проблем, но за мое успокоение бих искала да се допитам. Менструацията ми е много, много оскъдна. Редовно ми идва на 25 ден, наболява ме корема, пия по1 аулин. Продължителността ми е 5 дни, но последните 3 е само леко нацапване, през цялото време мога да изкарам на ежедневни превръзки. Имам раничка от 6 години, като правя цитонамазки на всеки 6 месеца, резултатите са II група. На 28 години съм, ако това е от значение. Имам правен 1 аборт преди 9-10 години. Спортувам по 3-4 пъти на седмица, казвам това, защото при спортистките се наблюдава и липса на менстуация. При последния ми преглед при онколожката и споделих за притеснението си и тя ми препоръча да си направя следните хормонални изследвание: Е2, FSH, LH, пролактин, прогестерон. Разбрах, че минават по здравна каса, но е много трудно и избирателно да ти дадат направление. На 17 - ти ми е следващата менструация, кога точно трябва да се вземе кръв за изследванията?
Има ли причина за безпокойство или при мен може тази оскъдност да е нормална? Може ли това да е проблем за забременяване? Дали след години няма да настъпи ранна менопауза?
Благодаря предварително за отговорите.   bouquet

# 1
  • Мнения: 324
При някои жени - особено много слаби или активно спортуващи, менструацията може да бъде по-оскъдна. По-важно е че имате редовен цикъл. Конкретно тези хормони се правят между 3 и 5 ден от менструалния цикъл. Не мисля, че има нещо за което да се тревожите.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Благодаря за бързия отговор   bouquet, наистина беше много важно за мен да получа такъв. Ако успея да си пусна тези хормони през касата, ще го направя, за да се успокоя на 100%.

Общи условия

Активация на акаунт