Полети с Wizz Air и Ryanair

  • 108 299
  • 852
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 787
Някой летял ли е с MyAir?От Милано до София ще съм с тях в  края на другия месец, но до сега не съм ги чувала и са ми малко подозрителни.

# 76
  • Мнения: 1 101
За да не пускам нова тема...реших да поизтупам прахта на тази Rolling Eyes

Интересува ме за багажа на Райан еър и по то4но ръ4ния newsm78
Цитат
CABIN BAGGAGE: 
The following cabin baggage restrictions apply per person (no infant allowance):
Strictly one item of cabin baggage per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm* is permitted. (handbag, briefcase, laptops, shop purchases, camera etc). MUST be carried within your permitted 1 piece of cabin baggage). IMPORTANT - Extra/oversized cabin baggage will be refused at the boarding gate, or where available, placed in the hold of the aircraft for a fee of Euro/GBP 30. If you are unsure if your cabin bag complies then check at the Bag Drop desk before passing through airport security.

There is no CABIN baggage allowance associated with the purchase of an extra seat for the carriage of items such as a wedding dress, musical instruments etc. or if an extra comfort seat is purchased for a large passenger

*Imperial measurements for cabin baggage (21” x 15”x 7”)
Ето това последното ме озада4и ooooh! Някой може ли да преведе какво озна4ава Praynig

# 77
  • Мнения: 1 959
az o6te njamam Kredor i za sajalenie 6te ti otgovorja na latinitsa.Merkite koito si namerila sa v in4ove i mai otgovarjat na tova:55cm x 40cm x 20cm tova go iznamerih ot tuk:http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=bag&quest=cabinbaggageallowance

# 78
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Да точно така, мерките дето те озъдачават са в инчове, 1in=2.54см. Гледай тези в см. инчовете са за тези дето не ползват метричната система.  Peace

# 79
  • Мнения: 1 101
благодаря ви за разяснението Hug

# 80
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Може ли и аз да питам нещо?
Извинете за невежеството, но досега не съм летяла  Embarassed.
Сега обаче се очертава едно пътуване и искам да е със самолет Simple Smile Тъкмо има директен полет на wizzair от София и евтини билети. Само че не мога да разбера каква точно е крайната цена:  в тази, която виждам, пише че са включени държавен данък и летищни такси, но  такса за обработване на плащането не е. Каква би могла да е тя? Идея си нямам - 5лв, 20лв, 100лв ??? Цената ми се вижда прекалено ниска - 313.96 BGN за 2 двупосочни билета София - Венеция, и то по Нова Година. Каква е уловката?

# 81
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ето ти инфото със сервис таксите за всичко: http://wizzair.com/useful_information/service_fees/

Има между 2.5 - 5EUR/човек боокинг такси; + 10EUR/чекван куфар/сак ако го боокваш онлайн или 20EUR на летището; +2.5 - 5EUR/човек ако трябва да стигнеш до самолета с автобус; ако трябва да званиш то техният център за обаждане, ако имаш въпроси, тогава е още 10EUR. На Бг. летището задължително се ползва автобус мисля  newsm78 Не знам как е на Венеция, но по вероятно ако са малко летище и за там да те чарджат...

Като събереш тези цени които важат за теб, и ги умножиш по две, и то ще стигнеш май към 200EUR...

Иначе цента не е чак толкова ниска с тях, те са една от евтините компании дето летят....
Ето ти инфото за багажа: http://wizzair.com/useful_information/baggage/

И не се извинявай, че до сега не си летяла със самолет, то много хора не са... Peace

# 82
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Благодаря много Baby* , златна си!
Сега вече ще мога сама да си правя горе-долу сметката и ще знам къде какви такси и таксички да търся!
Мерси!

# 83
  • Мнения: 1 101
Някой летял ли е с MyAir?От Милано до София ще съм с тях в  края на другия месец, но до сега не съм ги чувала и са ми малко подозрителни.
Сега се рових и разбрах 4е и те са фалирали Rolling Eyes
Упс сега виждам 4е поста ти е от миналата година

# 84
  • Мнения: 1 545
Напоследък цените на Уиз доста ги увеличиха, по мои наблюдения. Исках да си взема билети за Коледа, от Рим, и за петима ни (3-ма възрастни, 1 дете и 1 бебе) ми даде над 700 евро, при това без да смятам багажите и таксите за плащане и обработка. За същите дати България еър ми даде цена от 560 евро, и естествено, ги предпочетох, още повече като се има предвид, че Уиз намари мах. багаж на 15 кг. Та вече лоу кост компания е релативно понятие, много редовни линии предлагат лоу кост билети, трябва да се внимава.

# 85
  • Мнения: 1 132
Не са ги увеличли, просто са се изчерпали евтините билети. По коледните празници е трудно да се намери нещо евтино. Ние купихме за Коледа още края на юни  Crazy и пак не сварихме от най-евтините.

# 86
  • Мнения: 550
И според мен от лоу–кост(ниско тарифни) авиокомпании си струва да се купува най–вече извън сезона. Например Wizzair имат сравнително евтини билети за Октомври и Ноември...но около Коледа цените са двойно по–скъпи (става дума за линията София–Дортмунд). КАто се има предвид, че и винаги летят от малки летища с неудобна локация, плюс само 15кг багаж, плюс неудобни часове на летене (или много рано сутрин, или късно вечер), плюс вечните закъснения на полетите.  Naughty

 Десита е много права
 
Та вече лоу кост компания е релативно понятие, много редовни линии предлагат лоу кост билети, трябва да се внимава.
  – ето аз намерих двупосочен билет за само 89 евро с Lufthansa (за сравнение с Уиз Еър беше 160). 3а това се присъединявам към съвета й – проверете и останалите авиолинии!


# 87
  • Мнения: 1 545
КАто се има предвид, че и винаги летят от малки летища с неудобна локация, плюс само 15кг багаж, плюс неудобни часове на летене (или много рано сутрин, или късно вечер), плюс вечните закъснения на полетите.  Naughty


Вярно, часовете на полетите винаги са супер неудобни. И ако не си от града, където е летището, а имаш двестатина километра например да пропътуваш, за да отидеш там, направо е съсипващо. Закъснения, честно казано, почти не ми се е случвало да има Уиз, но с Майеър, които вече фалираха, съм се напатила.

# 88
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Ами в сайта им пиШе ,4е кг са 20 на 4овек,не 15.А ина4е наистина ако се купят билетите по рано са доста евтини билетите.Аз в4ера си купих от Мадрид до Палма Де Майорка за октомври и за два билета с летиЩтни такси и един куфар платих 40 евро Party.Пак с Уиз Ейр Ще пьтувам декември за БГ , и разликата която ми излезе с тях е пове4е от наполовината отколкото ми даваха билетите от Бьлгария Ейр

# 89
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Моето семейство пътува често с Wizzair.Не съм имала никога случай на закъснение на полета или отлагане/преместване както често в миналото се случваше с Myair.При сравнително ранна резервация билетите са много евтини и като цяло съм доволна от тази компания.Вярно е ,че полетите не са в най-удобните часове на деня,но това е характерно за повечето нискотарифни компании.
А за багажа наистина отскоро намалиха килограмите и сега са 15 кг за куфар и 10 кг за ръчен багаж, което все пак не е малко.Никога не са ми правили проблем за ръчен багаж и не помня да са го теглили някога.

Общи условия

Активация на акаунт