вирус

  • 3 485
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте майчета,помогнете да сваля температурата на 8месечния ми син.Отвчера е с 38-39градуса давам панадол и ентерол за разстройство защото първо започна с него а от снощи и температурата.Педито каза че сега имало такъв вирус разстройство с повръщане итемпература какво друго мога да дам освен панадол и нурофен?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
нищо изписали са ти необходимото,просто трябва да мине разстройството и да падне температурата,иначе е напълно достатъчно Peaceестествено и много течности за да не се обезводни Peace

# 2
  • Мнения: 1 645
Моят от вчера е с такъв вирус - болки в корема,разтройство и температура.
Днес е много по - добре,  Т. няма,не съм давала температуропонижаващи,давам прахчета Хидрасек за сега само едно + Спасккуприл за корема.
Ако вирусът е същият, за 3 - 4 дни отшумява.
За разтройството много помага  - нарът,по - точно сокът,но не можах да намеря.

# 3
а след като от 4 часа снощи до сега съм дала 4 пъти панадол и пак има температура какво да правя?

# 4
  • Мнения: 822
Може да дадеш Нурофен или Хексалгин (само при много висока температура).
И моят син от снощи е с много висока температура 39 и 8. Давах Нурофен вече 3 пъти и преди малко вече му дадох Хексалгин. Гърлото му е силно червено. За сега няма разстройство, но му се гади от време на време.

# 5
  • Мнения: 7 201
Може да дадеш Нурофен или Хексалгин (само при много висока температура).
Peace
Смекта и малко брашно,разредени със водичка действа много добре при разстройството!
Дано бързо се оправи малкия! Praynig

# 6
  • Мнения: 1 212
Ние ползвахме хексалгин - капки / колкото са килограмите на детето/ , само при Т над 39  .... но незнам дали е подходящ за толкова малък беб като твоя  Thinking
Бих то препоръчала стария бабин лек с оцета  ..... разреждаш с вода 1:1, взимаш един бинт от тези ластичните , нарязваш на парчета , които топиш в оцета с водата и увиваш около китки, глезенчета, коленца, може и слабините , лактите и на челцето.
Наистина пиковете в температурата и при нас бяха 2 дни точно , после всичко се нормализира отведнъж.
Знам, че в краен случай можеш да редуваш Нурофен с Панадол / всяко с 4 приема на денонощие / ... на 3 часа се пада.
Не го препоръчвам, защото може да се обрине детенце или да получи гъбички в устата / както при нас стана/ и тогава спира да яде и пие съвсем.
Бързо възстановяване !  Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хексалгин за толкова малко бебе в никакъв случай не давай.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Редувай Нурофен с Ефералган свещички на 4 часа.Много строга диета заради разтройството и давай често вода.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Гледай да пие много течности. Спазвай диета. А температура 38 градуса не е страшна. Организма я вдига за да унищожи вируса. Не давай на детето много лекарства, излишно е да редуваш толкова температуропонижаващи.

# 10
  • Мнения: 822
Гледай да пие много течности. Спазвай диета. А температура 38 градуса не е страшна. Организма я вдига за да унищожи вируса. Не давай на детето много лекарства, излишно е да редуваш толкова температуропонижаващи.

Да, температуропонижаващите са необходими само при много висока температура, както е при нас - 39 и 8. Снощи успяхме да я свалим едва до 39. Чак към сутринта спадна до 38 и поспахме малко. А сега си подържа 38 и не съм му давала нищо.
Миналото лято като беше в болницата от обезводняване и чревна инфекция беше вдигнал също 39 и половина, но от болницата не разрешиха да му даваме Хексалгин - въпреки, че личната  лекарка ни го препоръча. Сложиха му ледени кубчета в едни пластмасови кутийки под мишничките и така сваляха температурата.
Но аз се притеснявам, особено вечер, когато се вдигне над 39 и вече се налага да я сваляме.

# 11
Благодаря ви за отзивчивостта,снощи в 8часа вече дадох хексалгин по съвет на личната защото пак беше над 39.Днес сутринта ходихме на лекар ,оказа се ангина изписаха ни sumetrolim,esberitox /за повишаване защитните сили на организма / исмениха панадола с нурофен.Трябвало да отшуми за 3-4 дни дано е така защото тази температура ме плаши много.Желая скорошно оздравяване на всички болни мъничета.

# 12
да попитам за вируса,ходих на лекар защото имах същите оплаквания като най-вече болки в корема! Лекарката ми каза че е вирус и ми предписа хапчета за гаденето и корема! Пих ги горе долу 2 седмици,и реших да ги спра! Спрях да ги пия но корема продължава да ме боли! Възможно ли е този вирус да трае повече от 2 седмици ?

# 13
  • Мнения: 506
За сваляне на много висока температура действа и баня с хладка вода.Само че трябва да се внимава да не се сваля рязко,а постепенно-започва се с топла водичка и полека се стига до по-хладка.

# 14
  • Мнения: 506
Редувай Нурофен с Ефералган свещички на 4 часа.Много строга диета заради разтройството и давай често вода.
Свещички не са добре ако има разстройство.

Общи условия

Активация на акаунт