Домашен мед

  • 13 969
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Тези дни ми донесоха няколко буркана домашен мед,един от тях е с восък( newsm78 така ли се казваше онова нещо,което е част от питата?).Говорихме с една позната,тя каза ,че много обича мед с восък и аз се учудих ,че това нещо се яде,аз винаги съм го дъвкала и хвърляла.Вие как го ядете?
И друго-кой мед предпочитате -пресния или захаросания,за мен са еднакви и двата или бъркам?

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
обожавам мед с восък Crazy
като бях дете ми купуваха често.
сега чат пат съседът ми дава...

аз си взимам едно парченце и дъвча, дъвча, дъвча.... после гълтам восъка на дребни парченца.
той е много полезен.
е не трябва да се прекалява.
един път го глътнах на топче и се бях запекла Blush,
та от тогава знам да го гълтам на малки парченца...

за мен не е важно дали медът е течен или захаросан, важно е какво са пасли пчелите,
т.е. вкусът е важен Peace

# 2
  • Мнения: 5 001
Охааааа,идвам ти на гости  Mr. Green
Значи питата се хапва по мъничко и като дъфчеш заедно с меда си го гълташ.Много е полезно всичко което е призведено от пчелите....
А иначе аз лично предпочитам и двата вида мед( и течен и захаросан)  Grinning

# 3
  • Мнения: 98
Захаросва се всеки вид мед/освен чиста акация/,изваден навреме от пч.кошер,добре узрял.Колкото до акацията,това е мед с по-малко качества от останалите видове.Много полезен е полифлората,но там пък трябва да се внимава за алергии,защото пчелите  събират нектара от много видове цветя.

# 4
  • Мнения: 1 065
Захаросва се всеки вид мед/освен чиста акация/,изваден навреме от пч.кошер,добре узрял.Колкото до акацията,това е мед с по-малко качества от останалите видове.
Интерсно,аз пък мислих ,че медът от акация е по-полезен от многоцветния.
Щом казвате ,че восъкът е полезен и аз започвам ,,да гълтам'' Wink
Досега съм си мислила ,че не се яде.

# 5
  • Мнения: 98
Акацията не,че не е полезен,но за него казват,че е"най-тънкият",в смисъл,че когато акацията цъфти,няма почти никакви други цветове,от които пчелите да събират нектар.Затова е с най-малко минерали и микроелементи.Иначе е ОК,няма никакви проблеми с качеството му.По-принцип всичко произведено от пчелите е полезно за човешкият организъм.Дори ужилванията се използват за лечение на хора с парализа.Но това в Китай разбира се.Прашеца,прополиза,восъка,медът-всичко може да се използва с определена цел. Wink

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И аз много обичам пчелен мед,вземам си само домашен.Предпочитам го захаросан,че пресния го излапваме за нула време.Даже кафето си пия само с мед.Чудесно ми действа на стомаха.

# 7
  • Мнения: 98
Вярно е,че медът оправя и такива проблеми-действа идеално на метаболизма.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Дядо ми е пчелар. Сега вече делегира правата на братовчед ми.
Като малка много обичах восъка от питите, но след сдъвкането, го изхвърлях.
Има рецепти за лечение на язва с восък. По принцип е много полезен.

# 9
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз обичам захаросан, тогава съм сигурна, че е качествен

# 10
  • Мнения: 1 505
Майка прави мен от връх4етата на бор4етата.Много е вкусно. newsm03 newsm03 newsm03

# 11
  • Мнения: 5 977
Само веднъж съм яла мед с восък и то преди 5-6 години, но много е вкусно. Peace

# 12
  • Мнения: 2 770
Мед с пита....мммм ...отдавна не съм хапвала такова чудо  Heart Eyes.
Аз предпочитам пресния,когато се захароса си го разтапям на водна баня.
Хапваме го с палачинки,бухти,мекици....
asyalein е права   bouquet,много е важно какво са хапвали пчелите .
За мен  е важно  медът  да е домашен......в купения има всякакви примеси  Rolling Eyes,и един рядък стои...често е безвкусен.
Мановия мед също не се захаросва  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Честно да си призная не съм от най-големите фенки. По нагоре писах, че дядо ми е стар пчелар, най-вероятно има навъртяни 60 г в занаята.
Като малка обаче баба ми тичаше след мен с лъжицата мед... аз бях злоядо магаре... та лъжица мед на гладно, да "те изстърже стомаха", че да съм яла после Simple Smile И май в детството си поех достатъчно количество мед. Обичах да вися на главата на дядо ми и да му "помагам" при ваденето на меда. И закачах по малко пита с мед.
Сега у дома има доста буркани мед, порядъчно захаросан. Захаросан мед мога да поемам Simple Smile Щерката обаче не го харесва. Та на нея го топя на водна баня. И се започва мазане на филии с мед и масло. Преди време Дияна само това искаше да закусва.

Вуйна ми пък правеше мед от борови връхчета. Това е голяма вкусотия Simple Smile

Мама живее в чужбина, Испания. Казва, че там медът е доста по-различен. И даже "тежък" (силен) на вкус. С брат ми не можели да се преборят с един буркан.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
О, меда ни е любим в къщи - хапваме само домашен, свекитата имат кошери! Обичаме го всякак - и на филийка, и с лъжичка, в чай, в кафе, в мюслита, в слдкиши....... абе всякак!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт