помогнете

  • 1 120
  • 8
  •   1
Отговори
бих искала да взимам през отпуските ми бебе у дома ,но не зная как и къде да попитам.
моля ви дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 448
не съм чувала да има такава опция( попитай в закрила на детето),но не мисля,че това е добре за децата,как така ще ги вземаме и после ще ги връщаме  newsm78

# 2
  • Мнения: 262
като приемно семейство ли? по празници знам че се взимат деца но незнам колко е полезно и колко вредно за тях, шока от връщането им в дома може би е голям.Аз имам роднина която е приемно сем. на дете с Даун, но не го взима и връща когато му скимне, а датато си е в тях постоянно, записали са го на у-ще, но плуване и т.н.
ама да го взимаш когато ти е кеф незнам

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
А едно и също бебе или просто бебе?

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Приемна грижа, но тогава не става само за отпуските - обвързваш се за постоянно. За отпуските не става. Успех, дано се решиш да станеш приемен родител.

# 6
  • Мнения: 883
Вече сме обсъждали този въпрос.
Лично аз съм против вземането на дете от дом /независимо дали е бебе или по-голямо детенце/ само за празниците или отпуските. Почти съм убедена, че след като се върне в дома детето ще се чувства още по-изоставено. Дори и едно бебе много бързо разбира че когато е У ДОМА /с мама и татко или приемните такива/ ЦЯЛОТО внимание е САМО за него. И когато след седмица - две се върне в предишната обстановка, където нищо не е САМО за него... Ами и аз да съм, и на мен това няма да ми хареса. А на всичкото отгоре никой не го пита дали иска, дали му харесва, как се чувства...

А и от друга страна си мисля, че ако вземете бебе за няколко седмици у дома и се грижете за него като "за свое дете", ами не съм сигурна, че после ще ви е лесно да го върнете...
Може би наистина е добре да помислите дали не бихте могли да сте приемно семейство. Но трябва да помислите добре, подобно решение е много сериозно и отговорно. И често - за цял живот.

Успех!  Hug

# 7
  • Мнения: 120
Не може да се взима бебе или дете само за отпуските. Някои домове за деца работят по различни програми, подпомагащи социализацията на децата лишени от родителска грижа, които включват посещения на дома и възможности да извеждате децата навън през уикендите, да играете с тях в дома.

Другият вариант, както са казали мамите по-горе, е да станете приемен родител, но това означава, че детето ще бъде винаги при Вас.

# 8
да мерси прави сте немога да причиня такова нещо  мерси Peace javascript:void(0); javascript:void(0);

Общи условия

Активация на акаунт