Как правите сок от диня?

  • 8 446
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
Как правите сок от диня?
С робот или по по-примитивен начин? Mr. Green
Ще съм благодарна да споделите Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 908
Тъй като дъщеря ми отказва плодове в натурален вид се принуждавам да и правя сокове често,затова сокоизтисквачката работи постоянно.И динята минаваше през нея за по-лесно.Но сега е повредена и динята я правя на ръка-поне е лесна за стискане.

# 2
  • Мнения: 5 940
Давам му направо парчета диня. Според мен този плод е до голяма степен вода и ми се струва ненужно да го преработвам до сок. Ако синът ти го яде така и не се притесняваш от голямото мазане, давай си парчета диня.

# 3
  • Мнения: 1 596
Мерси Heart Eyes
Все пак ще го направя на сок Wink

# 4
  • Мнения: 3 376
Май със сокоизтисквачката е най-добре Peace

# 5
  • Мнения: 393
  Добре е съсъ сокоизтисквачката ,ама за 50-100мл не си струва миенето...Нарендваш на най-ситното и прецеждаш през ситна цедка.Много лесно и бързо се чисти Mr. Green

# 6
  • Мнения: 514
Може на някой да му се види странно но аз го прецеждам през марля! Peace

# 7
  • Мнения: 46 492
Пила ли си сок от диня? Няма никакъв вкус, по-безвкусно и отвратително нещо не съм пила.
Остави детето да се наслади на плода на парчета Peace

# 8
  • Мнения: 233
Аз го изцеждам през кърпичка защото ми е по лесно,но чесно казано синът ми предпочита сока от пъпеш пред този от диня.

# 9
  • Мнения: 27 524
Пила ли си сок от диня? Няма никакъв вкус, по-безвкусно и отвратително нещо не съм пила.
Остави детето да се наслади на плода на парчета Peace

Абсолютно  Grinning Peace

# 10
  • Мнения: 2 172
Пила ли си сок от диня? Няма никакъв вкус, по-безвкусно и отвратително нещо не съм пила.
Остави детето да се наслади на плода на парчета Peace

 Shocked Е чак пък най-безвкусното и отвратително нещо да е,извинявай много  Stop Това,че на теб не ти харесва,не означава,че детенцето и няма да го изпие с удовлствие.

# 11
  • Мнения: 1 195
Хм на мен пък сока от диня ми харесва, а и на малчо му допада Simple Smile
т.к. наистина за 100-150 мл не си струва да цапам сокоистисквачката режа няколко резенчета и ги намачквам с вилица и после през тензух прецеждам. Процедурата трае макс 3-4 мин Simple Smile
Понякога сока от диня го смесвам със сок от пъпеш  Peace и този сок е приет с охота  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 596
Мерси момичета Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз пък всякакви сокове правя по най-мързеливия възможен начин.Режа плодовете на парченца,беля кората(ако има) и пасирам в пасатора с повече вода.Става като фреш или нектар и всичко от плодовете си остава вътре.Само трябва по-голяма дупка на биберона.

# 14
  • Мнения: 1 104
Динята е плод с голямо съдържание на вода и ако само стиснеш няколко парчета през марля, ще имаш сок. Както са ти казали и други мами, ако даваш малко количество сок, няма нужда да цапаш сокоизстисквачката. Като гледам лентичката сте над 1 годинка и спокойно можеш да даваш и парченца диня.

Общи условия

Активация на акаунт