Инфекциозна мононеклеоза - изследване ?

  • 2 303
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Здравейте, бих искала да попитам дали здравна каса покрива такова изследване .
Отпускат ли се направления ?
Благодаря предварително !

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Да покрива го със сигурност.

# 2
  • Мнения: 1 212
evlogieva, моля те дай повече информация ако имаш по случая ....
Налага се такова изследване да направим на сина ми , но докторът каза, че направление не може да даде ... не се полагало ..  Thinking

# 3
  • Мнения: 7 201
Да покрива го със сигурност.
Peace
Налага се такова изследване да направим на сина ми , но докторът каза, че направление не може да даде ... не се полагало ..  Thinking
Друг е въпроса,ако доктора не иска да даде...както повечето. Angry

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Настоявай за направление! Полага ти се и касата го поема. Peace

# 5
  • Мнения: 1 212
Да, благодаря ви момичета !  Peace
Попитах затова, за да съм сигурна и да настоявам, ако знам , че е така   bouquet

# 6
  • Мнения: 822
Какви са симтомите на сина ти?

# 7
  • Мнения: 1 212
MamaGalka , копирам линка , където съм описала проблемните места в кръвната картина :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313456.0#new

Беше с гнойна ангина / преди това близо седмица и половина покашляше , имаше секрет от носа и лекичка температура : 37-37,3.
След високите температури състоянието продължава .
Едно от предположенията на доктора бе именно мононуклеоза ...  Confused

# 8
  • Мнения: 1 984
MamaGalka , копирам линка , където съм описала проблемните места в кръвната картина :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313456.0#new

Беше с гнойна ангина / преди това близо седмица и половина покашляше , имаше секрет от носа и лекичка температура : 37-37,3.
След високите температури състоянието продължава .
Едно от предположенията на доктора бе именно мононуклеоза ...  Confused
какъв антибиотик давахте? направете посявка. ако е преминало изследването е безпредметно.

# 9
  • Мнения: 1 212
Sumamed sirup, давах пет дни .
Високите температури отшумяха, но покашля и потича нос отвреме на време .

... направете посявка....
Къде, как ... на какво ?  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 984
Sumamed sirup, давах пет дни .
Високите температури отшумяха, но покашля и потича нос отвреме на време .

... направете посявка....
Къде, как ... на какво ?  Thinking
микробиологична лаборатория, хеи...
гърло, нос.

# 11
  • Мнения: 2 237
На Калина наскоро откриха мононуклеоза.Платихме си изследването,казаха ни че не се поема от ЗК.Струваше около 23-24 лв май.Преди това беше непрекъснато с гнойни ангини и подути лимфни възли.Ходихме при 5 различни лекари които само я тъпчеха с антибиотици .Резултат - нула ! Въпреки че гърления секрет не показваше бактерии , продължаваха да изписват АБ.Хиляда пъти повторих,че за мен това си е мононуклеоза,но никой не ме чу......Накрая направих изследване  на своя глава и се оказа точно това ! А както всички знаем,Мононуклеоза не се лекува с  АБ.Направо бях бясна,че всички отрекоха тази диагноза и предпочетоха просто да предпишат поредния антибиотик !
Така че майчета съвет - доверявайте се на инстинкта си,при мен той беше верен,а не мненията на петте различни доктори......

# 12
  • Мнения: 822
Моят син е боледувал. Беше много тежко - много подути лимфни възли.
След това имунитета му спадна и се разболяваше често.
Сега пак е болен - има ангина. Първо вдигна много висока температура изведнъж и на следващият ден лимфните възли бяха силно подути, гърлото много болезнено. Предписаха ни АБ от старата антибиограма - от май месец. За сега се подобрява.
Май месец пак беше направил остър тонзилит и лекарката ни пусна кръвно изследване на моноцитите, което се поема изцяло от касата - беше отрицателно.
При всяко подуване на лимфните възли се притеснявам да не е пак мононуклеоза - уж не повтаряла, но имало и такива случаи.

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Съпругът ми са го изследвали за това, за направление не се сещам, но се сещам за София лаборатории Кандиларов и Бодимед. В самите лаборатоии могат да ви кажат дали се покрива от здравна каса.

# 14
  • Мнения: 1 212
Благодаря на включилите се по темата Peace
Направихме днес изследването, ние си го поехме.Чакам резултати ..  Praynig
След направената от мен справка, информацията която получих по повода е, че на териоторията на София - град, към момента няма лаборатория със сключен договор със ЗК, по който да се покрива това изследване при извънболнични случаи. Само при болнични такива.

Няма как да не изразя възмущението и разочарованието си от факта, че можеха да спестят на детето ми стреса от двукратно взимане на венозна кръв / за 1 час   Close/  ... в две различни лаборатории ....
При положение, че всичко можеше да приключи с едно такова, ако някой предварително ни беше обяснил !!!!
С две думи - бъдете здрави и не се разболявайте !  Peace Tired

Общи условия

Активация на акаунт