Повръщане и самолет

  • 5 674
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
 Синът ми е на  5 г.Другата седмица ще пътува 2ч със самолет.Когато пътува с автобус по - дълго
време винаги повръща.Та си мисля,че и в самолета няма да му се размине.
  Знам ,че има някакви хапчета против повръщане.Ще ви бъда благодарна ,ако споделите как се справяте  с този проблем. 

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моите деца и двете  все повръщат, но в самолет никога не са го правили.

това помага наистина много, деметра беше ми го препоръчала Heart Eyes



и това сме взимали, хубаво е.



скоро бях чела някъде, че джинджифиловите бисквити били много ефикасни да ги хрупаш в такива случаи по време на път

# 2
  • Мнения: 1 242
Посъветвай се и ако не с лекар, то поне в някоя аптека.
Чувала съм също добри отзиви за Cocculine.

# 3
  • Мнения: 3 988
...джинджифиловите бисквити били много ефикасни

Peace Както и всякакви джинджифилови деривати - бонбонки, чай и прочие. При мен всяко летене и "ад" - става ми ужасно лошо и често изпълнявам "пълната програма".  Embarassed
Друго нещо, което ми помага е газираната вода (не я обичам иначе изобщо) и солени (сухи) бисквитки в малки количества, колкото да не ми е празен стомаха.
Опитвала съм и , при мен работят, но първите не са подходящи за деца под 12 години. Вторите стават, но се консултирай пак, ако се спреш на тях, за да не съм се объркала нещо.

Имай предвид следната информация, ако купуваш нещо без рецепта:

Motion Sickness Drugs: Precautions for Children
Active Ingredient             Children Who Should Not Be Given the Drug (Unless a Doctor so Directs)
Cyclizine                          Under 6 years old
Dimenhydrinate               Under 2 years old
Diphenhydramine            Under 6 years old
Meclizine                         Under 12 years old

# 4
  • Мнения: 7 605
Има едни гривни на принципа на акупунктура, ето как иzглеждат http://www.latitudesmapstore.com/graphics/seaband.jpg  Има ги по аптеките, струват под 10?. Аz ги носех преz първите месеци на бременността  Laughing
Cocculine го продават и в БГ, бях го купила веднъж ама така и не стигнах до пиенето му  Embarassed

# 5
  • Мнения: 191
Аз съм много доволна от Биодрамина, испански препарат, има го и в детски вариант. О'Хара вече ти го е споменала. Не знам дали се продава в България или там, където си.
Кокулин е добър, но трябва да се пие поне 2 дни преди пътуването, действа с натрупване.
Друго хомеопатично лекарство е Вомитусхил, отново подходящо за деца. Дава се преди полета и евентуално по време на полета при наличието на симптоми.

# 6
  • Мнения: 329
И на мен ми се случва като пътувам на дълъг път с много завой да ми прилошава(не винаги).Но за самолета за всеки случай пия по едно хапче.Като ида в аптеката казвам че искам против повръщане.Сега съм с Degan.6 пъти съм ги пробвала със самолет - имат ефект. Peace
Винаги на летището се заговарям с жени и ти все пият.Е не от моите хапчета.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 746
Degan е много добро средство срещу повръщане, аз имам големи проблеми винаги, когато пътувам и това е спасението

# 8
  • Мнения: 251
Пък ако никакви хапчета не помогнат, има пликчета на гърба на всяка седалка. Така че може да си повръщаш на воля...

Общи условия

Активация на акаунт