В коя болница бебето може да е при майката при секцио?

  • 1 702
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
Има вероятност да раждам секцио поради седалищно предлежание. Все се надявам бебето да се обърне, но времето намалява, а с това и шансовете за нормално раждане, за съжаление. Терминът ми е 8 август. Тъй като предпочитам бебето да е при мен, можете ли да ми кажете в коя болница (да не е частна)  в София има такава възможност? Може и ВИП стая, стига въобще да има такава възможност.
Много благодаря на всички.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Във всички болници в София, че сигурно и в страната в първите 24  часа след секцио си в реанимация и няма никакъв начин детето да е при теб по простата причина, че не можеш нито да станеш, нито да мръднеш. След като те раздвижат на другия ден ти носят детето.
Аз лично родих секцио именно поради седалищно-крачно предлежение, голям плод и силна миопия в Окръжна болница-София. На другата сутрин ме вдигнаха на крака и ми донесоха детето. Там има ВИП стая. Изборът на екип е 500 лева и за секцио или за нормално раждане.

# 2
  • Мнения: 8 889
Здравей,
 Аз родих нормално в Майчин дом, но в съседната стая момичето беше секцио и бебето си беше при нея (на 12 етаж), но по принцип знам,че родилите секцио са на 7мия етаж.

 Успех!


Hug

# 3
  • Мнения: 1 512
Във всички болници в София, че сигурно и в страната в първите 24  часа след секцио си в реанимация и няма никакъв начин детето да е при теб по простата причина, че не можеш нито да станеш, нито да мръднеш. След като те раздвижат на другия ден ти носят детето.
Напълно съм съгласна с nana77.Все пак ти се прави операция.Дори и при нормално раждане си 2 часа под наблюдение, да не говорим за секцио.

# 4
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,
Все още има време бето да се обърне. Чувала съм за случаи,при които това става точно преди раждането.
Относно МД-София, аз също раждах там и бебето си беше при мен. Родих нормално и бях на 12етаж. Доколкото знам, ако има свободни места, там също качват и майки със секцио,а не само нормално родили.
Успех идано бебто ти се обърне!

# 5
  • Мнения: 506
Аз родих в Св.София със секцио.След реанимацията 24часа ме преместиха във вип стая и там ако искаш може бебчето да си е през цялото време при теб.Както ти искаш.
Успех!

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Във всички болници в София, че сигурно и в страната в първите 24  часа след секцио си в реанимация и няма никакъв начин детето да е при теб по простата причина, че не можеш нито да станеш, нито да мръднеш. След като те раздвижат на другия ден ти носят детето.
Аз лично родих секцио именно поради седалищно-крачно предлежение, голям плод и силна миопия в Окръжна болница-София. На другата сутрин ме вдигнаха на крака и ми донесоха детето. Там има ВИП стая. Изборът на екип е 500 лева и за секцио или за нормално раждане.
Peace


..... пък и до термина ти има още време та така че бебче може да се обърне  Hug  и да не се наложи секцио  Wink


# 7
  • София
  • Мнения: 39 717
Има време, може бебето да се обърне. Алекс също беше седалищно разположен, но се обърна.
Ако родиш секцио, ще ти дадат бебето след като излезеш от реанимация.
Аз раждах в Св. София (Тина Киркова). Teddie е писала.

# 8
  • София
  • Мнения: 116
Много благодаря на всички, които отговориха. Разбира се, че не очаквам веднага да ми дадат бебето, но търся място, където поне след първия - втория ден това да е възможно. За Майчин дом знам, че секциото по принцип са на 7 етаж и бебетата не са при майките (там раждах нормално първия път). Ще проверя сега каква е възможността за ВИП стая там или евентуално за 12 етаж. Ще проверя и Окръжна болница, и Света София. Ако случайно знаете каква е цената на ВИП стая в тези две болници, ще се радвам да ми кажете. Знам (и се надявам), че е възможно бебето да се обърне и това би било най-доброто развитие, но все пак е добре да се помисли и за другия вариант. Още веднъж - благодаря на всички!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 717
В Св. София (Тина Киркова) изборът на екип е 500 лв.
Двоен ВИП е 35. Единичен - 70. Има и апартаменти, но за цената не съм сигурна, мисля, че беше 130 или 135 лв.
ВИПовете обаче не достигат и понякога няма места. Аз бях заявила, но на 3тия ден се отказах, а и си допаднах с девойките по стая.
Ако си избрала лекар си с предимство за ВИП стая.

# 10
  • Мнения: X
В Токуда, там не си в реанимация, а в стаята си, веднага след секциото ти водят бебето и таткото за половин час и на другия ден, като станеш ти го дават по цял ден, стига да искаш.

# 11
Аз раждах със секцио в Майчин дом Варна.Много съм доволна децата бяха при нас още няколко часа след раждането

# 12
  • София
  • Мнения: 1 343
Всичко това важи и за 2-ра градска-веднага след реанимация,като те настанат в стаята ти носят бебето,ако искаш и нощно време може да е при теб!Лошото там е,че достъпа на близки и роднини е мноооого сложен!

# 13
  • Мнения: 653
ами то май само в Шейново бебетата не са при майките

за Майчин дом, Тина Киркова и 2-ра градска знам , че са при майките, само през нощта май може да ги взимат

# 14
  • Мнения: 46 434
Във всички болници в София, че сигурно и в страната в първите 24  часа след секцио си в реанимация и няма никакъв начин детето да е при теб ...

И ако искаш да си видиш детето няма ли да го докарат?

В Правитествена болница бебетата ги водят веднага при майката и бащата в Реанимацията, остават заедно, колкото искат, за да се нардват един на друг.
Но пък после бебетата са в отделна стая и ги карат през 3 часа, а нощем въобще Tired

Общи условия

Активация на акаунт