Как и къде могат да се замразят яйцеклетки?

  • 8 020
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Извинявам се, че темата не е за проблемно забременяване, но точно тук мога да получа нужната ми информация.
Моя близка приятелка, на 37 г, все още отлага момента да стане майка. Може би защото мъжете в живота й до момента са все неподходящи за бащи. Има и много успешна кариера, която би стопирала, разбира се, но трябва да се появи и баща... Мисълта доста я мъчи. Та тя е решила да опита да замрази свои яйцеклетки. При последния си преглед наскоро са й казали, че произвежда добри яйцеклетки, в конкретния цикъл даже са били две и докторката се е пошегувала, че сега е моментът да работи за близнаци. Но като няма с кого...
Питам по нейна молба - в коя ин-витро клиника биха могли да й извадят яйцеклетки, да ги замразят и съхраняват? Задължително ли е да се прави стимулация или може да се направи в рамките на няколко естествени цикъла, за да не се товари организма?
Четох някъде наскоро, че е родено първото бебе в България от замразена яйцеклетка. Някой може ли да ми припомни коя беше клиниката и лекарят, които го направиха?

Предварително много благодаря за всички отговори. 

# 1
  • София
  • Мнения: 23 156
тук в ценоразписа има замразяване на яйцеклетки:
http://invitro-bg.com/display.php?page=m16

най-добре е да се свърже с клиниките където се прави инвитро  и да попита, за тия знам аз:
http://www.ivf.bg
http://invitro-bg.com
http://www.ivf-bg.com/

мисля че на някое от тия места ще и дадат нужната информация

# 2
  • Мнения: 2 013
Благодаря.
В клиниката на Стаменов нищо не пише за замразяване на яйцеклетки, а само на сперматозоиди и ембриони, като първите могат да стоят десетки години замразени без проблем, но при ембрионите било по-сложно.
Но май замразяването на яйцеклетки е сравнително рутинно, поправете ме, ако бъркам, явно аз съм чела за първото бебе от ин-витро матурация, т.е. зреене на яйцеклетката извън тялото.

# 3
  • Мнения: 1 950
Инвитро матурацията няма нищо общо със замразяването на яйчникова тъкан.
Инвитро матурацията е АРТ метод, при който след пункция на фоликули яйцеклетките се оставят да доузреят в лабораторна среда и след това се прилага ин витро или ИКСИ. Прилага се при млади жени, при двойки с мъжки фактор, когато при жената им риск от хиперстимулация и страдащи от поликистоза.
За съжаление все още успеваемостта при него е доста ниска.

Колкото до замразяването на яйчникова тъкан, горепосочените адреси на клиники биха и свършили работа Peace.
Замразяването на яйцеклетки се прилага и при жени, на които им предстоят лъче и химиотерапии и изобщо процедури, след които не е ясно какви може да са последиците върху качеството на яйцеклетките.

Успех на момичето и дано пък скоро съдбата я срещне с подходящия човек Hug

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Инвитро матурацията няма нищо общо със замразяването на яйчникова тъкан.
Инвитро матурацията е АРТ метод, при който след пункция на фоликули яйцеклетките се оставят да доузреят в лабораторна среда и след това се прилага ин витро или ИКСИ. Прилага се при млади жени, при двойки с мъжки фактор, когато при жената им риск от хиперстимулация и страдащи от поликистоза.
За съжаление все още успеваемостта при него е доста ниска.

Колкото до замразяването на яйчникова тъкан, горепосочените адреси на клиники биха и свършили работа Peace.
Замразяването на яйцеклетки се прилага и при жени, на които им предстоят лъче и химиотерапии и изобщо процедури, след които не е ясно какви може да са последиците върху качеството на яйцеклетките.

Успех на момичето и дано пък скоро съдбата я срещне с подходящия човек Hug
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
яйцеклетки засега замразяват само в клиниката на Щерев (www.ivf-bg.com) и клиниката на Владимиров (www.ivf.bg)

нека, обаче, твоята приятелка да не си мисли, че това е панацея. замразяването на яйцеклетки изобщо не дава сто процентова гаранция за успешно оплождане след размразяването и, нещо повече - за успешно имплантиране на евентуално оплодената яйцеклетка.

годна яйцеклетка е само част от дългата верига, която води до успешната бременност.
след 37 години, според медицинската статистика, фертилността на жената почва рязко да спада. винаги има изключения, разбира се, но тенденцията е такава.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Клиниката на Щерев.Аз съм от Варна, но в клиниката тука, в която аз замразявах, работят заедно с ембриолозите от клиниката на Щерев, и идваха техни ембриолози за целта.

И искам да добавя нещо не по темата. Шанса й със замразени яйцеклетки няма да е много голям, така че аз на нейно място бих погледнала на личния си живот по-сериозно. Бих си направила детенце с донорска инсеминация Wink, пък после ако си намеря партньор за второ, няма да е лошо.

# 7
  • Мнения: 2 013
Благодаря ви, момичета.
Джам, тя знае добре това за фертилността и точно това й тежи най-много.

За донорската инсеминация... Тя е много хубава и интелигентна жена, не е проблем да намери "осеменител", въпросът е, че е отговорен човек, добре съзнава, че не е честно за детето априори да го лиши от баща. Едно е да познаваш и имаш контакт с баща си, макар и да не живее с майка ти, друго - да нямаш шанс никога да се запознаеш с него, а и той самият да не знае, че има дете. Абе, доста е сложно. Стискам й палци силно ей сега да срещне мъж, в когото ще се влюби и който ще е свободен и ще иска да стане баща на децата й. 

# 8
  • Мнения: 114
яйцеклетки засега замразяват само в клиниката на Щерев (www.ivf-bg.com) и клиниката на Владимиров (www.ivf.bg)

Не само. Също и в тъканната банка на ЦРЗ Надежда - Клиника Малинов:
http://invitro-bg.com/display.php?page=m11

Цитат
В криобанката се съхраняват:
1. Зрели яйцеклетки и сперматозоиди ....
На следващата страница:
Цитат
ЗАМРАЗЯВАНЕ НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
Сперматозоиди и ембриони се замразяват успешно отдавна, но това не се отнасяше за зрели яйцеклетки. До 2002 година успехите бяха нищожни – от 1% до 3% клинични бременности. Това беше така, защото яйцеклетката, като най- голямата клетка в човешкото тяло, съдържа и най-много вода, която при замразяването кристализира и разрушава структурата си. Съвременните протоколи и новите среди за замразяване дават много по-големи възможности и отлични резултати - почти еднакви с тези на ембрионите.

# 9
  • Мнения: 152
В 1-ва АГ.

Общи условия

Активация на акаунт