Вашето мнение за установяването на алергия към белтъка на кравето мляко

  • 1 015
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Обръщам се към вас за мнение.
Бебето ни се храни изцяло с Аптамил 1 и е на 40дена. Беше на смесено хранене първите 2седмици.
Педиатърката се съмнява, че бебето има алергия към белтъка на кравето мляко (обриви по лицето, главата и горната част на тялото, повръщане и безсъние). Водихме го на дерматолог, който констатира себореен дерматит.
Днес посетих гастроентерелог (Др Пантелеева от МЦ"Детско здраве"). Погледна обривите, излуша ме и каза, че най- вероятно не се касае за алергия.
За да е сигурна, обаче назначи пробно хранене (изцяло) с оризова каша от днес вечерта(петък) до понеделник следобяд. Въпросът ми е дали това е най- правилният начин за установяването на алергията, кашата може ли да се дава на толкова малко бебе и достатъчно хранителна ли е за него. Също така как би му подействала на стомахчето? Притеснявам се за реакцията на организма му и дали в бъдеще би имало някакви последствия от консумацията й. Не е ли твърде малък този срок за установяване на алергия.
От беглите ми познания знам, че при алергии трябват около 20дена минимум за да изчезнат сиптомите и да има ефект. Това съм чувала съм от познати.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 45
Когато на моя син му определихя тази диагноза, беше на изцяло на кърма. Започнах диета - никакви млечни продукти, бобови, горски плодове, мъхести, яйца, телешко, шоколади, кафета и т.н. За 4 дена обривите по лицето почти изчезнаха (а бяха ужасни). За да бъдете сигурни, си вземете една кутия Фризопеп (струва около 18-22лв), спрете сокове, ако вече сте започнали захранване. И 4-5 дена изцяло на Фризопеп. Но не спирайте кърменето, но може да го отложите за няколко дена.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Бебо е изцяло на адаптирано мляко. Лекарката ми отговори, че имало деца с алергия и към Фризопеп-а, поради което ни остави само на кашата.
Иначе захранване не сме започнали.
Обривите вече са от доста време, като пробвахме да проверим дали проблема е чисто кожен, но явно не е. Мазах с Дипрогента, но пъпчиците избиват отново след 2-3 дена. Освен с обриви кожата има, и червени петна с пъпчици, и се лющи (най- точно описва тази дума). Сменихме сапуна, мажем само с преварен зехтин. Затова се засилихме да търсим другаде причината.

# 3
  • Мнения: 1 250
Гастроентеорола може ли да даде компетентно мнение за кожни обриви? Моето мнение е, че затова си трябва алерголог да види обривите (или поне кожен лекар).

Гастоентеорола бих го слушала заради повръщането.
Ние започнахме с Фризопеп - понесе го без проблеми. Иначе тогава гастроентеоролога каза - първо да пробваме с Фризопеп - ако не го понесе да пробваме с Фризосой и т.н.
НО започнахме с Фризопеп, защото преди това бяхме на Фризолак.
Ако вие сте на аптамил, не би ли следвало да потърсите нещо от същата фирма?

А колко сте големи да почнете каша?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Знам ли дали може...явно може...
Ние сме го водили при дерматолог, който каза, че това е себореен дерматит.
Възнамерявам да отидем и при алерголог.
Изчаках да минат почивните дни и започнахме от днес НАН ХА. Педиатърката каза да пробваме с него и го купих. Изобщо не съобразих да попитам за аналог на Милупа!
Дано не му разбие стомахчето.
За кашата взех радикално решение- никакви такива експерименти с бебето, преди да сме опитали с млеката. Все пак е на 40 дена!
А според мен правилният начин е този, като при вас

Общи условия

Активация на акаунт