Съседите над нас....

  • 9 427
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Искам да се оплача.И понеже в моя случай няма къде,та реших тук.Ако някой може да ми даде съвет,ще съм много благодарна.Над нас живее семейство с 2 деца,едното на 3,другото на 5-6 години.Малкото става всеки божи ден в 7 часа и започва страшно тичане,скачане от нещо високо,каране на нещо с колелета ,абе с две думи ад.Понеже от скоро се преместихме в този апартамент,а преди това не живял никой дълги години,те просто са свикнали да не се съобразяват с никого.Аз също съм с малко дете-на 2,5 години,което не може да спи нито сутрин,нито вечер,защото малкия господин тича до 23 часа,или до по-късно.Комшията под нас също го чува,представете си какво е в нас.Онзи ден в 7:30 сутринта,след като ми събудиха детето,вече не издържах и се качих да ги помоля поне до 9 да пазят тишина.Не съм се карала с никого,далеч съм от мисълта да се изпокараме,въпреки че ми идваше точно това.Отговора беше: "Да,разбирам те.Ще се опитам нещо да направя,ама не мога да го вържа,нали разбираш?".От този ден шума е два пъти по-силен.Няма от 2 до 4 или след 22 вечерта.Отгоре е все едно,че имат кон.На всичкото отгоре си тръскат трохите и остатъците от храна през терасата,върху дрехите ни.Не знам какво да направя,за да имам спокойствие поне в собствения си дом.Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 738
На мойте им чукам по парното. Намери им домашния телефон и приложи телефонен тормоз. Разбирам те и ти съчувствам, дано се справиш с тях, да излязат хора...

# 2
  • Мнения: 186
Ох,постоянно чукам по това парно.Вече му е паднала боята Wink

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 841
Кофти работа, ама така е в тези блокове, било панелки,
а да не говорим и за ново строителство, никаква изолация и всичко ще се чува.

# 4
  • Мнения: 524
Постави се в тяхното положение, ако ти си на нейно място, какво ще направиш, когато комшията на долният етаж дойде да ти направи забележка, как ще реагираш. Деца и съобразяване, са две думи, които не виреят заедно. Аз съм в положението на твоята комшийка, с две деца, енергични, тичат, падат, крещят и т.н. Е, не стават в 7 часа и не карат колела в къщи, но са шумни, след като ми направиха забележка, стресирах децата си и себе си, и положението си е същото. Утре може ти да си в положението на комшийката си. Не е лесно.

# 5
  • Мнения: 738
Айде стига - деца и съобразяване били несъвместни... Rolling Eyes Всичко е до възпитание.

# 6
  • Мнения: 186
Постави се в тяхното положение, ако ти си на нейно място, какво ще направиш, когато комшията на долният етаж дойде да ти направи забележка, как ще реагираш. Деца и съобразяване, са две думи, които не виреят заедно. Аз съм в положението на твоята комшийка, с две деца, енергични, тичат, падат, крещят и т.н. Е, не стават в 7 часа и не карат колела в къщи, но са шумни, след като ми направиха забележка, стресирах децата си и себе си, и положението си е същото. Утре може ти да си в положението на комшийката си. Не е лесно.
Аз се поставям,но как да обясня на моето дете:"Нищо мамо,ти няма да спиш,защото не искам детенцето отгоре де се стресира."?Ние ще ставаме,когато то стане и ще си лягаме,когато то благоволи да заспи.Нещо не ми се връзва.А на мен няма кой да ми направи забележка,защото моето дете се държи като човек в къщи.Питала съм хората под нас,дали ги притесняваме с нещо и отговора беше отрицателен.

# 7
  • Мнения: 524
Айде стига - деца и съобразяване били несъвместни... Rolling Eyes Всичко е до възпитание.
Mr. Green Колко деца си възпитала?

# 8
  • Мнения: 738
Айде стига - деца и съобразяване били несъвместни... Rolling Eyes Всичко е до възпитание.
Mr. Green Колко деца си възпитала?

1. Достатъчно ли е?

# 9
  • Мнения: 524
До колкото знам нямаш свои деца, за това попитах. С две деца е различно, лудориите са двойни.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 841
1 дете не е достатъчно като критерий за възпитание  Simple Smile.

Сега да не се обидите, ама моите са 2, момичета, уж ги възпитавам по един и същи начин,
 но са коренно различни като характери, голямата винаги ми е била и е спокойно дете,
докато малката е дива.
Добре, че живеем в къща  Grinning.

Сори за спама, но понякога наистина не е само до възпитание.

# 11
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.

# 12
  • Мнения: 738
До колкото знам нямаш свои деца, за това попитах. С две деца е различно, лудориите са двойни.

Нямам. Имам малка сестра, която изгледах аз. Не съм я връзвала, повярвай ми. А не е кротко дете. Просто съм я научила да се съобразява - както вкъщи, така и на заведение, и на улицата и т.нат. Много лошо впечатление ми правят майки, чиито деца вдигат всичко на главата си, досаждат на останалите, а те кротко си пият кафето и оправят клюките.

# 13
  • Мнения: 22 343
Моят съвет е да ходиш всеки път, когато шумът стане невъобразим, или когато събуди твоето дете. Ако трябва и 10пъти на ден. Накрая ще вземе да им стане неудобно и да се съобразяват малко.

А относно децата и съобразяването, аз също ще кажа, че е въпрос на възпитание. Както го научиш така ще се държи, това, че някой предпочитат да ги оставят да се качват на главата на родителите си, както и на всички останали е нещо съвсем различно.

# 14
  • Мнения: 524
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.
Кое зависи от майката, аз до сега не съм видяла деца, които цял ден стоят на дивана и не мърдат, докато дойде време за спане, те сега, ако не лудуват, кога? Спомнете си вие като сте били деца, какво сте правили и ще ви просветне.

Общи условия

Активация на акаунт