как да я караме с това мляко ???

  • 900
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Проблема ми е, че малката от 7-месечна не иска да пие никакво мляко. Нито АМ, нито кисело под никакви форми. Единственият начин, по който го приема все още ( и то с триста зора, но това е за друга тема) е добавени в другите храни.
Педиатърката ми препоръча вечер да се храним с каша. Така правим, добавям вътре мляко или правя безмлечна с 6 м.л. АМ . Също нашата лекарка каза, че минимума за тази възръст е 200 мл АМ. Храним се 4 пъти, като се опитвам да не падам дневно под 10 мерителни лъжички в храната . И това е всичко млечно. Питам достатъчно ли е? Взех да се притеснявам от рахит, незнам на тази възраст възможно ли е от липсата на калций.............
Незнам по какъв начин да я накарам да пие мляко. Вече и с лъжицата е трудно, защото щом види купичка, лъжичка, стола си хранене или нещо да се доближи до устата й, веднага си слага ръката да се пази  Cry
Ходихме на алерголог, направиха ни тест, който нищо не показа. Измъчиха и мен и нея с някакви ПЕП и Сой, които за бебе без алергия са си направо тероризъм!
Резултат няма от никъде, всички ми вдигат рамене и аз незнам как ще продължаваме с това мляко?? Приемам всякакви съвети!  Crazy

# 1
  • Мнения: 1 217
Скоро някаква мама беше писала,че давала на беб калций на таблетки,питай доки дали не трябва да приема някакви имуностимулиращи сиропи(ако има специално за бебета Whistling.Единственото,което на мен ми идва на ум е да и цедиш сокове от пресни плодове и зеленчуци между храненията,за да може по естествен път да си взима нужните витамини.Чувала съм,че след 30мин.престой в студена вода и да имат нитрати-губят повечето.Аз съм давала на малката прясно мляко за деца над 1год.на Нестле,купихме го от Гърция,но би трябвало и тук да го има.В този ред на мисли се сетих за млечните им напитки(пробвай и други фирми,аз просто само на тях съм виждала/пробвала)-бисквитена,ванилия,какаова-много са хубави,ние много ги обичахме на вашата възраст.При всички случаи не се отчайвай,пробвай по всички възможни начини ,без нерви.Късмет ти желая!  bouquet Hug Hug Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Нещо някъде грешите с цялостното хранене на детето  Peace И явно й се предлага храна по-често, отколкото има реална нужда.

# 3
  • Мнения: 3 376
Калций може да се набави и от други храни,не е само млякото.

Да не би наистина да я прехранвате и тя да не изпитва глад и затова да не иска мляко?

Аз не бих насилвала детето.Не се вкарвай във филми за рахит и т.н.,няма смисъл,нелепо е.Щом е жизнено детето,енергично,не виждаш промени в поведението и т.н. значи нищо му няма.

Щом отказва мляко може и просто да не и се яде,няма ли право на вкус,какво като е на 9 месеца.

Имам приятелка,чието дете също е отказало всякакво мляко около възрастта на твоята дъщеря и нищо му няма на детето и.

# 4
  • Мнения: 69
Пробвала ли си да предложиш Хумана с вкус на банан. Доста дечица го предпочитат...

# 5
  • Силистра
  • Мнения: 23
Като го чета това направо ми се свива сърцето,че то все едно аз съм го писала.Да ти разкажа за нас сега и ще се радвам да бъда полезна поне малко.Та кърмих си аз моята малка принцеска до 6тия месец,но се оказа ,че за цял месец нищо не беше наддала,нито акаше нито пишаше и сухи панперси сменях,а я кърмех на поискване та все там висеше.Педито каза да започваме с АМ и започнаха моите мъки,смених 5 вида,шишета ,биберони неще и неще.По едно време успявах да и давам докато спи,но за кратко.Започнах да готвя и да слагам във всичко АМ.Правих зеленчуците на пара,добавях разредено АМ и пасирах,правих тиква на пара със сирене,попарки,каши и прясно изцедени сокчета.Ако все пак яде мляко с нещо смесено експериментирай,прави грис с вода и добавяй АМ,овесени ядки,бисквитки и каквото се сетиш.На мен ми беше трудно,но свикнах сега знам точно колко и кога да го приготвя и яде току що приготвена храна.А за рахита се успокой и ние правихме изследвания всичко е наред,даже да чукна на дърво ама никога не се е разболявала дори и хрема не е имала,нито температура.Желая ви УСПЕХ от сърце.

# 6
  • Мнения: 393
 Hug Благодаря!
Явно трябвало да пусна такава тема! Малката снощи 4 пъти през нощта пи по 100 мл АМ. Що се отнася за яденето изобщо не я прехранвам. Храни се през 4-5 часа,  само 3-4 пъти дневно,  хапва по 180-200 гр храна, което не ми се вижда много.
Дали има нещо общо с това, че моята майка не понася НИКАКВИ млечни продукти, дори миризмата им, а аз съм била върха на злоядството Simple Smile
Притесних се, защото тук гледах майки се оплакват, че децата им на тази вързаст изпивали САМО по 500-600 мл АМ  Shocked

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 15:01 от mamor

# 7
  • Мнения: 2 172
Извинявам се,че се намесвам в темата,незнам до колко ще е компетентен отговора ми,но според мен храната,която приема не е малко.3-4 пъти по 180-200 гр никак не е малко.И моето дете имаше период,в който не искаше да яде-3-4 пъти по 110-120 гр или мл,но това е нормално предвид жегите или просто е някакъв период.Никога не съм се притеснявала.Просто добавяй АМ във това,което детето ти,спокойно нищо няма да му стане.В момента моета дъщеря е на 8 месеца и половина,яде  4-5  пъти на ден,като АМ е само за закуска и преди сън,другите три храни са:месно пюре,кисело мялко с бисквити закуска и плодово пюре и каша.Но преди месеш ядеше само по 3 пъти и то по 110-120 мл с триста зора.Пиша ти,само да ти кажа какви са моите наблюдения върху моето дете.Въпрос на период е.А като си представя,че на 4 месеца пиеше по 210-220 мл АМ  Shocked

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано скоро този период отмине Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 772
Иво горе долу от същата възраст отказа млякото, под никаква форма, с никакви шишета/биберони/бисквити вътре или пюрета, пробвах 90% от млеката на пазара, единствено понякога когато пиеше беше от Милумил. И така до днес, никога не го обичаше и от около 2 месеца не му давам. Добре или зле, реших да не мъча детето си. То беше рев, беше чудо. Според мен причината при нас беше, че го кърмех и когато почнах да дохранвах, защото кърмата ми намаля, той не знаеше какво да прави с шишето, искаше цица....и така, просто не заобича АМ. Явно не всички обичат  Peace

цитирам мнението си от една друга подобна тема.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт