Преглед на дете в Emergency в САЩ

  • 899
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Здравейте,

Преди три седмици пристигнахме със зелена карта в Мериленд. Миналата седмица детето вдигна температура и го заведохме в местната болница на преглед. Там го прегледаха, направиха му изследване на сливиците, оказа се, че според изследването нищо му няма,  но той продължава да си кашля и кашлицата с всеки ден му се засилва. Значи за прегледа ни взеха 100 долара. Днес обаче говорихме с една наша позната и каза, че това не е всичко и че сега по пощата ще получим сметка и за лекаря и за материалите, които са използвани и за изследването. Можело обаче да се аплайва за намаляване на разходите поради липса на доходи. А такива още нямаме, защото ни бавят SSN - а - получихме зелените карти, а SSN-ите ни ги няма, въпреки че мъжът ми беше отбелязал, че искаме да ги получим по пощата и сега ще трябва да чакаме още 2 седмици да ни ги зададат, за да почнем работа. Направо съм бясна. Та въпросът ми е - къде може да се аплайва за намаляване на въпросната сметка?

# 1
  • Мнения: 3 367
ала,добре дошли;
не бих се тревожила преди да получа сметката ; познатата ти е била с най-добри намерения,но има хиляда различни казуса,застраховки,документи и пр-като (ако) получите безобразен бил,във всяка болница има финансов адвайзор к ще ви даде акъл..междувременно си намерете педиатър за да минимализирате ходенето на ЕР; има тема за живеещи в ЮС,ако искаш ела там да питаш още ако имаш въпроси..

# 2
  • Мнения: 1 147
Съветът ми е същия като на Анет. Не бързай да се ядосваш преди да си наясно със ситуацията. Изчакай да видиш дали изобщо ще получиш нещо и  какво точно ще е то. Когато (ако) я видиш, говорете с болницата и вижте какви варианти имате.

# 3
  • Мнения: 486
Добре дошли!
Момичетата са прави, първо изчакайте да видите какви сметки ще получите.  Имате ли здравни застраховки? Много щати предлагат безплатни или почти безплатни (според доходите) здравни застраховки за деца до 18 години. Ако не сте го направили  кандидатствайте за застраховка за детето (за Мериленд намирам тази: http://www.dhmh.state.md.us/mma/mchp/), а може да има и вариант и за вас. Намерете си добър педиатър, бърза помощ не е мястото където ще получите качествено здравно обслужване.

# 4
  • Мнения: 2 849
Изпадала съм във вашата ситуация .Водих Вики  на Emergency малко след като пристигнахме и получих сметка за $ 570 ,съгласих се на разсрочено плащане,може и цялата сума с отстъпка.Изчакай ,говори по телефона с тях и се разберете.Има програми за социална застраховка ,ако ви одобрят вероятно е да ви покрие сметката .По това време не работех и кандидатствах по такава програма ,при нас покриват сметки за 3 месеца назад .Успех .

# 5
  • Мнения: 384
Добре дошли
Прави са момичетата да изчакате, може да мине около 1-2 месеца доката получите сметката.
В някой щати има медикейд / моа син има, нищо не плащам/ , а също и Черикейд Peace
Относно SSN , отидете до SS центъра.Ние като дойдохме бяхме подали номерата да дойдат по пощата, чакахме 3 седмици, после отидохме и се оказа , че те нямат пълната информация Twisted Evil, попълнихе всичко на мясо и след около 5дена и номерата дойдоха

Общи условия

Активация на акаунт