Притеснение

  • 846
  • 10
  •   1
Отговори
Хора притеснявам се и незнам дали да не взема да си направя сама изследвания -сега установих че при изследванията на урината са ми следели само белтък , захар и седимент , а сега видях че сеправят още и за кетотела или нещо подобно и билирубин .
Незнам какво ще кажете във ващите изследвания има ли ги и колко са важни ?
Ами ако не са ми наред а пък никои не ми е пускал такива  ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 072
Ох, какво да ти кажа, на мен тук по време на бремеността един път ми взеха урина да видят белтъка. Толкова изследвания са ми правили. И по принцип по толкова се правят тук. Това идва да ти каже колко са важни тия неща другите де... след като могат да си позволят на никой да не ги изследват.

# 2
оффф дано да си права , че може и да не са толкова важни защото се изпопретесних тука аз  Cry
Дано всичко да е наред

# 3
  • Мнения: 1 072
Радвай си се на бремеността, ако нещо не е наред ще го забележиш и без изследвания.
Ама какво ли говоря и аз все едно не съм същата...

# 4
  • Мнения: 7 803
SaraJK не zнам zа теб но на мен ми ги правят всеки път когато съм на преглед т.е преz 2 или 4 седмици
а доколко са важни не zнам

# 5
  • Мнения: 1 072
Значи е различно при нас и при вас. На мен и с двете бременности изобщо не са ми взимали урина, вярно, че нямаше и никаква причина, нямах високо кръвно, не ми отичаха краката, чувствах се като общо добре. Ако не беше така сигурно щяха да ме изследват. Но по принцип тук не се прави. А доколко е важно не зная, познанията ми в медцинска насока са нулеви.

# 6
  • Мнения: 2 047
  Клео, не зная кой месец си, но защо не се обърнеш към мамите в отчетната тема за бременност, там скоро се обсъждаше точно какво се взема при изследванията и в кой месец.
  Също не ми е ясно къде си в момента (държава) , защото някой страни имат практика да правят различни от нашите изследвания (в България).

# 7
  • Мнения: 4 068
Всички изследвания са важни.
Кръв и урина се вземат веднъж месечно, а през последното тримесечие на две седмици. През деветия месец се правят всяка седмица. Друг е въпроса, че у нас гледат да си ги спестят.
А иначе другия път просто кажи на гинеколожката си, че искаш да ти изследват урината за всичсо, а не само за седимент и белтък.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
За цялата бременност един път си изследвах пълна урина.По принцип всичко е важно,но те гледат най-вече за бактерии в седимента!!!Защото е важно като наближи раждането уретралния вход да и чист,тъй като е близо до влагалището,а и бактериите значат евентуален проблем с бъбреците.
Билирубина отразява състоянието на черния дроб ,а кетоните са всъщност ацетон който обикновено се открива при висока кръвна захар!
Не се коркай много ами се радвай на бременността си!Късмет!  bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 383
Клео, Uni_Wipes ти е написала как е тук (ако ти не си в БГ). Мисля, че прекалено много се шашкаш. И аз бях така, постоянно проверявах и четях за всичко, което ми каже лекарката, но аз ходя при двама и срявнявам какво ми казват Simple Smile

Доколкото знам в началото се следят основно захар и ацетон, а с напредване на бремнността - захар и белтък. Важното е те да са ти в нормата и да нямаш бактерии.

Струва ми се, че нямаш доверие на лекаря си.

# 10
Какво да ви кажа как няма да се шашкаш като един ден ми намират бактерий в урината и микроб при излседване на стерилна , а след 5 дена отново правя стерилна урина и се оказва , че нямам нито микроби , нито бактерии-  е на това какво му се вика? newsm78 и като ми дават изследванията ми казват Браво успешно сте се излекувала  Grinning при положение , че аз не съм се лекувала .
Благодаря за мненията определена се чувствам спокойна и като се замился доста се шашкам ама като гледам майка си на кого да съм се метнала  Wink трябва да има побърквации като мене ,че няма да е интересно иначе  Grinning
Много хубав и слънчев ден на всички ви желая  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт