Глезене на детето в зависимост от броя на гледащите...

  • 789
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 366
Момичета, имам следния проблем: когато съм само аз /или само мойка ми, или само свекърва ми - въобще - само един човек/ с детето и се гледаме двечките, малката слушка /в рамките на възможното за нея Simple Smile/. Но... щом се присъедини още някой - дали тати си идва от работа, баба или деди - е тогава почва такова невероятно глезене и тръшкане Embarassed, че не ми остават нерви  Cry. За два часа с малката хабя повече нерви, отколкото за цялата седмица newsm61.

И по-конкретно по темата - тази седмица майка ми, която обикновено я гледа, е в провинцията. Малката е при свекърва  ми. Свекърва ми и преди я е гледала, така че не е в непозната обстановка. Аз, както и преди, от работа директно отивам при нея /когато майка ми я гледа, просто я поемем и се гледкаме до сутринта, когато пак тръгвам за работа/. Сега отивам, гледкаме се докато дойде време за спане и мама си тръгва. Когато отида - голяма радост и прегръдки. "Мамо гуш" и т.н. В момента, в който тръгнем да разходка /аз, тя и свекърва ми/ започва едно мрънкане да я нося, един рев, тръшкане по земята - въобще едно малко тиранче.
Наясно съм, че ситуацията е нова за нея /или поне не е стандартната/, но това лигавене го прави дори и когато си я гладам аз. Отравя ни уикендите - с вечните нерви и тръшкания. А не върви все един човек да я гледа - кога ще мога да видя съпруга си, кога той ще  я види, ако не през уикенда... През седмицата и двамата сме на работа и ни се събират максимум по два часа и половина с детето - време, което не стига. Затова се стремя през уикендите да сме постоянно заедно, но с този стил на поведение на малката вечно сме изнервени и напрегнати.

Хем ми се иска да знае, че я обичам и го изразявам с доста гушкане и игри, хем имам чувството, че ако се държах като Макаренко, животът ми щеше да е много по-лесен...

Имате ли и вие подобен проблем? Имали ли сте го? Как се справяте/справихте?
Очаквам вашите съвети.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Имам абсолютно същия проблем Twisted Evil
Ако е сам с баща си, бавачката, или едната от двете баби е ангелче
ако има втори човек - аз и баба; аз и татко му; баба и дядо - кошмарът е пълен и ни прави на маймуни - или се тръшка за нещо, или прави бели и то нарочно.

Но най-големите истерии са в моя чест и в мое присъствие ooooh!
Ако е заобиколен от повече хора се лепва за единия, предпочитания и другият е гонен и бит, иначе ако е само с него се гушка, гали и целува..

По същата причина и не може да установи контакт с баща си, в малкото време, което той може да му отдели, малкия тиранин го гони и то с ярост, трябва да ги оставямсами, за да общуват Rolling Eyes

С много силно изразен едипов комплекс е. Ревнив и егоцентричен, напр. не позволява с майка да си говорим, като се върна от работа... пълен ужас

а определено успявам да му отделям повече време и персонално внимание от теб - сутрин 2-3 часа и вечер 4-5. Инцидентно по-малко.

Според мен се пробват....докаде им се простират границите (по-сигурни са с повече хора и изявяват претенции), а като са само с един човек си свиват сърмите....

абе бебешки пубертет, надявам се да е това, а не нещо сбъркано във възпитанието

# 2
  • Мнения: 7 821
Всичко това е съвсем нормално, просто иска да е център на внимание! Големия ми син е почти на 4, но продължава с тези номера. Вечер на масата можем или да говорим с него или за него или трябва да мълчим иначе е АД. Само да се заговорим с баща му за нещо и започва да измисля всевъзможни простотии, доволен е дори да го плена само и само да се върти света около него  Twisted Evil Wink.
Единственото спасение е да му обръщаме доста внимание, а после директно да му кажем, че неговото време е изтекло и сега е ред на мама и татко да си кажат някоя дума. Това ни дава 15-20 мин. относително спокойствие и после пак всичко от начало  Laughing.

# 3
  • Мнения: 431
Ох, какво да ви кажа - мойто е на 6, още ги прави тия номера...

# 4
  • Мнения: 2 534
От три седмици живеем при родителите ми и мога да кажа , че стана `очеизвадно`разлигавянето на дъщеря ми . Баба и дядо развалят дисциплината .

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Майко мила какво ме чака, аз живея със свекър и свекърва, и те все се месят във възпитанието на бебо, колкото и да се опитвам да ги държа настрани... Не им го давам да го гледат и за 10мин., нито на мойте родители нито на родителите на мъжа ми, но все пак живея с тях..., той от сега ме побърква с кривотията си, пък като порасне тежко ми и горко. Дано някой да даде решение, че и аз да мога да се възползвам след време.  Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Понеже моята я гледат и бабите и дядовците, стигнах до извода, че лигавщинката й е право пропорционална на броя на хората, които и обръщат внимание, респ. глезят я.
Колкото повече хора се занимават с нея - толкова повече се разлигавя. Когато е сама с баща си е най-послушна, сговорчива и спокойна, защото той много, много не й обръща внимание и не й "юрдисва" на акъла.
Спасението май е детската градина - там понеже са много, разбират, че не са "центъра на Вселената" , че не могат да искат само на тях да се обръща внимание и само техните желания да се изпълняват.

# 7
  • Мнения: 1 071
Абсолютно вярно.Ние живеем със свекърва ми и каката така се лигави че не се търпи.От сутрин до вечер само се карат двете,защото баба й все ходи подире й и преди тя да си е отворила устата й изпълнява желанията.Позволява й да се държи с нея като със слугиня.Сто пъти съм й казала да я оставя да се спраовя сама,но не...Като съм сама тя ме слуша и въпреки че съм с бебе се справям по-добре.

# 8
  • Мнения: 4 358
Живеем сами и Оги вижда по някоя баба веднъж на 2-3 месеца, но това с глезенето важи с пълна сила и при нас.
През деня сме само двамата и той е много послушен. Прибере ли се баща му, не мога да си позная детето Shocked Започва едно "искам това", "не искам онова"... промяната е невероятна  Confused

# 9
  • Мнения: 844
Мами, има си го този бебешки пуберитет и това си е. Но ако има възможност да посещава детето ви детско заведение само това е спасението! Там няма 6-5, вкарват ги в строя!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Незнам в яслата колко ги вкарват в строя, но вечер като си я приберем почва едно "размазване". Все да я взимам на ръце, искам това, дай онова, айдиии... явно наистина си е пубертет. Снощи например вземам я аз, че тати беше дежурен и ще се прибираме. Изобщо не иска да ходи. Пусна я за малко/тежи бе/, вдига ръцете - носи. Така 20 мин. до нас. Скъса ми ръцете. После излезохме да играе - не. Гуши се, иска да седи в мен. Явно им домъчнява в яслите или пък им липсва внимание и вечер искат да си го наваксат, милите.

Общи условия

Активация на акаунт