Освен Мария....

  • 8 635
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
 Здравейте, мами! Помогнете ми в избора на име, че не остана много. Още преди да забременея исках да имам още едно момченце, което да кръстя на Богородица- Марио.
 Да, но сме приятно изненадани- чакаме две момиченца. Едното, разбира се, както съм си нарекла трябва да е на Богородица, но някак си не ми се иска да е Мария- забелязала съм, че на жените с това име не им е много лека съдбата. Попитах един свещеник и той ми каза, че може и Мари да бъде, но ми се иска да ми кажете и вашето мнение- грешни ли са предубежденията ми относно Мария и какво друго име ще ми предложите, пак свързано с Божията Майка.

# 1
  • Мнения: 1 174
Бих ти предложила Магдалена или Магдалина, но според мен няма лошо да е и Мария Peace
Лека бременност и здрави дечица! Hug

# 2
  • Мнения: 1 763
Магдалена е много хубаво име.

# 3
  • Мнения: 143
 Да, но е свързано с друг персонаж от Библията.

# 4
  • Мнения: 58
Мария/ана,Мариела,Марина,но по добре  Мария. Hug

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 14:45 от ДоБрА зЛоБаРкА

# 5
  • Мнения: 3 016
Знам че когато наречеш ,че ще кръстиш дете на някой светец  трябва да го изпълниш .Мария е много хубаво име .Нямам впечатления ,че съдбата им не е лека.Напротив .
Магдалена също е хубаво име, но Маги 78 ти го е казала много точно.
Леко раждане  !

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
След като си решила детето да е кръстено на Богородица  , най-добре да е Мария(по добре ми звучи от Мари)!Не съм забелязала Мариите да имат нелека съдба, познавам две и бих казала , че е точно обратното!

# 7
  • Мнения: 399
Мила magy_m78 ,аз се казвам Мария и смело,ама много смело мога да кажа,че в почти тридесет годишния  си живот съм имала невероятен късмет и винаги във всичко ми е вървяло както се казва като по вода! Peace Винаги съм била "галеница на съдбата"  Blush Аз не вярвам ,че името определя съдбата!  Peace Но ако такива мисли ще те мъчат по-добре недей кръщава нито едно от момиченцата си с това име!Майките често психясваме от ужасни глупости и не би искала да се обвиняваш ако твоята Мария я сполети нещо нерадостно,нали?  Wink Между другото преди време се опитах да преброя Мариите ,които познавам и се оказаха повече от 20...не се сещам някоя от тях да има нелека съдба,освен обичайните за всеки жив човек неволи!  Peace
И само защото умирам от любопитство ,би ли споделила как смяташ да кръстиш другата близначка?  Grinning
Желая ти здрави и щастливи деца,както и да се казват те!  Hug

# 8
  • Мнения: 9 814
Мария и Магдалена. Peace

# 9
  • Мнения: 143
 Благодаря ви за успокоението- не познавам много Марии- баба ми и една позната, та по тях съдя, но чак до психясване не съм стигнала.
 Мимина, другата мисля да е Емануила, но живот и здраве ще имат по още едно име,но още сме в преговори с таткото.

# 10
  • Мнения: 399
Благодаря ви за успокоението- не познавам много Марии- баба ми и една позната, та по тях съдя, но чак до психясване не съм стигнала.
 Мимина, другата мисля да е Емануила, но живот и здраве ще имат по още едно име,но още сме в преговори с таткото.
Емануила...супер!Звучи ми почти като името на моята щерка!  Wink Още веднъж успех от мен! Peace

# 11
  • Мнения: 1 364
Мария е страхотно име. Аз мисля, че  хората с това име имат голям късмет Grinning
Магдалена също ми харесва.

# 12
  • Мнения: 1 795
За пръв път чувам за нелеките съдби на Мариите, сигурно има и такива, но едва ли е от името...

# 13
  • Мнения: 315
Мария е едно от най-хубавите женски имена, на името на Св. Богородица. Най-популярното женско име в света.

На мен ми е любимото женско име. Но все пак ти си решаваш.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Мария/ана,Мариела,Марина,но по добре  Мария. Hug

Марина няма нищо общо с Мраия. Твоа си е съвсем отделна светица.

Колкото по темата - или Мария си я кръсти или нещо друго... наистина аз 3 Марии познавам - не съм им леки съдбите, но пък са силни жени с много дух Wink

Общи условия

Активация на акаунт