проблем с един кабел на съседи

  • 2 023
  • 20
  •   1
Отговори
Проблема ми е следният:от известно време пред прозорците на апартамента ни минава един кабел.Побърква ме,поглеждам навън и все той ми е пред очите.Опитвам се да го игнорирам и да се насладя на цъфналите ми цветя на перваза или зелените дръвчета навън,но все той изкача в полезрението ми.Явно комшийте незаконно са си прекарали този кабел за интернет или кабелна тв незнам,но е много дразнещо.Какво ще ме посъветвате?Не искам да се карам с тях,да не ни потрошат колата или да направят друга мизерия.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 276
помоли ги да го пуснат в страни като им предлощиш да дойдат да го "заковат" за стената използвайки твоята тераса.. или ти го напрви това нещо

# 2
Нямаме тераса.Кабела явно им е точно колкото да стигне от едните до другите съседи,защото стой опънът.

# 3
  • Мнения: 4 965
Не виждам къде е проблемът. Нямало е как да влязат у вас и да го прекарат покрай прозореца. Щом толкова ти пречи, прекарай го сама /закачаш с 2 пирончета и готово/ или ги покани те да го направят.
Ако те притеснява дали са го прекарали незаконно, проучи към коя кабелна са и подай сигнал в самата кабелна.
 Peace

# 4
Не става с пирончета.Кабела е опънът докрай,като пробвах да го дръпна,за да го направя да мине под перваза на прозореца не става.Не искам да се разправям с тези съседи,защото знам на какво са способни ако се ядосат.Явно трябва да си купя някакви оспокоителни и да не приемам нещата толкова навътре.

# 5
Как мога да разбера кабела за интернет ли е или кабелна тв?

# 6
  • Мнения: 4 585
Щом кабела е опънат и не желаеш да гомориш със съседите, единственото, което остава е
да удължиш кабела и да го прекараш така, че да не го виждаш. Ще ти трябва два метра от същия тип кабел и два комплекта височочестотни накрайници. Накрайничците на твоето парче могат да ти сложат в магазина. Режеш техния, монтираш накрайници и съединяваш с твоето парче. После укрепваш под перваза.
------------------
На интернет доставчика най-често е четиричифтов кабел, докато на кабеларките винаги е високочестотен коаксиален. По средата има едно жило, а отстрани - оплетка от жичики.
Виждаш ли някакви буквички и цифри по кабела? Ако е интернет доставчик удължаването ще е по-трудно от твоя прозорец, ще трябва специален инструмент.

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 16:13 от Вълкът с дълъг ник

# 7
Вълкът с дълъг ник ,мина ми такава мисъл през главата,аз имам кабел за интернет.Преди време срязаха едни съседи нашия законно прекаран кабел,от него имам около 2м.другия го откраднаха.Тук се вижда как е съединен с тиксо този на съседите май не ми трябват накрайници.

# 8
Няма буквички и цифри по кабела.Сив е отвън,вътре се вижда нещо синьо на едно място е скъсано външното оплътнение ли е какво е незнам.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 642
Жена, купи си едно Успокоително и остави кабела на съседите. Може да не е нито каблена, нито интернет, ами двама съседи да са си направили локална мрежа за да си играят игрички.

# 10
Явно не е кабелна щом трябват накрайници.Успокоително пих,но още го виждам този кабел и ме дразни.

# 11
  • Мнения: 4 585
Поговори с двамата, ако им свиди, ти им купи едно цяло парче кабел, да го сменят.
В тоя случай ще са на далавера, няма да им е снаждан кабела.

# 12
Защо не вземеш да бучнеш една кърфичка в кабелченцето и да пуснеш малко точец по него , да видим какво ще стане ...newsm78. Ама не го дръж много , да не настръхне някой!

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблема ми е следният:от известно време пред прозорците на апартамента ни минава един кабел.Побърква ме,поглеждам навън и все той ми е пред очите.Опитвам се да го игнорирам и да се насладя на цъфналите ми цветя на перваза или зелените дръвчета навън,но все той изкача в полезрението ми.Явно комшийте незаконно са си прекарали този кабел за интернет или кабелна тв незнам,но е много дразнещо.Какво ще ме посъветвате?Не искам да се карам с тях,да не ни потрошат колата или да направят друга мизерия.

Ти толкова ли се страхуваш от тях или те са толкова откачени, че за един кабел ще ти трошат колата? Защо не направиш най-простото нещо - да говориш с тях и да ги помолиш да направят нещо по въпроса? Ти дори не си опитала, а пускаш тема във форум.

# 14
Толкова са откачени, че за една дума,която не им хареса може да ни строшат колата,а сега като ги е напекло слънцето и по-лошо може да е.

Общи условия

Активация на акаунт