Зелени акита

  • 4 713
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Дъщеря ми е изцяло на кърма. От два дни насам акито й не е жълто-кафяво, а тъмнозелено и стои на нишки. Като честота на изакване няма промяна 4-5 пъти на ден. Мерих й температурата - 37 градуса. Каква може да бъде причината newsm78 според вас.
  bouquet

# 1
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Според мен са колики. Др Спок пише,че при колики цвета на акото става зеленикав. А температурата за бебета е нормална.  Peace

# 2
  • Мнения: 376
Ние имахме зелени акита почти през цялото време до като се захранихме в началото на 6 месец, и бяхме ок само в периода в който малкия не сучеше много и дохранвах. При нас май беше от глад, но не беше проблем, малкия беше щастлив и доволен, и риташе непрекъснато. Имах период на хиперлактация от цедене, и от ЛЛЛ ми обясниха че зелените акита са защото най-вероятно бебето ми яде само предна кърма и не стига до задната, и не приема необходимите за организма вещества. Питаха и за обриви по лицето, брадичката. Казаха ми да спра или намаля цеденето, и така се оправихме, но това съвпадна и със захранването при нас. Имаш ли опасения че твоето бебе не се чувства добре? А добре ли се храни? Колко често? Изцежда ли те до край? Може би други майки имат повече опит.

# 3
  • Мнения: 3 743
При нас зелените акита са от 4-5 дни. Напоследък поне не са тъмнозелени. Аз не се цедя, но давах от двете гърди. Пробвам сега да давам само от едната в рамките на 3 часа и резултатът е зелено-кафеви акита. Цветът пак е различен от този, който имахме преди 4-5дни. Тогава си бяха цвят охра - кафяво-жълти.
Колики нямаме, или поне нямаме забележими Rolling Eyes
Според педи може да е от претопляне, щом няма температура и не е от простудяване. Аз не вярвам, защото тези 5 дни не съм я обличала по-различно от преди newsm78.
Утре май ще отида да занеса мостра на доки за мое успокоение Praynig

# 4
  • Мнения: 764
Напълно нормално е. И при нас беше така. Имаше една версия, че зелените акита се получават при простуда, но за мен тя не е вярна. Обяснението е едно - храната, която ти поглъщаш и предаваш на бебето чрез кърмата.
Изобщо не се притеснявай!

# 5
  • Мнения: 789
Долу-горе на вашата възраст и при нас се получи така. Правихме изследвания, нямаше нищо. Оправи се без никакви мерки. Иначе и на мен ми говореха - едните, че съм я простудила, другите - че съм я претоплила   Wink

# 6
  • Мнения: 360
Ние сме така от около седмица. Вчера педиатърката ни прати на микробиологично изследване, защото ни предстои захранване и е хубаво да сме сигурни, че всичко е ок.   

# 7
  • Варна
  • Мнения: 437
И моето бебче е на 19 дни и днес видях такива зелени акита,и при тях-новородените ли е от простуда или от друго Sad

# 8
  • Мнения: 121
... и в нашите памперси през деня понякога акито е зеленикаво...  Rolling Eyes Както бях писала един път в една друга тема - педито случайно видя памперса, понеже Стефан се изака в кабинета и тя каза да не се притеснявам, че не е нищо страшно... А от това, което аз съм прочела оттук оттам си мисля, че акито се променя тогава, когато са налице някакви храносмилателни смущения. Такива смущения  например са коликите- а Стефан дори и сега продължава понякога да има колики, които се чуват както със слушалка- така и без... Зелените акита може и да са в следствие на развитието на някакви бактерии в стомаха на бебчето, но това трябва да се установи с изследвания назначени от педито. Аз лично не съм правила изследвания.
Най- добре е да чуеш мнението на педиатър. Peace

# 9
  • Мнения: 3 743
Благодаря ви за отговорите  bouquet. Мен ме притеснява, защото всички казват понякога е нормално. Но нашето постоянно е такова от 4-5 дни. Утре ще отида при педиатърката и ще ви пиша какво е нейното мнение, след като е видяла акитата.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 742
Значи не сме само ние така?Вече 2-ра седмица.Педито ни отложи имунизацията заради това,но нищо друго не каза...Днес пак ще ходим при нея,пък да видим...

# 11
  • Мнения: 502
   и моят бебок имаше доста време зелени акита в началните месеци.От коликите е,неукрепнало стомахче...Не е нещо притеснително.Пак доктор Спок иначе казва,че важна е консистенцията,а не цветът на аките.Донякъде си е така...

# 12
  • Мнения: 3 743
Показахме на педи нашите акита. Каза, че няма нищо обезпокоително. Предписани Линекс за подобряване на чревната флора и до няколко дни трябва да се оправи цвета Peace

# 13
  • Мнения: 23
И нашите акита бяха такива в началото после от време на време пак и то с дни и не е имало никакъв проблем знам , че при малките бебета е нормално ,няма страшно Hug

# 14
  • Мнения: 287
Зелено става акото и от окисляване- ако разходката сред природата продължи по-дълго. Peace На нашата първа разходка ни го казаха и вечерта се убедихме ,че това е вярно! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт