HELP! координакс?!

  • 6 947
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Моля за съдействие- поставиха ни диагноза GER и ни изписаха координакс сироп. Оказа се, 4е пове4е от година не се внася в България и няма аналог за малки деца. С хиляди перипетии намерихме една опаковка таблетки в една аптека в Нова Загора! (аз съм от София), но е доста рисковано дозирането-все пак сме на месец и три дни. Моля, ако някой има идея откъде да го намеря или някой го е ползвал и има отзиви (а и слу4айно ако му е останал такъв със срок на годност) моля ви-помогнете. Ина4е ни предписаха антирефлуксни млека, но аз кърмя и като дадох кърма от шише, после не иска да су4е..(което е логи4но). А пък не мога да го дохранвам с AR мляко като незнам колко е изсукал:-( Омагьосан кръг.. Така, 4е моля-ако някой може да помогне за Координакс-нека пише. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 466
Какво значи това: диагноза GER ?
Аз не мога да ти помагна май с нищо, съжалявам мила.
Но ако е толкова важно и наложително, по-добре е да спреш кърменето, все пак здравето е по-важно от това, на всяка цена да кърмиш.

# 2
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Дъщеря ми е вече на 2 години. От раждането си до 8 месец повръщаше по  няколко пъти на ден и то доста обилно. Пи Координакс сироп но според мен не и помогна особено. Имам половин шише и мисля че годността му е до 2006. За съжаление в момента не съм в София, ако се интересуваш пиши ще направя всичко възможно да ти го дам

# 3
  • Мнения: 1 517
и на ние сме с ГЕР сьщо ни предписаха Кординакс когато Ники беше на 1 месец,категорично отказах да тьпча детето с лекарство особено след като чух че нямал голям ефект.Сега е почти на 4 месеца повращането намаля,предполагам още малко и ще го надрасте савсем,та миличка моят савет е не даваи такова силно лекарство на малко бебенце въоражи се с търпение и всичко ще отмине
Успех

# 4
  • Мнения: 4 458
И аз да се намеся! Laughing  Ние с Еми си писахме на лични, но мисля че е добре и тук да споделя
Дъщеря ми имаше увеличена пересталктика на червата и и предписаха Координакс. След първия прием от 10-15 дена повече не е повръщала след храненията. Аз съм много доволна, може би все пак има значение дозата Rolling Eyes  Може да се купи от Гърция - така ми каза приятелка с бебе

# 5
  • Мнения: 1 289
Какво антирефлуксно мляко ти препоръчаха? Ние пием NAN AR, но от 1 месец няма внос и го намирам много трудно по разни детски магазини. Последния път го взех от Оазис с 1лев по-скъпо. Хвана ме много яд, защото фирмата го внася с препоръчителна цена. Ние също си повръщаме, но аз вече не се връзвам много, защото бебка наддава добре. Затова не са ни изписали медикаменти. От млякото повръщането намаля, но не спря съвсем. Обясниха ми, че след 4-тия месец, когато започне да яде пюрета още ще намалее, а към 6-8 месец ще спре съвсем.
Защо не говориш с лекаря, който ти е изписал координакс сироп и не муобясниш ситуацията. Може да ти изпише някакъв заместител. Пожелавам ти успех  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 210
Цитат на: Milena B.
Какво антирефлуксно мляко ти препоръчаха? Защо не говориш с лекаря, който ти е изписал координакс сироп и не муобясниш ситуацията. Може да ти изпише някакъв заместител. Пожелавам ти успех  Grinning


препоръ4аха ми или NAN AR или Фризовом. Но аз не съм пробвала още заради кърмата..За Фризовома има доста добри отзиви, още пове4е 4е помага и за запек и колики (ние си имаме и от двете Sad ) А лекаря каза, 4е знае за трудностите с Координакса и затова в краен слу4ай каза, 4е ще ни дозира таблетките.Заместител за малки бебета нямало....Из4исли, 4е трябва да му даваме по 1/5 от таблетката.. Представяш ли си как ще разделя едно малко хап4е вкъщи на 5 идеално равни 4асти..Не смея..Засега из4акваме, защото имаме леко подобрение с повръщането и не искам да поемам излишни рискове- много сме мъни4ки , а това си е сериозно лекарство. Май помогна това, 4е му давам Дактарин (което мажех за гъби4ките в устата) да преглътне- можело да е заразен и хранопровода и това да допринася за повръщането. А той повръщаше по 5-6 пъти м/у две хранения!! Cry  Cry  4ак докато стане на вода (стомашен сок). Ужасно беше. Слава богу сега е в рамките на нормалното- по малко или по пове4е след хранене. Помага и това, 4е след ядене се държим на ръце в изправено положение по около 20-30 мин.- да се усвои поне една 4аст от храната...Благодаря за мненията Simple Smile Дано Катето да пази сироп4ето Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 289
NAN AR е хубав, но още го няма по магазините. Казаха ми, че може би тази седмица ще има внос. Похвалиха ми Aptamil AR, но той е по-скъп а и Ради е захранена с NAN и ми казаха, че е по-добре да остане на същата марка, защото и е свикнало стомахчето. Всички такива млека помагат за запек. А за дозирането на таблетките напълно ти съчувствам. Идея нямам как можеш да я разделиш на 5 части. Пожелавам ви да се оправите само с млякото. Ние пихме AR мляко 1,5 месеца и повръщането намаля. Вече повръща 2-3 пъти и то предимно привечер, но по малко. Преди беше на фонтан, нещо страшно. От 4 дни пием хипоалергенния NAN, който пиеше и преди, защото другия го няма, но вече не е толкова зле. Явно започва да израства проблема. Успех Grinning

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Еми, чудесно е, че при тази трудна ситуация продължаваш да кърмиш, но ако ти се наложи да дохранваш с адаптирано мляко, искам да ти препоръчам горещо Aptamil AR. По-скъпо е от остналите, но определено с по-качествен състав и по-вкусно за бебетата.
За съжаление не мога да помогна с Координакса.

# 9
  • Мнения: 8 769
Emi, извинявам се,че се включвам толкова късно, но ние имахме същия проблем. С тази разлика, че аз не кърмих, така че бяхме основно на NAN AR, Aptamil AR e наистина труден за намиране (обяснението,е че бил скъп и вносителите не го внасяли, защото нямало достатъчно голямо търсене), но второто мляко, както ти е казала Elsi, наистина е много по-добро. Дъщеря ми след него друго не искаше да опита, та стоя един ден гладна... Shocked
За първи път чувам, че Координакса не се внасял, все пак, аз го купувах преди около година, в аптеки САНИТА го имаше, точно за деца. Там провери ли? Санита могат и по поръчка да доставят. За съжаление, при нас голям ефект от този сироп нямаше, така че може и да не съжаляваш чак толкова.
Спазвате ли останалите правила за спане и хранене при тази диагноза? При дъщеря ми повръщането отшумя към 8-9 месец, но започнахме захранването по-рано, на 4-я, по предписание на гастроентероложката.

# 10
  • Мнения: 1 289
Аз също пробвах с Aptamil AR, Omneo и Blemil AR през този месец и съм изпаднала в ужас. Бебчо повръща от всички гореизброени млека, а от Omneo получи диария- на 5 хранения на ден 8 пъти ака. За коликите, които получи няма да споменавам. Не съм пробвала само Frizovom, но баща и каза"стига" и изкупи последния NAN AR от магазини Оазис на цена с 1 лев по-висока от нормалната. Сега са ни обещали NAN
от някакъв склад. Явно всичко зависи от детето, защото и на мене ми казаха че Aptamil AR е най-доброто, но на Ради не и понесе. Има разлика в сгъстителя на млеката. NAN AR е сгъстено с царевично брашно, а  Aptamil AR, Omneo и Blemil AR са сгъстени със сок от рошкови /каквото и да значи това/. Явно тази съставка не понесе на моя бебчо.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
Zdraveite! Blagodaria za otgovorite! Nie sme ve4e mnogo po-dobre!!! (4ukam na durvo!) Povrushta (po skoro vrushta po muni4ko) kato se napuva da prucka. Ina4e-incidentno. S koordinaxa nishto ne stana- namerihme hap4etata, no imat niakakvi strahoviti strani4ni efekti i reshih da ne gi davam. AR mliako sushto ne dadohme, zashtoto probvah da se cedia i da mu davam ot shishe (za da znam s kolko ml da mu dodavam), no toi kategori4no ne iskashe da iade ot shisheto- glutne-vrushta, glutne-vrushta. A e Avent s nai-malkia biberon. Ta-produlzihme da se kurmim...No edin pediatur mi kaza 4e e vuzmozno da ima gubi4ki po hranoprovoda, koito erozira i taka se zasilva problrmut s povrushtaneto. Posuvetva me da mu davam da preglusha po 1/4 4.l. Daktarin. 4 dni i O 4udo!! -detence riazko se podobri! A e elementarno kato problem! Taka, 4e i postavianeto na razni diagnozi sus simptom "povrushtane" e malko nahalost. Drugi dvama doktori samo kato 4uha i vednaga- GER-shte se opravi sled 6-ia mesec...Imashe i varianti za hernia, i za pilorna stenoza...Ta taka. Pri nas iavno osnovno se okazaha gubi4ki....Pak kazvam- i sega vrushta po4ti sled vsiako hranene, no dale4 ne sa tezi fontani i tezi obemi...Stiskam palci na vsi4ki mai4eta (i beb4et\) s podoben problem, no imaite predvid i diferencialnata diagnoza gubi4ki.
P.S. Sorry za latinicata, no preinstalirah i niamah vreme za FlexTyp-a. Simple Smile)))

# 12
  • Мнения: 8 769
Е как така ви поставят диагноза? На видеозон гледаха ли го това дете, някакви изселдвания правиха ли му? Аз като знам моето дете на какъв обстоен преглед беше подложено и как ме разпитваше лекарката като следовател докато даде диагноза.....

Общи условия

Активация на акаунт