Подута гърда и под мишницата - от кърмата ли е?

  • 5 308
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Привет!

Преди 5 дни се роди моят син със секцио. Кърмата ми слезе на 3 ден вечерта и през нощта гърдите ми се подуха зверски, станаха на камък. При едната гърда подуването отива чак под мишницата и се беше издуло и там.
Съответно веднага започнах налагане с горещи компреси и изцеждане, а и бебо успя да засука със силиконови гърди и нещата се оправиха, сега сме само на кърма и се храним без проблем.

Притеснява ме, че подутото под мишницата, въпреки че спадна значително, не е спаднало напълно. Все още усещам една малка бучица там. ПО принцип там имам един чувствителен лимфен възел, който леко се подува всеки път като ми се възпали гърлото. После веднага спада.

Сега се чудя - да налагам ли горещите дискове там или жлезите не стигат чак дотам и да ходя на преглед за лимфния възел? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 467
Стигат, стигат! Аз на 3-4 -я ден след раждането така се бях подула и под двете мишници. Ходех като робокоп с ръцете на страни  Mr. Green
Много цедене оправи работата.

# 2
  • Мнения: 1 121
Аз лично имах адски много кърма и особено първите две-три седмици бях подута и в областта около мишниците, че и много над гърдите, почти към гърлото Confused Болеше ме страшно много и единствено честото цедене и сукането ми помагаха. Но с цеденето внимавай, за да не се получи свръхлактация, защото тогава става още по-неприятно. Бучки обаче не съм имала. Имах само веднъж, когато беше на 2 месеца и то не за друго, ами защото го ваксинираха и продължително време упорито отказваше да суче, а бяхме на път и нямаше как да се цедя... ето какво ми помогна: сложих го на гърдата така, че брадичката му сочеше по посока на бучката. И направих всичко възможно да го задържа колкото се може повече. След 20 минути сукане бучката беше изчезнала Grinning

# 3
  • Мнения: 585
да, кърми в поза в която брадичката да сочи бучката , позата общо взето е странна , и двамата на леглото с бебо или странично легнали или ти се надвесваш над него ,но така че брадичката му да е в посока на бучката , ако в интернет пуснеш пози за "кърмене  бучка" може и снимки да ти излязат на позите , а и в библиотеката мисля че ги имаше ако не си разбрала точно как. След това сукане ако още има бучка и боли доизцеди точно тези канали от който идва млякото от бучката, докато ти олекне и мястото не боли вече или поне вече е изпразнено , понякога от травмираният канал боли още ден два след като бучката се е разнесла . Ние сме на девет месеца и все още под едната мишница доста често ми се получава такава бучка , с тази поза за кърмене , за две кърмения всичко ми се оправя.Затопляне на мястото преди кърмене също помага

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Много ви благодаря, много ме успокоихте  bouquet
Тя вече почти спадна, понеже се кърмим редовно и леко масажирам там докато кърмя и сега е почти незабележима. Ще си направя и топъл компрес и ще наблюдавам няколко дни дали всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт