За рентгеновите снимки

  • 844
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 237
Някой знае ли колко време е необходима да мине от една рентгенова снимка на белите дробове до следващата?
Питането ми е провокирано от следната ситуация- дъщеря ми беше болна около средата на  юни,уж се оправи,но оттогава не е престанала да прекашля.Сменихме 2 сиропа,в момента пие Стодал и сме на АБ от 3 дни,но кашлицата не намалява кой знае колко.Само взе да се кърти.Лекарката ни явно мислеше за рентгенова снимка,но през ноември правихме такава и според нея не е минало достатъчно време за следваща.
Притеснявам се,да не излезе нещо сериозно.Иначе гърлото е долу -горе добре  и няма нищо на слушалки.Предстои ни почивка и се питам да искам ли да се направи снимка,или не.Какви са евентуално последиците от две снимки в рамките на  8 месеца.Моля за съвет!

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Никакви няма да са последиците.
По-добре две снимки, отколкото нелекувана пневмония.
не мога да я разбера нещо вашата лекарка - значи антибиотик ей така на сляпо може /той не е опасен/, снимка не може защото разбираш ли са минали само 8 месеца.
Намирисва ми на пестене на направления, заради регулативни стандарти.

# 2
  • Мнения: 1 820
Никакви няма да са последиците.
По-добре две снимки, отколкото нелекувана пневмония.
не мога да я разбера нещо вашата лекарка - значи антибиотик ей така на сляпо може /той не е опасен/, снимка не може защото разбираш ли са минали само 8 месеца.
Намирисва ми на пестене на направления, заради регулативни стандарти.
И аз това си мисля в момента. ooooh!

# 3
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Няма  проблем да се направи снимка сега.
При бронхопневмония например, се прави снимка, за да се постави диагнозата и след няколко дни се прави още една - контролна, за да се види дали дроба е добре изчистен.
Съвременните рентгенови апарати не облъчват толкова силно, както старите.
Никакви няма да са последиците.
По-добре две снимки, отколкото нелекувана пневмония.
Абсолютно точно.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
При бронхопневмония например, се прави снимка, за да се постави диагнозата и след няколко дни се прави още една - контролна, за да се види дали дроба е добре изчистен.

Точно така. Със сигурност по- опасното е нелекуваната пневмония  Peace

# 5
  • Мнения: 1 237
Благодаря на всички!
За мен също е по-приемлива една снимка,отколкото нещо по-сериозно.Днес сме на преглед и ще видим какво ще стане.Въпреки,че кашлицата намаля малко от вчера,но до прегледа следобяд ще я наблюдавам още. Може би ще искам да направим снимка,защото ни предстои и почивка,да я изкараме спокойно.
А относно това,че лекарката пести направления,не мисля,че е точно така-досега винаги е давала без проблем,когато се е налагало.

Общи условия

Активация на акаунт