синът ми се страхува да остане сам в къщи

  • 872
  • 4
  •   1
Отговори
мили мамчета дайте ми съвет как да постъпя и по какъв начин да накарам сина ми да остане в къщи сам.Ники е на 9 години.От малък изпитва панически страх от това да остане в къщи сам.Мислех си ,че с течение на времето нещата ще се променят,но уви.Вече е ученик в трети клас , авсе още се сдтрахува да остане в къщи сам дори за 5 мин.Опитвах с различни молби,обещания дори заплрахи,но безрезултатно.Ако сте имали такъв проблем и сте успяли да се справите с него пишете!Не мога вече да се чудя ксой да стои при него дори за да купя хляб. #2gunfire

# 1
  • Мнения: 27 524
Детето явно има психологически проблем с това. Трябва много говорене и споделяне с него, преди да се разберете защо. Имайте търпение и не му се подигравайте  Peace

# 2
опитвам се да говорим за това.Той ми казва,че нещо в коремчето му се свива и много се страхува,че няма с кой да си говори докато ме няма

# 3
  • Мнения: 43
И моето дете е на същата възраст. Почти никога не е стоял вкъщи сам. Опитвам се да разбера от какво го е страх, но той казва, че не се страхува от нищо просто не иска да е сам. Има малък напредък сега през лятото... навън е горещо, има интересни предавания по телевизията и игри на компютъра, а аз трябва да отида до магазина предпочита да остане сам! Лека полека ще разбере, че няма нищо страшно! Това е моя опит- дано съм помогнала! Simple Smile

# 4
Благодаря ти Zuma при нас телевизията и компютъра бяха временно и краткотрайно решение на проблема след това му омръзнаха и сега нещата са в начална фаза.Дано нещата се оправят с течение на времто.Тайно се надявам да е въпрос на време и се самоубеждавам,че на някой деца им е нужно повече време за да се научат да стоят сами и да са по-самостоятелни.

Общи условия

Активация на акаунт