Как почиствате сребърни съдове и подноси?

  • 4 040
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
 Имам вече доста такива съдове, но не знам с какво да ги почистя. Освен това, има специален препарат за почистване на месинг? newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 101
CIf - течен!

# 3
  • Мнения: 13
Имам вече доста такива съдове, но не знам с какво да ги почистя. Освен това, има специален препарат за почистване на месинг? newsm78


Щом са съдове и прибори, а не накити - със сода бикарбонат и хавлиена кърпа (леко навлажнена)

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако не се лъжа, в Бриколаж или някоя от тия вериги бях гледала препарат за почистване на сребърни прибори. Не те съветвам с Циф или сода, тъй като са абразивни и може да надраскат.

# 5
  • Мнения: 4 138
парче алуминиево фолио в кофа с вряла вода, добавяш кило сол, после бухаш среброто. воиля блясък Mr. Green
среброто трябва да има контакт с фолиото.

# 6
  • Мнения: 206
Със специален препарат - опаковката е като туба от паста за зъби, пастата е бяла , лесно се нанася - светват веднага. Не помня обаче името на  препарата . 6те трябва да си погледна  тубата.Немски е - бяло, сребристо и червено са цветовете.Ама  пусто заглавие. Ще проверя и ще кажа.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
парче алуминиево фолио в кофа с вряла вода, добавяш кило сол, после бухаш среброто. воиля блясък Mr. Green
среброто трябва да има контакт с фолиото.
Аууу, супер идея, имам едни сребърни бижута потъмнели, чудех се с какво да ги почистя, че са с малки детайли и т.н. досади.

# 8
  • Мнения: 868
С паста за зъби и четка търкаш.Малко допотопно, но има ефект.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 478
Може да пробваш с вълнен парцал да ги изтъркаш.

Общи условия

Активация на акаунт