Втвърдяване на корема в края на 5 месец от бременността

  • 2 722
  • 1
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 50
Здравейте, д-р Мазнейкова!
Пиша от името на сестра ми. В момента е бременна в края на 5 месец. Миналата седмица в петък е постъпила в Окръжна болница в Сливен, заради често втвърдяване на корема. Започнали са вливане на 12 часа на магнезий и инжекции папаверин. Почувствала се е по-добре, но в събота вечерта е получила и болки в кръста, разстройство и отново контракции. След инжекция папаверин е заспала и са преминали оплакванията. Днес отново я заболява кръста. Тя лежи постоянно, става само до тоалетна.
Това е втора бременност. Първата завърши неуспешно (миналата година ноември месец) в края на 6 месец, с живо родено бебе 920 гр. Раждането беше нормално, в Ямбол, бебето почина.
В момента освен системите приема и Генипрал, по 1 таблетка на всеки 4 часа.
Зная, че така е почти невъзможно да разберете какво е състоянието й, но все пак ви моля да ми дадете съвет. Ако мислите, че може да се направи още нещо, да се приемат и други медикаменти, по други схеми или не зная... Просто се опитвам да помогна от разстояние.
Благодаря ви предварително за отделеното време.
Аз родих своето дете във вашата болница на 07.03.08г. и искам да кажа, че останах изключително доволна от нивото на професионализъм.
Благодаря ви!
Галина Николова

# 1
  • Мнения: 324
Токолитичната терапия е основното, което трябва да се прави - да се успокоят маточните контракции.

Общи условия

Активация на акаунт