Бебе изненада в САЩ - не знам какво да правя

  • 1 084
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте,

Наскоро дойдохме в Щатите - трима - аз, мъжа ми и детето ми, а сега се оказва, че има голяма вероятност да съм бременна. И общо взето сме много разтревожени аз и съпруга ми. Знам, че с 1 дете е трудно, а с две.  #Crazy Обмисляме и вариант да се връщаме в България.  newsm78 Искам да ви попитам - при това положение - ако родя детето в Щатите имам ли право на някакви помощи за гледане на малко дете, поради ниски доходи на семейството? Знам, че има програми за здравеопазване, но не знам дали има социални програми, които да помагат на семейства със статут permanent resident с дете родено в САЩ.

# 1
  • Мнения: 1 147
Има програми за хора с нисък доход, да. Както касаещи здравеопазването, така и помощи за храна, купони и т.н. В кой щат сте?

# 2
  • Мнения: 337
На каква възраст е детето ви ? Не е толкова трудно с две деца споко , още повече , че и тук децата се гледат много по-лесно отколкото в Бг . И най вече пиши къде живеете , за да получиш по-подробна информация.

# 3
  • Мнения: 187
Ами в момента сме в Мериленд.  Grinning
Детето ми е на 4 години. Хубавото тук е, че има възможности да се работи на две смени и така можем да работим и двамата, но с  бебе, сигурно ще бъде доста по-трудно.

# 4
# 5
  • Мнения: 187
Благодаря за линковете!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт