двурога матка

  • 4 471
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 270
Бременна съм 11 седмица, с обърната матка съм и забременях след близо 2 години опити и стотици прегледи и изследвания.
Едва вчера откриха, че съм с двурога матка - според доктора леко изразена, изпраща ме за второ мнение на 3Д.

Мами с такъв проблем бихте ли споделили личен опит?!

Предварително благодаря

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 10:25 от pretty

# 1
  • Мнения: 153
Не се притеснявай, мила. Аз съм с двурога матка (в лек вариант) и това, го разбрах в последния месец преди раждането. Нямах проблеми с износването и раждането беше секцио (което не беше задължително, тоест лекарите ми казаха, че мога да родя и нормално), но поради други причини предпочетох секцио.  Пожелавам ти леко бременеене и да гушкаш здраво бебе.

# 2
  • Мнения: 3 621
Моя приятелка роди и изгледа две деца с двурога матка. Докато беше бременна, ходеше по-често на лекар. Бяха я предупредили, че втория триместър е по-опасен, май и бяха забранили и секса
Пожелавам ти късмет и лека бременност и здраво бебче на финала

П.П. Няма да се преуморяваш, и ще си полежаваш повечко

# 3
  • Мнения: 336
С напредване на бременността матката се променя и няма проблем за бебо. Аз съм с обърната, двурога матка. Забременях много бързо което беше учудващо за лекарите. Е имах проблеми през бременността, но не бяха свързани с матката, така, че не се безпокой.

# 4
  • Мнения: 2 270
Благодаря, много ме обнадеждихте! Hug
че от вчера съм в нещо като шок Cry

# 5
  • Мнения: 2 309
Аз също съм с двурога матка. забременях без проблем. По време на бременността имах силни болки ниско долу, но без контракции. Лежах, пиех Магнерич и Но-шпа. Родих с планово секцио седмица преди термин. Бебето беше разположено в едния рог, което обясняваше силните болки. С лекаря ми се бяхме наканили да правим операция, с която да отстраним преградата, но в крайна сметка, той ме посъветва да не я правя и каза, че има голяма вероятност да успея да износя още едно бебе докрай, след като съм успяла да износя вече веднъж. Това е. Пожелавам ти успех и прекрасно здраво бебче накрая Hug

# 6
  • Мнения: 135
Аз също бях с двурога матка,много лесно забременях с първото дете,износих го без проблем до 37г.с.,и щях може би и да си я износа и докрай,но ми се наложи спешно секцио защото вдигах много високо кръвно!По време на секциото доктора установи ,че този рог в който не е растало бебето е много зле-по време на бременността явно от притискането на другия рог,в който е било бебето,празния се е сраснал с черва и сам със себе си,т.е някакси сякаш се е слепил сам за себе си  и няма никаква връзка  с другия,здрявия рог,наложително беше да се отстрани.Но това не го направиха по време на секциото.Изписаха ме,отидох си вкъщи,започнах да си гледам бебето и да си въстановявам.На втория месец ми дойде първия мензис и започна страшно да ме боли корема.Докторите установиха че проблемния рог е пълен с мрсъсна кръв,която от срастванията няма как да изтече от мен и пак се наложи да ме оперират-отстраниха го,оперативно,слава на Бога-всичко мина наред.И четири месеца след тази операция,т.е. шест месеца след първото секцио,аз забременях отново без проблем,в момента съм бременна с второто си дете в седми месец,и пак слава на Бога ,аз се чуствам много добре!

# 7
  • София
  • Мнения: 66
dendini , накара ме да се усмихна - много се радвам за теб Simple Smile И успех с новото мъниче Simple Smile

Аз също съм с обърната матка. Преди дни при ранна Ф.М. док ме попита дали не е двурогова... Още не е ясно... Ще видим по-натам.
Без проблеми забременявам за 2ри път /първия направих аборт по собствено желание/ Сега съм 13г.с.

Нямам въпрос засега.. Поне докато видим ще се разтегне ли както трявба моята матка...но не искам да остарява темата

  bouquet

# 8
  • Мнения: 817
pretty, на мен преди време ми сложиха диагноза "двурога матка". Като рискове при бременност посочиха вероятност (но само вероятност) за спонтанен аборт или преждевременно раждане, но по-вероятно е всичко да мине без проблеми. След второ мнение се оказа, че действително имам някакво "израстъче", но не може да се говори чак за двурога матка. Та, до момента нямам проблеми и се надявам и занапред да е така.
Успех ти пожелавам и да кажа, че за твое успокоение никога не е излишно да чуеш второ мнение.

# 9
  • Мнения: 135
dendini , накара ме да се усмихна - много се радвам за теб Simple Smile И успех с новото мъниче Simple Smile

Аз също съм с обърната матка. Преди дни при ранна Ф.М. док ме попита дали не е двурогова... Още не е ясно... Ще видим по-натам.
Без проблеми забременявам за 2ри път /първия направих аборт по собствено желание/ Сега съм 13г.с.

Нямам въпрос засега.. Поне докато видим ще се разтегне ли както трявба моята матка...но не искам да остарява темата

  bouquet
И мен много ме бяха подплашили докторите,че нямало да може да се разтегли  дотолкова матката,или така да се каже половината от матката ,в която се намираше бебето,просто ме бяха подготвили психически за преждевременно раждане и аз от седмия месец натам щях да полудея психически,дали всеки момент нама да тръгне бебето,изписваха ми и магнерот и магнерич ,и какви ли не дивотии,за да ми се разтегнела повече матката,а пък то-износих си я без проблем откъм матката,а проблема ми дойде от съвсем друго място и ме "секцираха " в 37 г.с. заради високото кръвно ,което може би  беше причинено от 30-те килца отгоре,които си лепнах по време на бременността.Та имам предвид да не се притесняваш дали ще ти се разтегли матката,накрая просто пий повече магнезий и се пази да нямаш контракции и да не се пренатоварваш много,а да -и със секса внимавай-по леко,та ако не ти е проблем го избагвай тоя спорт Laughing,и ще видиш че проблем няма да имаш.А и факта ,че вече си била бременна веднъж преди това е в твоя полза-знам от лекарите,че всяка следваща бременност,при нашия случай,има шанс да бъде по-успешна,защото матката става по-разтеглива,така да се каже.Така ,че -успех ти желая и лека бременност!

# 10
  • Мнения: 335
Успех на всички момичета,дано никога не им създадат проблеми двурогите матки baby_neutral.
Имам въпрос:Как се установява двурога матка?Аз имам вече един мисед,правя различни изследвания на този етап.Оказва се,че матката ми била леко настрани,малко по-малка.Не можело да се види на обикновен ехограф да ли е двурога. Както ме е налегнала мъката и страха се чудя да ли  да не ходя да ме глегат за двурога матка и въобще да ли има смисъл.
Благодаря за мненията предварително. Знам,че в този форум има много компетентни дами (къде по-желание,къде по неволя).
  bouquet

# 11
  • Мнения: 135
Според мен трябва да отидеш и да провериш със сигурност как стоят нащата при теб.Щом на обикновен ехограф не се вижда добре и има съмнения,отиди на 3D,например.Няма нищо страшно ,дори и да се установи,че си с двурога матка,не е задължително това да ти създава проблеми,но е добре да го знаеш.При евентуална бременност,например трябва да те следят по-"подробно",и за самото раждане е важно ,защото в някои случаи на двурога маткка е задължително секцио,а  представи си ако не се знае ,че е двурога матката ти и бебето е тръгнало да се ражда и лекарите се опитват да те изродят вагинално....Просто  факта ,че има вероятност  да ти е двурога матката не трябва да те плаши,няма нищо страшно,както съм писала за себе си в по-горните ми публикации- без проблем съм забременяла два пъти,като дъщеричката ми е на година и два месеца вече,а второто живот и здраве го чакаме да се роди другия месец-няма нищо страшно ,просто при това пологжение малко повече внимание трябва да ти се обръща по време на бременност и при раждане.

# 12
  • Мнения: 27
И аз съм с двурога матка, доста си почивах особено осмия месец, но си родих без проблеми, макар и в началото на деветия.

# 13
  • Мнения: 1 085
Нямам такъв проблем , но моя позната е така и е в осмия месец без никакви проблеми.Не се притеснявай и мисли само хубави неща.Разбира се при всеки е индивидуално но ти пожелавам всичко да е наред с бебо.

# 14
  • Мнения: 4 555
Аз съм с двурога матка. Като единствена последица от това се случи, че бебето не успя да се обърне с главата надолу и остана седалищно. Други проблеми не съм имала. нито трудности по време на самата бременност. Даже изкарах много леко.
Успех ти желая и не се притеснявай за нищо. Най-много да се наложи да ти направят секцио и това е.

Общи условия

Активация на акаунт