как да си направим Паеля / кратък видео наръчник на Испански

  • 2 659
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте,

тук е показано как се готви, на някакъв неразбираем за мен език е, но е много ясно показано

http://www.bgvip.tv/play.php?vid=519

Рики

PS:

от Уикипедия, свободната енциклопедия

Паеля (на испански: paella, МФА:[pa'eʎa], близко до „паея“) е ястие с ориз, произлизащо от Валенсия, където го ядат особено в неделя и на празника Фаи (Les Falles или Las Fallas, произнасяно съответно „файес“ или „фаяс“). Има много разновидности паеля с различни съставки.

Името „paella“ означава „тиган“ на валенсиано (от латински patella). Но ястието е станало толкова популярно в испанския, че думата „paellera“ сега се използва почти изключително за „тиган“, а „paella“ почти изключително за ястието.

Трите основни съставки на паелята са ориз, шафран и зехтин. Обикновено се гранира със зеленчуци и месо или морски храни.

# 1
  • Мнения: 6 005
Ти сготви ли я?

# 2
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Паея,много вкусно испанско ястие,за повече инфо може да надникнете във форумът на  Испанките Wink

# 3
  • Мнения: 279
Страхотно!Благодаря!От толкова време искам да приготвя истинска испанска паеля...

# 4
  • Мнения: 5 001
Когато работех във Валенсия всяка седмица ни готвеха паейя....Но беше различна от тази на видеото.Сигурно технологията на приготвяне е същата.Ужасно вкусно беше и имам много хубави спомени от тогава...
 Имаше крехко пилешко и свинко месо на хапчици,скариди,раци,миди,домати,чушки(зелени и червени),грах,шафран,ориз

# 5
Много е вкусна паелята !

# 6
  • Мнения: 528
На мен не ми тръгва клипчето.
Няколко пъти съм правила паея, само с морски дарове (миди, калмари. скариди, раци, рапани). Става мнооого вкусно. Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Много интересно!

Не знаех, че и малките мидички ставали за ядене newsm78

Общи условия

Активация на акаунт