предстои ми серклаж?!Има ли....

  • 1 945
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
майки минали по този път?Много ме е страх,боли ли,колко време трае операцията?И най-вече какви са рисковете?
Единственото което знам е,че ще остана в болница 10дни на легло(задължителен престой).А сл. това трябва ли да се лежи non-stop или ще мога да се разхождам?

PS:А,и до колко всъщност тази операциа е надеждна изобщо?!Казаха ми,че не е 100%гаранция,следователно?!Много ме е страх,много!Скъсах се от рев,моля ви пишете ми ,само тези които са с личен опит,на хипотези се наслушх и от всички около мен.
Има ли шанс шийката да не се отвори,без серклаж ако много лежа например?

предварително ви благодаря  baby_neutral

# 1
  • Мнения: 4 589
Здравей,

в "майки" имаше подобна тема, можеш да си пуснеш на търсачката. Една майка пишеше, че не било страшно и болезнено, правило се с пълна упойка и после на следващия ден си тръгнала. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255185.msg6111206

Налагали се на 100% да се прави? Смисъл, колко мнения си чула? На моя приятелка и казаха, че трябва да се прави, поради къса шийка на матката, но тя посети още 2 лекари, които и казаха, че не е необходимо.

Успех

# 2
# 3
  • Мнения: 1 868
Здравей, аз съм писала в темата, към която са ти дали линк.Успех !

# 4
  • Мнения: 384
Motoneti,много ти благодаря посетих линка,това е 3а бременнот за мен и няма да я рискувам!Дано enda e happy,този път!

Всичко добро ти всичко
най-хубаво! Peace

# 5
  • Мнения: 1 868
Ако искаш да споделиш, на цервикална недостатъчност ли се дължаха предишните ти загуби или има друга причина?
На мен живот и здраве ми предстои трети опит надявам се този път успешен Praynig
Стискам палци при теб всичко да е наред Hug

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
На мен ми правиха серклаж около 6 тия месец с обща упойка, абсолютно нищо не усещаш, но си в нещо като полусъзнание, но болка никаква няма. След това като минава упойката умираш от студ за малко Grinning.. Забранява се сексът изрично след серклаж Rolling Eyes Та така. Но иначе няма за какво да се притесняваш. След това можеш да се разхождаш дори малко повече от сега, защото все пак си зашита. Аз се шегувах, че се чувствам като пълнена патица  Mr. Green
Сега не зная при втора бременност дали трябва пак да ме зашият.. Някой знае ли?  bouquet

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега не зная при втора бременност дали трябва пак да ме зашият.. Някой знае ли?  bouquet
Това го преценява наблюдаващият лекар. На мен при втората ми бременност ми казаха, че шансът за серклаж е 50%. И пак ме зашиха.

# 8
  • Мнения: 18
Здравейте !!!
На мен вчера лекатят ми каза че другият месец ще реши дали да ми направи серклаж.
Родила съм  първото си дете преди 12г. 6м.- след това са ми правили по желание два аборта и може би заради това сега ще ми правят серклаж . Ще ви пиша ако се случи.

# 9
  • Мнения: 384
Дианка,дано не се наложи,но ако си преди мен моляте да не ме забравиш Praynigарако аз съм първа ще докладвам виднага щом се прибера в къщи ooooh!

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт