Гелът на ноктите ми се лющи, възможно ли е ноктите ми да не търпят гел?

  • 15 269
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте момичета, може и глупаво да ми изглежда питането, но преди преди 10 дена си сложих гел, който буквално на другия ден почна да се отлепва от нокътя ми, сякаш е наслоен лак и се лющи без проблем, отлепва се много лесно от плочката. И това на всички нокти. Естествено, пари съм давала, веднага звъннах на маникюристката, тя ми се накара, че моите нокти са дефектни, най-вероятно били много мазни и не понасяли никакви гелове и т.н?!!!
Аз обаче не си оставям "магарето в батака", отидох и настоях веднага да ми ги оправи, тя ми изпили гела и повтори процедурата. И познайте- резултатът е същия, пак се лющи. Та дали наистина плочката ми на ноктите е мазна и не държи гел или просто трябва да отида на друго място при някой, който си разбира от работата? Как на нито една приятелка, която е с гел, не и падна, само моят? Thinking
Аз винаги съм имала хубави нокти, сложих си гел, защото след месец и половина ще съм булка и исках просто да постигна една добра дължина, да не би някой нокът да се счупи. Но сега положението изобщо не ми харесва. Посъветвайте ме какво да правя? Благодаря предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 202
Смени си маникюристката и отиди при някой ,който ползва по-добри продукти и си разбира от работата  smile3521

# 2
  • Мнения: 148
Благодаря ти  kamib, надявам се причината да е в маникюристката. Все пак не искам да съм булка с грозни нокти.

# 3
  • Мнения: 2 926
Възможно е и най-вероятно маникюристката ти да е некадърна и да не го е сложила както трябва.

# 4
  • Мнения: 884
Е как мазни нокти?!Нали преди да сложи гела трябва да е обработила плочката с други препарати, които действат точно като спойка и обезмаслител?! Смени я тази маникюристка.

# 5
  • Мнения: 3 314
сигурно не ти е обезмаслила добре ноктите  ooooh!   смени я

# 6
  • Мнения: 148
Тя ми обезмасли плочката с онова бяло нещо като химикал, което мирише лошо. Но явно не го слага както трябва. Мерси за отговорите, ще отида на друго място. Поздрави   bouquet

# 7
  • Мнения: 158
А може и самите ти нокти да не могат да задържат гела.моята колежка има същия проблем....и затова си сложи акрил,просто кажи да ти го смени с акрил и няма да имаш проблем

# 8
  • Мнения: 5 299
Преди да плюете наред, се замислете. Не може така с лека ръка да сринете репутацията на някой. Още повече като не сте професионалисти и не разбирате.
mmagi-по това, което казваш, най-вероятно плочката ти наистина е мазна. Щом са ти обезмаслили ноктите - няма друга причина да си сваляш с такава лекота гела. Има и друга вероятност, ако са ти били влажни ръцете преди нансянето на гела, остава влага и също е бели.
Когато се лакирваш лака издържа ли ти дълго? Ако не, това също е знак че плочката ти се омазнява бързо.Аз бих те посъветвала да опиташ с акригел. Ако и той не ти държи на ноктите - просто се откажи. Ако ти се сучпи някой нокът до сватбата, и не успееш да ги запазиш, можеш да си удължиш само счупените.
Лек ден. Grinning

# 9
  • Мнения: 3 830
Пробвай при друга маникюристка Peace

# 10
  • Мнения: 158
Отиди на друго място да си направиш маникюра.Успех този път.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Отиди на друго място! Моята маникюристка работи с два гела.На мен единия не ми понася изобщо,получава се точно като при теб. А с другия нямам проблем, отлепват се ,но доста по - късно и то по съвсем малко.

# 12
  • Мнения: 148
нади_миши може ли да споделиш кой гел успява да се задържи върху ноктите, че при следващата маникюристка да попитам?  newsm78
БеБето не мисля, че някой си позволява чак да плюе, аз по-скоро исках да попитам дали на някой му се е случвало, за лака не съм забелязала да не ми трае поне 2-3 върху ноктите, после започва отгоре да се трие, ама не е чак толкова скоро.
Благодаря на всички за мненията  Peace

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
нади_миши може ли да споделиш кой гел успява да се задържи върху ноктите, че при следващата маникюристка да попитам?  newsm78
mmagi,в четвъртък съм на маникюр. Ще видя какъв е и ще ти кажа Peace

# 14
  • Мнения: 4 202
Преди 2-3 години бях с гел, който на 2рия ден започваше да се отлепя, маникюристката естествено твърдеше, че ноктите ми се омазняват прекалено.

Сега пак съм с гел, но ходя при друга маникюристка и чудно как гела си издържа по 2-3 седмици.


Пробвай на друго място и тогава ще разбереш дали е от ноктите или от маникюристката  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт