Болница ТОКУДА-2

  • 135 772
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 870
  • София
  • Мнения: 231
Много благодаря ,Ниандре   bouquet !

# 871
  • Мнения: 2
Здравейте,
Някой може ли да ми каже каква е процедурата за признаване на детето от бащата. Трябва ли предварително да подготвим някакви документи или
може после направо в болницата. Чух че болницата си имала нотариус при когото може да се попълнят всички необходими документи.
Моля някоя мама минала през тази процедура да сподели малко инфо.
Благодаря Simple Smile

# 872
  • Мнения: 718
stefi_81 нищо специално или изискващо кой знае каква подготовка. На сестрите от неонатологията споменаваш, че ще има припознаване, мисля даже, че старшата сестра се занимава точно с тези неща - Елена Борисова. Попълват се личните данни на един формуляр - твоите + имената на бебето, посочваш кой е бащата, той идва в болницата подписва документа и отново го предаваш на сестрата, след което ти казват в какъв срок да си вземеш акта за раждане на детето от общината, към която официално се води постоянният ти адрес.

# 873
  • Мнения: 2 592
Не е необходимо предварително нищо да подготвяте. Всичко става на място. Още вечерта мина една сестра и попита имаме ли брак, как са ни имената, какво работим, поиска и телефон за връзка на двамата. Не са викали нотариус, след ражданео пуснаха таткото при мен и старшата сестра дойде, казахме как ще се казва детето и после двамата се разписахме. искаха само личните ни карти. Струва 40 лв., които се плащат накрая.
Ние нашия акт за раждане не го взехме от общината по местоживеене на майкта (т.е. аз), а от общината, която се намира на Фритьоф Нансен. Така беше и с другото момиче, което беше от Каблешково.

# 874
  • Мнения: 781
Здравейте всички родили или очакващи раждане в Токуда мамчета! Simple Smile
Изчетох доста голяма част от темата, макар признавам не цялата.... Embarassed Ще ми се да задам няколко много важни за мен въпроси, а нямам много време, тъй като в последния момент се спрях на тази болница, а вече съм в края на 8-ми месец. Така се случи , че до този момент се бях доверила на конкретен лекар от друга болница, където съответно ми водят ЖК и щях да раждам, отделно  си посещавах и лекаря на частно и ЖК пакет си платих......но не получих това което очаквах и останах разочарована Crazy Първото си дете родих също с така нареченото "цакане" в държавна болница при известен и прехвален доцент, но на мизерия и безхаберие се нагледах в последствие..и слава богу че с мен и бебчо всичко си беше ОК....но както и да е - за втори път бях на път да повторя тази грешка и смятам да взема мерки...макар и позакъснели Tired От Токуда съм с прекрасни впечатления, с мъжът ми я посещаваме по други причини, предполагам че и в родилното специалистите са добри  Praynig, условията ясно! Wink Още утре ще ида на място' поне ми е близо, да се запиша за раждане, НО... прочетох тук в темата че е доста пълно, а трябва поне една консултация да имаш в 8-ми месец!? Аз другата седмица влизам в 9 и плюс това съм за ресекцио, което би трябвало да се състои около 20 април.....четох също че д-р Диков е добър, но май напускал също и Димитров, но ако евентуално няма места при тях, бихте ли препоръчали още някой добър лекар за секцио......и въобще какъвто и да е съвет с които бихте ми помогнали в моя конкретен случай... ще съм ви безкрайно благодарна!   bouquet

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 03:18 от Pellini

# 875
  • София
  • Мнения: 1 391
Ми не е лошо да реагираш скорострелно, защото наистина е пълно, а все пак е необходимо лекаря, който ще те изражда поне да се запознае с теб Laughing. Иначе, аз бих ти препоръчала д-р Кирякова, но аз съм раждала нормално при нея и е добре някой, който е бил секцио да се изкаже. Успех!

# 876
  • Мнения: 3
Pellini,
аз ще раждам при д-р Диков (термина ми е на 3-ти април) и от регистратурата в Токуда ми казаха, че целия април ще работи и има много записани часове, т.е. ако е решил да напуска, ще е по-нататък...
А и самия той не ми каза нищо за напускане при последния ми преглед, който беше на 11-ти март- най-добре си говори лично с него (ако рабира се си се спряла на него )
Успех!

# 877
  • Мнения: 295
stefi_81 в болницата няма нотариус, така че бащата трябва да завери нотариално декларацията за припознаване и да ти я донесе в болницата.  Grinning

# 878
  • Мнения: 781
Niandre и kakinela благодаря  bouquet

Аз днес се записах при Димитров на 06.04 за пред родилна консултация направо (тогава беше първия свободен час, за Диков абсурд) , а на 15.04(ако устискам до тогава  Embarassed) ще посетя деня на отворените врати....ами това е за сега при мен...ако всичко е ОК и бебун не избърза, предполагам ще се класираме, ако вече нещо по спешност се наложи не знам....чудя се дали дежурните екипи за секцио са добри..и дали натам да се отправим....  newsm78, ама по-добре да не се замислям много,много, че съвсем ще изкрейзя Crazy

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 23:54 от Pellini

# 879
  • Мнения: 4 017
stefi_81 в болницата няма нотариус, така че бащата трябва да завери нотариално декларацията за припознаване и да ти я донесе в болницата.  Grinning

Сигурна ли си в това? Аз съм почти убедена, че въпросната декларация не е нужно да бъде нотариално заверена.

# 880
  • Мнения: 295
семеен кодекс
ФОРМА НА ПРИПОЗНАВАНЕТО
 
Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.
(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.

# 881
  • Мнения: 89
Само ако не искаш тяхния нотариус да уреди нещата,тогава бащата търси друг!Сигурна съм.

# 882
  • Мнения: 2
Благодаря ви момичета за бързите отговори   bouquet

# 883
  • Мнения: 19
Здравейте мили мами,

прочетох доста неща от тази ема за Токуда - все хубави.... но повечето коментари бяха за записвания, прегледи и т.н 1-2 месеца преди раждането.
Аз съм в самото начало (2месец) ...... при първото си раждане отидох на лекар чак в 3-тия месец, но сега се замислям, че може би трябва да започнат прегледи, изследвания по-отрано.....

В токуда проследяват ли бременноста от началото, изследвания и т.н. или трябва да отида преди самото раждането....  Вие как го организирахте всички необходими процедури?

# 884
  • Мнения: 1 475
Всичко ти проследяват от самото начало, основно  е платено, само една лекарка работи със ЗК и при нея се чака с месеци за часове! Иначе аз ходя там от 4г.с, всеки месец, пускат ми всички необходими изследвания, е разбира се, за всичко се заплаща, живот и здраве и там ще раждам!
Засега съм доволна от всичко - лекар, отношение, условия и т.н! Единствено до 3ти месец си ходиш ,като на редовен  преглед, а от 4-ти месец ти правят картон и почваш да се водиш на ЖК!

Общи условия

Активация на акаунт