Бебето ми стачкува, моля за помощ

  • 663
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Момичета, и моето жабче се разстачкува. Прочетох материала от Книга за кърменето и Библиотеката, ама и вие помогнете. Тия дни беше със запушен нос, но си ядеше. С баща му доста гонатискахме да му вадим сополите с гадните аспиратори. Накова врещене не сте чували. Сърцето ми се къса, ама му държа ръцете, а баща му му тегли сополите. А капеме и от гадните капки за нос с йод вътре. Днес той отиде на работа, а аз останах да водя битката с хремата. Реве, тегли се, не може да говори, ама аз чувам нещо като "маааа-мааааа". Сигурно ме мисли за мащеха и плаче за добрата си майка. Мисля, че ме мрази. Тегли се от гърдата. Носих на ръце, люшках, пях, давам цица, пак рев със сълзи. Дадох 3-4 лъжички изцедена кърма, гълта и пак рев между лъжичките. Пробвах да сменя позата, рев. Влязох на тъмно в банята, рев. Стоим от 1-2 часа голи и се гушкаме, на ръцете ми стои и плаче. На мен ми капе млякото навсякъде, напомпала съм се до подмишниците. Той е настинал и не смея дълго да го държа съблечен. Изцеждам, лутам се насам-натам. Сега заспа, укроти се в леглото с играчките си.
 Колко ще продължи това? Да продължавам ли с гушкането и голотата като е хремав? Да давам ли кърма като сякаш и от нея реве или да чакам да изгладнее? Не съм яла нищо особено, та млякото да има странен вкус. Не му е зачервено гърлото, каза лекарката, само хрипти от гадната хрема. Не е ял от 5 часа. Ще ви държа в течение, давайте съвети. Чакам да се поразбуди, за да пробвам пак.

# 1
  • Мнения: 1 629
Не сме изкарвали стачка с хрема, но това, което ми е помагало - кърмя или докато спи или докато е сънено бебе. Успех!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно хремата,от която не може да диша,докато суче,съчетана с гадните процедури с аспиратора,е причината.Защо не опиташ да му дадеш да суче,както си спи сега?Иначе и ние като Мюриел се кърмехме само полузаспали-още несъбудени в такива моменти - иначе рев,писъци и дърпане Sad
Бързо да му минава на жабето!

# 3
  • Мнения: 3 550
Към 13 ч. се поразбуди, бам на гърдата. Дадох му тая , от която бях изцедила вече 160 мл, та да му е по-лесно. Чуди се, близа, лапна зърното, дръпна 2-3 пъти нормално и после взе да ме използва за залъгалка, което не е лошо, защото се сприятелява така с цицата отново.  После стисна устни по характерния начин, с който ми показва, че е приключил с яденето. Ама аз, нали се страхувам дали наддава го преместих и на другата, която е с по-широки канали. Лапна и нейното зърно, не ще да захапе като човек, изяде това, което капе и тече от нея, не е сукал ефективно. Пак стисна устнички, да ми покаже края и го върнах в леглото.
Струва ми се, че не е прекратил стачката. Нямам съмнения, че хремата е причината, ама какво да правим. Сигурно чакане му е майката. Като се събуди сигурно пак ще има насъбран секрет, ще трябва да го вадя, да ме намрази отново. Така ли протича стачката? Само заспали ли ще се храним? Пък и то това не беше ядене, само близане. Пак ще пиша..........., че стана време да цедя другата гърда.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А само с пръскане на физиологичен разтвор в нослето няма ли да стане?Че явно процедурата с изтегляне на секретите много го дразни...Защо не пробваш вместо да го капеш разтвора (и капките),да ги впръскваш със спрей - така по-лесно се прочиства нослето.Вярно,че не препоръчват много да се ползва спрей при малки бебоци,но няма да е редовно и прекомерно все пак (ние ползвахме спрей от 2-рия месец,когато се е налагало).
И не се притеснявай за това колко изяжда - ако не се чувства добре,няма да иска да суче по много,но ще си навакса,като се пооправи Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 106
Вместо да дърпаш сополките с аспиратора, пробвай да капнеш малко физиологичен разтвор или пръсни със спрея в нослето и го обърни по коремче върху пелена или хавлиена кърпа. Като понюшка и посумти с муцунката надолу секрета ще изтече и по-лесто ще го обереш с клечка за уши или салфетка. Мноооого е неприятна тази процедура с аспиратора Crazy
На мен тази ситуация ми прилича на следствие от хремата, не точно на стачка, но нищо не пречи да приложиш всички известни трикове, за да го накараш да папа. Сукането със запушен нос си е цяло изпитание и не се учудвай, че толкова дразни малкото човече. Хем да си гладен, хем като започнеш да ядеш неможеш да дишаш. Ами за яд си е! Храненето в полусънно състояние нека не те плаши, естествено, че няма да е все така.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Подкрепям горните мнения, едва ли е стачка, по скоро е последствие от запушеното носле.
При нас помага Стеримар, това пак си е физиологичен разтвор, но поне е на спрей, че капки се слагат много трудно в малко и шаващо носле.

Дано се оправите по бързо, че наистина е много неприятна ситуацията.

# 7
  • Мнения: 3 550
Хапна малко към 14,30ч., после към 16 ч., после към 18 ч. в парка, ама се изповръща, и пак в 19 ч. и оттогава - рев по часовник 2 часа, дърпане, писъци, а нослето му е чисто вече. Поизтеглихме, каквото можахме. В 22 ч. хапна нещичко. Обявих го за стачка, защото така пише в дебелите книги  Rolling Eyes Като една от причините за кърмаческа стачка се посочва запушено носле.

# 8
  • Мнения: 3 550
Момичета, не ми остава нищо друго освен да си избутам напред темата. Тия дни не бях вършала из Интернет, защото наистина имаме проблем. Пустата хрема, с която пропищях форума не минава. Намерих изход първо да го храня сутрин, доколкото може да суче и после да му тегля сополите. Рев, гърчене, страхотия. Обаче, изглежда, че до обяд все още не е забравил какво съм му причинила. Хлапето ми се сърди и се дърпа като опарен и не ще да яде. Хем плаче, че е гладен, хем се тегли от гърдата. Дори като го накланям да полегне и надува гайдата. Приспивам го омаломощен, изцеждам се и чакам разбуждането. Така е от 3-4 дни. Освен това много разреди яденетата и увеличи съня. Ето, снощи яде в 18 ч., после в 24 ч. и сутринта в 6,30 ч. Може ли да се отбива? На стачка ми прилича.

# 9
  • Мнения: 3 200
Много е рано за отбиване, пробвай да кърмиш в друга поза, например права, при нас помогна навремето

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Не мъчи детето с помпата. Сложи му в нослето физиологичен разтвор и когато си сигурна след няколко минути, че той е влезъл навътре и е размекнал секретитете постави детето по корем. Сополките ще изтекат от само-себе си. Ако не изтекат остави бебчо да поплаче няколко минути, както си е по корем. Тогава със сигурност ще изтекат. Знам, че ще ти бъде жал, но това е по-безболезнения начин за детето отколкото помпичката.
Говори с педиатър, за да ви изпише Коларгол. Това са капки, които се приготвят в аптеката и пресушават бързо нослето и не позволяват секрета да възпали и гърлото.
При вас не става дума за стачка, а за хрема и явно стрес от помпичката. Пиша ти го така уверено, защото и дъщеря ми точно на три месеца имаше запушено носле, но чак по-късно разбрах какво е стачка  Sad
Бързо да оздравявате!

Общи условия

Активация на акаунт