знаете ли дали....

  • 783
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
знаете ли дали е възможно да се вдига температура от афта, в смисъл детенцето на приятелката ми е на 1,4г. и днес докторка й е открила афта на венеца като е казала че температурата е от това след като я е прегледала и всичко и е ок., майката е мислела че  от зъби ама 5 дена няма как да е

# 1
  • Мнения: 8 163
Да, възможно е, макар че рядко се случва.

Ако детето го боли, да му слагат обезболяващ гел за венци. Ако дават лекарство за сваляне на температура, то ще има и обезболяващ ефект.

Афтата ще мине след около седмица.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 508
По-скоро връзката е обратна. Афтата е сигнал за отслабване на имунната система. На мен винаги ми излизат афти преди да се разболея (обикновено просто от настинка). Те са като хремата, няма как да ги излекуваш. Чакаш да мине и това е.

# 3
  • Мнения: 8 163
Афтата е сигнал за отслабване на имунната система.

Не е задължително. Как тогава ще обясниш факта, че по-често жените, и то от началото на пуберитета до към 40 год. получават афти? Те може да са резултат и от други фактори, вкл. стрес, хранителна недостатъчност (най-вече на желязо, фолиева киселина и вит. В12), ако човек се ухапе по бузата или езика и пр.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 182
По принцип трудно може да се каже, че едно дете е ОК само след преглед.
5 дена температура не звучи много добре.
Каква е температурата?
Да не кара детето розеола - ако е това, трябва  след петия ден най-късно температурата да спадне и да се появи обрив.
Добре е да се пусне контролно изследване на кръв и урина, за да се изключи евентуална инфекция на пикочните пътища.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
До сега не бях чувала температура от афта newsm78
На мен постоянно ми излизат,на синът ми също-но освен болка не сме имали други оплаквания от тях

Общи условия

Активация на акаунт