Помощ за майка с три деца

  • 4 659
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте,

Пиша ви, за да ви питам и за идеи и за конкретна помощ за една майка с три деца. Живеят на квартира в Кремиковци, понеже там им излиза по евтино, въпреки всичко едвам се справят финансово. Майката работи като продавачка в магазин на минимална заплата. Едното дете е над 20 години и работи като помага на възрастна жена в домакинството, но доколкото разбирам не й плащат много, понеже съм я засичала на Пиротска да моли за помощ(така и се запознах с нея).

Имат нужда от доста неща, най-вече дрешки за двете момчета. Едното е на 8 години, другото е на 13. Имат нужда и от спални чаршафи, одеяла. Нуждаят се и от кухненска посуда.

Имате ли идеи как да им се помогне?

# 1
  • Мнения: 2 584
а попита ли момичето дали искат помощ, преди година и половина видях момиче което просеше и ми каза че са три деца и майка им изнемогва, но когато я попитах за адрес да се провери на място започна да увърта, тогава беше до съдебната палата
ще се разходя по пиротска днес и утре дано да я видя, но мисля че може да е същата, по добре дайте адрес и да се отиде на място да се види

# 2
  • Мнения: 3 634
Рут, ако мислиш пак да обикаляш къщите и да си даваш парите на мистериозни хора, лично аз ще ти се карам!!!  #Cussing out

2 възрастни с 2 деца, на квартира....Половината форум е на това дередже!!! Всеки търси помощ, а никой не иска работа!  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 4 138
таковата, и аз съм зле. двама възрастни сме, с едно дете. не работим. живеем на квартира.
ще ви дам банковата си сметка, кой квото може, да преведе. Twisted Evil
михалко и рут ме познават...........
детето на 20 не е дете, а млада жена.

рут, а пък аз ще взема една тояга. михалко ще те държи, а аз бойбойбой.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 21:22 от matakosmata

# 4
  • Мнения: 2 584
добре де newsm43 няма да обикалям, заминавам на море и ще се чак след 10.08 smile3534

а иначе сте прави, никой не иска работа
аз пък си купих едно бюро днес, и съм много щастлива

# 5
  • Мнения: 90
Мога да й поискам адрес. Тя ми даде телефон, на който мога да я намеря. Тя каза, че са се обръщали към различни фондации, но отвсякъде с аполучавали само обещания за помощ, но не и конкретна помощ. Ако имахте възможност да се запознате с нея и вие щяхте да пишете в този форум и да питате за помощ. Убедена съм в това.

Другия проблем при тях е, че и майка и и тя имат здравословни проблеми и освен, че не им достигат пари за живеене, се налага да дават допълнително пари за лекарства. Нямат близки, които да им помогнат.

Че не иска да работи , не мога да се съглася. Напротив, търсила си е много работа. На последното място дори са я излъгали като не са й дали заплата 2 месеца. Идеята ми е ако може да и помогнем в дългосрочен план. Примерно намиране на по-добра платена работа или пък насочване към някакви курсове за преквалификация (тя има средно образование), така че да има занаят, с който да може да се захване и да припечелва повече. Като писах за идеи за помощ, имах предвид и такъв тип подпомагане.

Надявам се така и вие получихте по пълна представа, за цялото положение. Понякога човек има нужда от помощ в началото, за да може да си стъпи на краката и да се оправя в последствие и без чужда помощ. Всеки от нас е получавал такъв тип помощ от близки и роднини. В нейния случай просто, тази помощ няма откъде да дойде, освен от непознати. Ако имате някакви други въпроси и ако мога да ви кажа нещо по-конкретно за нея, ще се радвам да дам повече информация. Peace

# 6
  • Мнения: 4 138
св хармони, извини ни за саркастичния тон, той не е насочен към теб. просто, за малкото мой и повече на рут опит, а и на михалко, и на още десетки момичета, сме се нагледали на какво ли не.
всички започнахме по един или друг начин да помагаме. в началото, изпълнени с разбиране и доверие, малко по-малко обаче поизтрезняхме.
принцип е, никакви пари на ръка. ходене на място и запознаване със случая. после споделяме тук и всеки помага с каквото може.
не сме организация, а просто група хора, които отделят от залъка на децата си, за да помогнат други деца да не гладуват.
някои от нас са добре материално, други готвят цала седмица постно и събота и неделя кюфтета от кайма, наблъскана наполовина с хляб. всички отделяме по колкото можем или предценим за необходимо.

така че, хубаво е, че искаш да помагаш. вземи адреса на жената, виж коя мама би могла да дойде с теб, защото аз не препоръчвам самостоятелно ходене по такива места, поне в началото.

ако хората наистина са зле, искат помощ и имат желание не само да получават, но и да помогнат сами на себе си, няма проблем.
форума е сила, един помага с буркани, друг с работа, трети с дрешки.........

пресен случай е едно нуждаещо се семейство, което след като получи дарение пералня, я продаде, за да си купи цигари и предполагам алкохол.

бъди предпазлива, съветвай се с по-опитните и добре дошла в отбора Wink

аз за съжаление в момента не съм в българия, но скоро се връщам, предполагам началото на другия месец. ако дотогава не си предприела нищо, можем да отидем заедно.

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 10:29 от matakosmata

# 7
  • Мнения: 2 584
sv_harmony моя син е на 16г. и събота и неделя и вакнциите работи в една почистваща фирма за 25лв.-30лв. вчера и днес става в 8.00 и излиза за работа, защото иска малко по хубави дрехи, обувки а аз няма как да му ги взема, ние също сме на квартира и знам какво е, но повечето момичета зная как аз се справих когато бяхме зле, за да не ми се налага да моля за помощ, момичето може да види и по добра работа, раздаването на листовки се заплаща по 20лв. на ден и не е трудно, тя с какво образование е, какво е завършила

# 8
  • Мнения: 2 471
Лелееееееее rut пак майка Тереза ли ще ставаш - само да ми паднеш. Нали ти уж ме отрезвяваше, когато се юрна да правя нещо за някого. Ще те вържа някъде, обещавам
И кога ще бъда почерпена за бюрото Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 584
не се правя вече на нищо, вече не се втурвам така, но все си мисля че е същото момиче което видях да проси и преди, тогава си говорехме с момичетата и се оказа че тя си проси много отдавна, аз също съм със средно образование но пък за това работя по 12 часа за да изкарам добри пари

Дени  за черпенето ела с мен на море smile3534

# 10
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Някой ще черпи Wink И аз искамммммм! На мореее. Вземете меее, ще слушам, няма да ходя да търся бедни и гладни и да им помагам Praynig

# 11
  • Мнения: 90
Здравейте пак:)

Реших че за момента мога да й помогна като им дам чаршафи и одеяла може би. За да й ги занеса, ще отида до тях заедно с мъжа ми и така ще добия по пълна и ясна представа за положението. Междувременно ще говоря с нея да пробвам да й потърся някакви варианти за по-добре платена работа. Дано да успеем да намерим нещо подходящо. Ако имате идеи за това, казвайте.

Благодаря ви за отговорите, ще ви пиша, когато успея да се организирам и да я посетя.(Надявам се някоя от наближаващите събота или неделя:)

И rut, приятно море. Дано да ви е слънчево времето!

# 12
  • Мнения: 2 584
най-добре виж на място и пиши после какво е личното ти мнение

ето няколко обяви за работа, заплатата не е лоша
http://www.jobs.bg/f353611
http://www.zaplata.bg/perl/main.cgi
http://www.zaplata.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1& … 12=3844&f13=0

# 13
  • Мнения: 4 138
Някой ще черпи Wink И аз искамммммм! На мореее. Вземете меее, ще слушам, няма да ходя да търся бедни и гладни и да им помагам Praynig

лъжеш Mr. Green

инак, аз може да те взема, ама само ако слушкаш.

надявам се първата десетдневка от август да съм в софия. имам доста неща, които бих могла да им дам, защото ще си давам апартамента под наем. ще видя, дали майка ми няма нужда от помощ в домакинството, а и не само тя.
ще се свържа с тези, които са ходили, да видим с какви впечатления са.

трябват ми и мерките на всички, за дрехи. на възрастните килограмите и височината и номера на обувките. на малките също.

# 14
  • Мнения: 710
Добър вечер момичета!
Ето тази обява направо ме разби
Цитат
Частен дом в кв.Драгалевци търси домашен помощник/хигиенист с ОПИТ!
Пълен работен ден, 5 дневна работна седмица
Цитат
от 700 до 800 лв. за Месец
Shocked
Възможно ли е това?
За една самотна майка с три деца на квартира в София какъв доход ще е достатъчен?Въпроса ми е сериозен.
И имам една молба към софийските мами,позволявам си да пиша тук за да не започвам нова тема,налага ми се да преспя една нощ в София на 21 срещу 22 този месец.Има ли някоя от вас такава възможност,много ще съм благодарна.
Ще следя темата и аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт