Какво мислите за това?

  • 1 481
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Много ви следя и пиша когато мога и ми е интересно какво мислите по следната тема. Имам много добра приятелка, която ми каза преди няколко дни че спира противозачатъчните, които взема, защото много иска да имам бебе. Супер, поздравих я за решението, да обаче, мъжът и не знаел, че тя това решила. Той още не искал деца и не би бил съгласен тя да ги спре. Казах й че не мисля това за много редно, все пак трябва и двамата да го вземат това решение. Тя ми каза, че мъжът и мислел сега така, но когато тя забременеела той щял да мисли обратното. Иначе тя мисли че никога мъжът й няма да се навие на дете.
Не знам, много ми е странно на мен това. И макар че я познавам от много години не мога да я съдя, това си е нейно решение. Дали бих направила същото ако бях на нейно място, не знам.
Имам син и сега се борим за второ дете, дали бих спестила някои истина на мъжът ми ако той не искаше вроро дете, хммм, Thinking Thinking
Просто ми е интересно какво мислите?
Да ви раведря де и направя нечакането по-лесно минаващо! Hug
Целувки от мен!
 Laughing

# 1
  • Мнения: 801
Някои мъже/жени наистина имат фобия към отговорностите, шума, мръсотията и безпорядъкая, които съпътстват децата. За тях подходящото време идва от неволята, принудата или никога. Познавам толкова страхотни хора, останали умишлено бездетни.
Е, аз поне бях откровена с мъжа ми и ултимативно го вкарах в бащинство (за което е страшно щастлив и благодарен). Бях планирала на 35 години да забременея, съпругът ми беше след 23 годишна връзка все още несигурен, а на мене в крайна сметка ми беше все тая, коя пчеличка ще ме fertilization.
Ако беше се наложил варианта с пчеличката, не бих си позволила откровености  за намеренията ми пред непознатия г-н Чук И. Бег.
Приятелката ти има късмета, че е жена и винаги,  когато поиска може да репродуцира част от любимия, която да е нейна завинаги и да я съпровожда по възможност до края на живота и. Остава да си реши дали може да си позволи лукса да отглежда сама дете, ако мъжът ѝ реши да си плюе на петите. Не от всеки мъж става добър баща, но тя си знае най- добре.
А за тези, които наистина искат да извъртят номер предлагам този с дефектния презерватив (крем). Поне ще знае, кога е станал баща и ще се избегне теста за бащинство.

# 2
  • Близо до София
  • Мнения: 896
аз лично не бих постъпила така - да скрия от съпруга си че спирам хапчетата и искам да забременявам. този въпрос трябва да се обсъди и от двамата, тя ясно да му заяви че иска бебе и ако е нужно да му постави у ултиматум. мислила ли е каква ще му е реакцията когато разбере че тя с измама е забременяла, знаейки че той не иска дете и е спряла хапчетата. явно се надява той да подскочи от радост когато му каже че е бременна.  Shocked
но в крайна сметка сама да решава, тя си познава човека най-добре...

# 3
  • Мнения: 4 733
Уф, различни са хората. И аз не бих постъпила така подмолно. И в други теми съм писала, че децата трябва да са двупосочно пожелани.
 А твоята приятелка ако забременее как аджеба ще обясни на партньора си , че се е случило? Те мъжете да не са толкова прости...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Не е много коректно от нейна страна,независимо от желанията и това да ти се случи нещо наистина красиво и така желано,мисля,че и двамата трябва да го искат,а не при свършен факт.Просто не е коректно спрямо другия

# 5
  • Мнения: 42
Щом тези хора са заедно, предполагам имат и сходни виждания за живота. Ние с моя мъж искаме да си имаме 2 дечица (дано се сдобием поне с 1  Praynig), но ако той (или аз) не искаше деца, просто нямаше да сме заедно. Както пишеше на една от картичките, които получихме за сватбата: "До сега се гледахте в очите, занапред ще гледате в една посока"
Това, което мисли да прави това момиче за мен е напълно разрушаване на доверието меджу двамата!

# 6
  • Мнения: 674
аз лично не бих постъпила така - да скрия от съпруга си че спирам хапчетата и искам да забременявам. този въпрос трябва да се обсъди и от двамата, тя ясно да му заяви че иска бебе и ако е нужно да му постави у ултиматум. мислила ли е каква ще му е реакцията когато разбере че тя с измама е забременяла, знаейки че той не иска дете и е спряла хапчетата. явно се надява той да подскочи от радост когато му каже че е бременна.  Shocked
но в крайна сметка сама да решава, тя си познава човека най-добре...

 Peace Това все едно аз съм го написъла Wink

# 7
  • Мнения: 3 372
Аз пък не я осъждам жената Peace Тя най-добре си знае защо го прави Peace

# 8
  • Мнения: 862
И аз не осъждам момичето.
Ей така ме хваща яд мен като почнат приятелки да ме одумват зад гърба ми и да се чудят какво ще правя и кой път ще хващам.
Мисля че всеки трябва да си гледа собствената къща и да не наднича в чуждия двор. Решението на приятелката ти сигурно е адекватно за нея и неадекватно за теб, но това не би трябвало да ти дава повод да я коментираш с други хора.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Не става въпрос за обсъждане, а как бихме постъпили ние.
Не мога да се поставя на мястото на тази жена, защото мъжът ми беше този, който настояваше да имаме дете  Grinning Но по принцип едва ли бих скрилатакова нещо от мъжа си  Thinking Решението предполага твърде много отговорности, които се носят по равно от двамата евентуални родители.

# 10
  • Мнения: 862
Не става въпрос за обсъждане, а как бихме постъпили ниe.....
Напротив, точно за обсъждане става въпрос. Ако авторката на темата беше пред такава дилема за решаване, то тогава може да поиска съвет, но при положение че коментира решението на друг човек с трета страна, това си е точно обсъждане.

# 11
  • Мнения: 3 294
Има различни хора , които попадат в различни ситуации  .... аз не бих постъпила така  Peace

# 12
  • Мнения: 289
Една жена, която отчаяно или не чак толкова иска дете, е способна на МНОГО неща  Wink  този случай не е толкова фрапиращ, все пак те са заедно /не разбрах женени или не/, но все пак са двойка. Ако той толкова категорично не иска деца.. ами сам да си прави сметката  Mr. Green

Аз лично не осъждам решението и.

Ако аз реша да имам второ дете, винаги ще намеря начин да го "отимам"  Mr. Green дори и мъжът ми да не смята момента за подходящ.. бременността и майчинството засягат предимно майката, редно е тя да има решаващия глас кога да се  случат.

# 13
  • Мнения: 3 372
Една жена, която отчаяно или не чак толкова иска дете, е способна на МНОГО неща  Wink  този случай не е толкова фрапиращ, все пак те са заедно /не разбрах женени или не/, но все пак са двойка. Ако той толкова категорично не иска деца.. ами сам да си прави сметката  Mr. Green

Аз лично не осъждам решението и.

Ако аз реша да имам второ дете, винаги ще намеря начин да го "отимам"  Mr. Green дори и мъжът ми да не смята момента за подходящ.. бременността и майчинството засягат предимно майката, редно е тя да има решаващия глас кога да се  случат.
напълно подкрепям Peace

# 14
Здравейте момичета,
Надявам се че се радвате на един чудесен ден!
Hri--искам само да поясня че не съм тръгнала да обсъждам или да съдя тази моя прятелка, в никакъв случай. Просто ми беше интересно какво мислите като жени/мами/бъдещи мами по тази тема, която можеше да е хипотетична, но така се случи че е истинска.
Аз лично доста се позамислих над темата в тези дни/може би защото правим интензивни опити за второ дете/ и може би бих спестила някои неща на съпруга ми ако той не искаше да си правим второ дете точно сега. Не знам, идва момент в живота на една жена/може би не всяка, когато желанието да имаш дете/деца е толкова силно,че би направила много за да може да го реализира.
Не исках да обидя никоя от вас, още по-малко да одумвам момичето, което ми го довери, защото можех да бъда на нейно място, всяка от нас би могла.

Общи условия

Активация на акаунт