Паспорт за дете

  • 5 028
  • 14
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ще ходим за няколко дни в Сандански и мислим да отидем и до Гърция през това време. Отивам днес да попитам какви документи са нужни за издаване на паспорт за детето и ми обясниха ,но ме изненадаха,че вече нямало експресна и бърза поръчка,защото бил първи паспорт #Crazy. А до гишето си имаше ценоразпис за този вид услуга. Питам това защо тогава стои там. Така си било.не зависело от тях да го махнат ooooh! Та,моля ви кажете ми наистина ли е така или тая нещо се обърка?

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зависи от РПУ-то, в което издават този паспорт.
Принципно е така, както са ти казали.
За първи паспорт на дете няма тези услуги, но ако отидеш в Централното управление на бул. "Мария-Луиза" (това е в София), мисля, че ще го издадат експресна поръчка.
Спомням си, че този въпрос е коментиран няколко пъти.
Ако искаш, поразрови с търсачката. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
виж с търсачката, наскоро имаше тема надълго и широко се разискваше този въпрос.
аз знам, че има бърза поръчка. на моят Ники изкарахме първи паспорт за 3 дни от районното ни, не сме ходили на Мария Луиза.

# 3
  • Мнения: 2 310
Попълвате Заявление от името на детето (взема се от пасп.бюро към РПУ-то)
Акт за раждане на детето оригинал и копие.
Личните карти на 2-та родители.
1 снимка
Отивате  и тримата при подаването на документите.

Правихме паспорт на детето преди 1 седмица -бърза поръчка за 3 дни.Таксата е 14 лв и 2лв на банката за превода.

Готовият паспорт може да се вземе и от единия родител само.

Успех!

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738

Правихме паспорт на детето преди 1 седмица -бърза поръчка за 3 дни.Таксата е 14 лв и 2лв на банката за превода.

Успех!
Точно това ме интересуваше.Тук ми казаха ,че не може #Crazy

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И в предишни теми, мами, живеещи извън София, са споделяли, че при тях няма такава услуга.
Така, като чета и сега, пак в София може, извън София - не.

След като са ти казали, че не може, значи е така. При вас такива са правилата.

Ето, когато вадехме на детето паспорт, не сме го водили в РПУ-то.


# 6
  • Мнения: 2 310
Ами то на самата бланка се отбелязва каква поръчка искаш-обикновена,бърза или експресна.
Нелогично е да се оправдават,че не изпълняват една от трите поръчки в съответните срокове!

И в предишни теми, мами, живеещи извън София, са споделяли, че при тях няма такава услуга.
Така, като чета и сега, пак в София може, извън София - не.

Става дума за Благоевград-подадохме документите сряда,петък паспортът беше готов.


# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
А за пътуване в страна от Евросъюза искат ли паспорт на детето на границата? А ако е с двамата си родители?

# 8
  • Мнения: 1 893
А за пътуване в страна от Евросъюза искат ли паспорт на детето на границата? А ако е с двамата си родители?

Да, искат. Как ще докажете, че това е вашето дете?

# 9
  • Мнения: 1 314
Значи за Гърция родителите могат само с лични карти да пътуват, а за децата трябва и паспорт? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 22 753
Значи за Гърция родителите могат само с лични карти да пътуват, а за децата трябва и паспорт? Rolling Eyes
Иманно,оттам се връщаме,защото на паспортен контрол се установи,че паспорта на дребния е изтекъл и не ни дадоха да излезем от България.Никой от нас не се е сетил да погледне документа на детето.Утре ще вадим нов,експресен,на Мария Луиза.Ужас ви казвам... Crazy ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, малко се намесвам в темата по различен въпрос, но се чудя по един такъв въпрос...в края на август майка ми и баща ми ще водят малкият на море в Гърция...освен паспорта на детето трябва ли да носят някакъв документ или пълномощно, с което доказват, че са му баба и дядо, а не някакви, които го извеждат извън страната?

# 12
  • Мнения: 1 893
Трябва пълномощно от двамата родители, че са съгласни детето да пътува с конкретни хора, но документ, че са му баба и дядо не е нужен.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 880
Трябва пълномощно от двамата родители, че са съгласни детето да пътува с конкретни хора, но документ, че са му баба и дядо не е нужен.


бека, много благодаря! предполагам трябва да си е нотариално заверено и т.н.
тенкс  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 893

бека, много благодаря! предполагам трябва да си е нотариално заверено и т.н.
тенкс  bouquet

Да, трябва да е нотариално заверено и колкото по-подробно е описано всичко(имена,дати), толкова по-добре. И да е в два екземпляра, защото единия остава на границата.

Общи условия

Активация на акаунт