Кърмене на публично място

  • 2 595
  • 27
  •   1
Отговори
  • САЩ
  • Мнения: 15
Здравейте,
предстои ни дълго пътуване със самолет и 3 месечното ни бебе. Много се притеснявам първо заради самото пътуване, как ще се справим с бебе по пътя, но най много ме притеснява как щея храня. Тя е изцяло на кърма и досега не ми се е налагало да я кърмя навън освен в колата. Обикновенно като излизаме за по-дълго и си нося шишета с изцедена кърма,  но при това пътуване няма да мога да издържа цял ден така, а се притеснявам просто да седна на пейка някъде и да кърмя. Та въпросът ми е вие как се справяте с кърменето навън? Как беше първият път, притеснявахте ли се, после по-лесно ли стана? А някакви трикове имате ли за по-лесно прикриване навън и в самолет (рейс)?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 245
И моята е само на кърма и кърмя на поискване, но никога не съм давала изцедена кърма  Peace Кърмя си я навън и хич не се притеснявам, мятам си през рамо една лека памучна пелена и така. Отстрани нищо не се вижда, освен ако някой не дойде да ти се завре отгоре. Така че давай смело, кърми си навън, по-важното е бебче да е доволно  Peace  Hug

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 08:14 от Ясмина

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Първият ми път на открито наистина мислих няколко секунди да дам или да не дам. Но тъй като кърмачето вече беше полу-говорещо, рискувах писъци и викове, затова набързо склоних. После вече спря да ми пука. Сега кърмаче номер две си го кърмя където му се прияде, паркове, кафета, улици...За триковете-нямам, но ми е по-удобно да смъкна блузата, отколкото да вдигам  Wink Затова смело избирам по-големи деколтета.

# 3
  • Мнения: 376
Купи си слинг, адски удобно е, и адски дискретно. Иначе по летищата има и стаи за майки с деца, в които можеш да влезнеш и накърмиш. Ако си в самият самолет няма нищо страшно, там си е дискретно при всички положения. Лошо е ако бебето изгладнее и почне да вика от глад точно преди качване в самолета, когато пейките са пълни с хора, и не можеш ни напред към самолета да отидеш, ни назад съм стаите за майки с деца, а около теб има поне по 2-3 души на квадратен метър.  Аз си мислех че ще умра от срам, но тогава на първо време мислиш бебето ти да спре да реве, че иначе  още повече хора се обръщат да гледат. Номера е само докато захапе, след това положението е ок. Освен това след като накърмих, се огледох и видях още две кърмещи майки в онази лудница. Но слинга ще ти помогне много, безкрайно много. Аз откакто имам слинг смея да кърмя на още по-гъсто населени места, и никой не ме забелязва, мислят че нося спящо бебе.  И не се притеснявай за полета, 3-месечните са най-лесни, спят и ядат, златна възраст за пътуване. Вземи си количката с теб, и максимално малко ръчен багаж, и всичко ще е ок.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 09:12 от Martani

# 4
  • Мнения: 2 784
Любимото ми нещо от кърменето беше кърменето навън. За целта имах дълък правоъгълен шал от тънък памук. Единия край мятах зад гърба си, а с другия покривах телцето на бебето в импровизирана  палатка. Шалът за кърмене беше първото нещо, което потърсих, когато разбрах, че пак съм бременна. Mr. Green Притеснително е само първия път. Успех!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Никога не съм се прикривала като кърмя. За мен по-лесно беше като си надигна блузата, защото имам огромен бюст.
Първия и втория път определено си беше стрес да кърмя на открито. Първия път мъжът ми бе с мен и ме успокои, че нищо срамно няма в кърменето на бебето и че ако някой се зазяпа ще му строши главата  Mr. Green Дойде ми необходимия кураж и при следващото кърмене вече без съпружеското тяло, но с подкрепата на друга кърмеща приятелка по-лесно преодолях първоначалния срам. Оттам нататък започна едно кърмене из паркове, улици, магазини, заведения, автобуси, влакове - беше ми необходимо само място за сядане и кърменето започваше. Без шалове, слингове, пелени. Не ми пукаше кой ме гледа, за мен това беше най-естественото нещо - да си нахраня гладната рожбичка. И го кърмих до преди 2 месеца  bowuu

Преди да дойде време за кърмене в самолета направи няколко експеримента навън. Като начало застани да кърмиш пред огледало, за да се успокоиш, че почти нищо не се вижда. Няма от какво да се притесняваш. Все пак правиш най-доброто за детето си  Hug
Успех!

# 6
  • Мнения: 2 829
Не се притеснявай излишно! Ако искаш, можеш да си вземеш пончо или просто да се покриеш с шал или пелена. Но да знаеш, че в самолетите са свикнали на такива гледки, пък и седалките са така разположени, че те виждат много малко хора. Сигурна съм, че спътниците ви ще се радват че кърмиш-защото бебето ти ще е спокойно и няма да плаче.

# 7
  • Мнения: 139
За моето кратко кърмене 6 месеца и половина и на мен ми се е случвало да го храня навън Mr. Green Първите пъти и аз като теб си носих шишенце с изцедена кърма,но накрая се престраших и носих с мен една тънка пелена,а когато беше по студено одеалце,покриваш се нагласяш бебчо и си кърмиш и нищо не се вижда,пък и да се вижда какво от това ,това е една от красивите неща на майчинството Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Още ми липсва тази връзка Embarassed Но моето диване след като ми намаля кърмата само се отби Rolling Eyes
Наслаждавай се на кърменето ,то е едно неповторимо общуване   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 132
Аз имам една специална пелена за кърмене на открито - от Америка ми я донесоха. Същата работа може да ти свърши и обикновена пелена. Нагласяш се и си я премяташ над бебето - нищо не се вижда. В парка така седяхме с една майка , която беше покрила бебето с пеленка. Моят мъж дойде да ни вземе и изобщо не беше разбрал , че майката е кърмила докато той е бил там Peace

# 9
  • Мнения: 90
И аз ползвам памучна пелена и си надигам блузата.  Peace Когато е много топло, я използвам само докато захапе... след това я махам. Блузата ме покрива до носа на бебчо, а другото го скрива главичката му.  Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 295
Малко притеснително е само първия път! После вдигаш блузата, без изобщо да се замисляш. И не, че нещо толкова се вижда.... а може и да намяташ някоя пеленка на рамото си.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 391
Още като родих си куоих слинг и кърмех в него, но сега в жегите дори не го слагам. То не че си развявам гърдите наляво-надясно Mr. Green, просто повдигам блузата си само колкото е необходимо, а и още нещо - когато си купих сутиен за кърмачки се родих направо. Много ми е удобен Peace

# 12
  • Мнения: 90
....а и още нещо - когато си купих сутиен за кърмачки се родих направо. Много ми е удобен Peace
Тъкмо щях да ви питам дали позлвате такива. Аз имам един и ми е много удобен, обаче много ме ограничава откъм дрехи, които мога да обличам, защото е бял и с дебели презрамки. Под черни блузи прозира, с потници не може да се носи...  ooooh! а не можах да намеря други. Мисля, че изобщо не се предлагат в черно и с тънки презрамки.  newsm78

# 13
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Здравей,

 Вобще не се притеснявай, никой няма да ти обърне внимание, а е вярно че тримесечните са перфектни за пътуване. За първи път пътувахме когато Алекс беше на три месеца. Даже в самолета аз я натиснах да суче за да не я болят ушичките (като суче преглъща и не и заглъхват ушите). Преди две седмици пък бяхме в бг. Сега тя е на 14 месеца, силно притрастена към сучене, ами ядяхме където ни дойде, на мен най ми беше любимо да е в самолета че мирясва за малко. Wink Не я завивам с нищо тя така или иначе бута всичко я дразни. Слинга ми помогна когато се случи точно да се качваме. А в бг сме яли по кафета, метро, тролеи. Но ми се струва по-дискретно да дигам блуза. Е малкото чудо е супер любопитно и понякога пуска и се оглежда да види какво става. Crazy

успех и лек път

# 14
  • Мнения: 2 751
В началото си слагах шалове и пелени, после установих, че само се изнервям да ги подръпвам и Мишо се нервеше.
Вече кърмя без проблем навсякъде без да си слагам нищо.

На мацките по цици на плажа никой не обръща внимание, пък ние ще се срамуваме, че си храним децата  Crossing Arms

Кърми си и не се притенсявай. На мен само ми се усмихват доброжелателно и ме похвалват, защото кърмачки вече рядко се срещат  Hug

Общи условия

Активация на акаунт