Прегракнало бебе

  • 12 969
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте мами!
Малкият ми снощи цяла вечер се дра. Не разбрах за какво толкова рева, но днес резултата е налице. Прегракнал е, изобщо не може да зареве и явно го  боли или дразни и почва да скимти като коте. Педито е в отпуска, не вдига телефона и докато намеря друг на който да звънна реших да питам и тук. Знаете ли какво може да се направи в такъв случай. Бебо е на 46 дни. Трябва ли някакво компресче да му сложа на гърлото (би било доста трудно, все пак вратът му не стои опънат), или нищо да не пипам?

# 1
  • Мнения: 139
Моят син също скоро беше прегракнал от викане, но не съм правила нищо. На мои приятелки също им се е случвало зверчета им да прегпакнат, но минава. Разликата е тази, че моето дете е по-голямо, но предполагам, че не е нещо опасно и ще му мине бързо на малкото ти бебче, просто е викал повече от необходимото. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 790
За толкова малко бебе, веднага бих потърсила лекар. След като е плакало толкова, сигурно го е боляло нещо. Не бих слагала компреси или каквото и да било. Опитай да го заведеш при друг педиатър.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Нищо не пипай и задължително го заведи на лекар - може причинно - следствената връзка да е обратна. Т.е., да е плакал, понеже е неразположен и да е прегракнал от болно гърло, а не от изтормозено гласни струни. Надявам се да не е така, но за толкова малко бебче винаги трябва консултация с педиатър.

# 4
  • Мнения: 1 938
Задължително на лекар!!!
Прегракването меже да е признак на ларингит, а той е опасен за бебетата!

# 5
  • Мнения: 2 476
Задължително на лекар!!!
Прегракването меже да е признак на ларингит, а той е опасен за бебетата!


Абсолютна истина!
И моят син беше прегракнал наскоро.Но веднага го заведох при педито.
Каза че е ок,повече е викал.Изписа му 3 ампули вит.Ц и 3 някакви други.

# 6
  • Мнения: 4 433
За толкова малко бебе, веднага бих потърсила лекар. След като е плакало толкова, сигурно го е боляло нещо. Не бих слагала компреси или каквото и да било. Опитай да го заведеш при друг педиатър.
Peace

# 7
  • Мнения: 256
Мерси за отговорите!

Докито каза, че е от рева снощи, даже не искаше и да й го водя, щом нямал температура.  newsm78

Дано скоро минат тези колики, че вече и аз ще почна да рева с него! Peace

# 8
  • Мнения: 396
Аз пак с риск да стана досадна - следващия път когато започне пак  да плаче, опитай да му пееш! Каквото и да е ще свърши работа! Не радио или CD! Дъщеря ми се успокояваше когато я носим на рамо с корем надолу - хубаво е рамото да е на тати. Нищо че му висяла малко главичката, за няколко минути не пречи.

# 9
  • Мнения: 3 376
Ти какво опитваш,за го успокоиш?

Опитай да го гушкаш повече или го сложи да легне върху стомаха ти на голо,но и бебечо да е голичък,за да те усеща.Това също много ги успокоява.
Ти кърмиш или сте на АМ?

# 10
  • Мнения: 9 973
и на нас ни се е случвало 2 пъти

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на моя приятелка и се беше случило

# 12
  • Мнения: 135
Дъщеря ми като беше преграгнала,след като я заведох на лекар й казаха,че е с ларингит-съответно това се лекува единствено с антиалергични лекарства,които при бебетата и малките са само няколко вида,на нас ни изписаха "зиртек",и той наистина й помогна,но ти в никакъв случай не предприемай самолечение,защото първо-бебето ти е много мъничко,и второ-не  е изяснена причината  ,така че заведи го на лекар задължително,той да прецени!

# 13
  • София
  • Мнения: 571
Моята дъщеря я изписаха от Шейново прегракнала,защото много плачеше от глад.Като ги питах не е ли опасно,те  ми казаха,че без лекарства ще се оправи.И наистина,вкъщи гласа й за няколко дена се оправи.

# 14
  • Мнения: 256
О, какво ли не пробвам, пея, приказки разказвам, играем си, тв-то работи, в слинг го нося или само галя коремчето, сешоара пускам, отделно и всички илачи- колиеф, инфакол, саб симплекс, аз се наливам с бабешки отвари от копър, анасон и още100 вида билки, но... уви.  Всичко някъде казано или написано е пробвано, за сега най-помага топлата струя на шумящата странна машинка - сешоар. Simple Smile  Иначе е само на кърма и за 40 дни беше + 1800гр от изписването, не реве от глад Simple Smile
Вече почна да възвръща глас, още му е като на препил стар пушач, но, до ден - два май ще се оправи. Пък и щом педиатърката не го намира за нещо важно...

Общи условия

Активация на акаунт